5 këshilla për të gjitha vajzat/ Si të shmangni disa gjëra që nuk iu bëjnë të dukeni bukur

8 Janar 2022, 21:33, Lifestyle CNA
5 këshilla për të gjitha vajzat/ Si të shmangni disa

Pavarësisht se sa të shkëputur mund të jemi nga bota e modës, pamja jonë ka rëndësi për ne dhe ndikon në mënyrën se si ndihemi dhe e shohim veten. Për shembull, sipas një  sondazhi , 50% e njerëzve thanë se ndjenin se pamja e tyre përcaktonte identitetin e tyre. Kjo është arsyeja pse është thelbësore t’i kushtoni vëmendje gjërave të vogla që ju bëjnë të mos ndiheni si vetvetja.

Nëse jeni tipi i vajzës që pëlqen të vesh taka të larta, atëherë sigurohuni që pantallonat tuaja të jenë të gjata. Nëse jeni person që vishni më shumë atlete, kushtojini vëmendje gjatësisë së pantallonave. Xhinset tuaja duhet të jenë gjithmonë në linjë me linjën e këpucëve.

Kur blini fondatinën tuaj, gjithmonë duhet të siguroheni që ta vizatoni atë në shumë vende: përgjatë nofullës, në qendër të fytyrës, qafës dhe gjoksit, dhe të merrni parasysh stinën e vitit. Rutina juaj e grimit duhet të integrojë gjithmonë përzierjen e fondatinës deri poshtë, sipër dhe poshtë nofullës deri në qafë.

Mënyra se si vishemi ka të bëjë shumë më tepër sesa zgjedhja e rrobave dhe ngjyrave: ato ndikojnë në mënyrën se si ndihemi me veten dhe mënyrën se si e shprehim personalitetin tonë çdo ditë. Kjo shpjegon pse ndihemi kaq të ndryshëm dhe të pakëndshëm kur veshim diçka që normalisht nuk do ta vishnim. Një veshje mund të duket absolutisht e mahnitshme për mikun tuaj, por për ju, e njëjta veshje mund t’ju bëjë të ndiheni të pakëndshëm dhe kjo nuk është energjia që duam të shpërndajmë në botë. Të luash me ngjyrat, modelet dhe gjatësitë, ndërkohë që ruan stilin tënd, mund të jetë një mënyrë e mirë për të shijuar veshjen tënde kur të ndihesh sikur të provosh diçka ndryshe.

Ajo që na duket e mirë ndryshon me kalimin e kohës, por kjo nuk do të thotë se nuk mund të vazhdoni të dukeni bukur me kalimin e moshës . Nëse nuk jeni vërtet të sigurt se çfarë është e duhura për ju, duhet t’i përmbaheni veshjes klasike, pasi duket më mirë me kalimin e kohës.

Veshja e ngjyrave të gabuara është një gabim i zakonshëm i modës. E verdha e ndezur ose rozë e ndezur që shihni miqtë tuaj të veshur mund të duket e mahnitshme tek ata, por jo aq shumë tek ju. Provoni ngjyra të ndryshme dhe qëndroni me ato që ju bëjnë të dukeni më mirë.

Lajmet e fundit nga