LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do vritet një deputet i PD”/ Si mashtroi Spartak Braho për protestën e sotme

8 Janar 2022, 15:20, Politikë CNA

Deputeti i Partisë Socialiste Spartak Brah ka deklaruar ditën e djeshme se në protestë sipas informacioneve të tij do të ketë dhunë dhe se do të mbetet i vrarë një deputet i PD.

 

Ai dha edhe inicialet e deputetit, E.A. ?Mos të keni iluzion se nuk do të ketë dhunë. Do të ketë nga këta që edhe nuk përmbahen, nga të dhënat që kam unë mund të ketë edh vrasje. Një personalitet deputet, me inicialet?, rrezikon të vritet nesër. Berisha nuk bën dot pa gjak. E.A, të ruhet, këtë këshilli i jap të ruhet nesër. Janë situata që dalin nga kontrolli që dalin nga jashtë një shenjë duhet e dalin jashtë, edhe ai nuk e ka problem se e thotë si me Azem Hajdarin që nuk e vrava unë, por Izet Haxhia?, tha Braho.

Por pas gati dy orë e gjysëm proteste, nuk u shënua asnjë viktimë. Dhunë dhe incidente pati dhe ato u provokuan nga Lulzim Basha, i cili kërkoi edhe ndihmën e Edi Ramës për të përzënë demokratët nga shtëpia e tyre me gaz lotsjellës dhe shkopinj gome.

Madje, disa nga protestuesit u plagosën nga njerëzit e Lulzim Bashës dhe u dërguan menjëherë në spital për të marrë ndihmën mjekësore.

Informacionet e Brahos rezultuan të pavërteta, dhe nuk protesta nuk solli asnjë viktimë./E.K-CNA.al

Trondit Spartak Braho: Një deputet rrezikon të vritet nesër në protestën e PD!/ Tregon inicialet

Lajmet e fundit nga