Meta i akorodon Titullin e lartë “Mjeshtër i Madh”, aktorit dhe regjisorit të shquar

7 Janar 2022, 18:19, Aktualitet CNA
Meta i akorodon Titullin e lartë “Mjeshtër i Madh”,

Presidenti Ilir Meta i ka akorduar Titullin e lartë “Mjeshtër i Madh”, aktorit dhe regjisorit të shquar, Vasjan Lami.

 

Meta ka shprehur mirënjohje për emocionet që ka dhuruar Lami me interpretimet e paharruara artistike

 

“Në vlerësim të kontributeve të shquara në fushën e artit skenik, të shpalosura për dekada me radhë në skenën e Teatrit Kombëtar, nëpërmjet roleve të veçanta e të suksesshme, që kanë mbetur të gdhendur në kujtesën e artdashësve shqiptarë, pata sot kënaqësinë t’i akordoj Titullin e lartë “Mjeshtër i Madh”, aktorit dhe regjisorit të shquar, Vasjan Lami. Mirënjohje për emocionet e veçanta që ka dhuruar me interpretimet e paharruara artistike, jo vetëm në Shqipëri, por edhe në trevat shqipfolëse”, shkruan Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga