Legjionarët e nisin vitin me “këmbën e mbarë”: Shënojnë Hoxha, Tuci e Gjasula

8 Janar 2022, 17:43, Sport CNA
Legjionarët e nisin vitin me “këmbën e mbarë”:

Viti 2022 duket se ka nisur me këmbën e mbarë për legjionarët. Në ndeshjet miqësore të zhvilluara ditën e sotme, tre lojtarë shqiptarë kanë shënuar gola.

Në sfidën midis Lokomotiv Zagrebit dhe Aluminij shqiptari i Kosovës, Arbër Hoxha dhe 21-vjeçari Indrit Tuci realizuan nga një gol. Ata shënuan respektivisht golin e dytë dhe të katërt të ndeshjes që përfundoi me rezultatin 4-3.

Ndërkohë, në Gjermani, Darmstadt mposhti me rezultatin 4-2 Regensburg. Në këtë sfidë, Klaus Gjasula shënoi golin e dytë të takimit duke e çuar topin në rrjetë në minutën 30.

Lajmet e fundit nga