Denoncimi/ Në listën e delegatëve të Bashës, njerëz të vdekur dhe emra të shpikur

7 Janar 2022, 11:02, Politikë CNA
Denoncimi/ Në listën e delegatëve të Bashës,

Sekretari i Përgjithshëm i Forumit Rinor të PD-së, Grigels Muçollari, nga selia e PD, ka denoncuar se nw listwn e delegatwve tw Lulzim Bashws, qw janw pwrdorur ka njerwz te vdekur dhe emra tw shpikur.

?Këta janë një grup njerëzish që e kanë uzurpuar këtë parti.

Gazmend Bardhi mashtron opinionin publik dhe ata pak demokratë që e mbështesin atë. Delegatë të Kuvendit të Bashës janë pak më shumë se 1 mijë prej tyre, dhe ai pastaj ka lexuar nga dy herë dhe tre herë emrat.

831 emra i ka sajuar emrat në mënyrë të qëllimshme, këta emra nuk janë njerëz real, janë shtuar në mënyrë artificiale, 66 janë emra të shpikur nuk ekzistojnë ose janë një pjesë e emrave që kanë vdekur.

Bardhi mashtron opinionit publik?, ka thwnw  Sekretari i Përgjithshëm i Forumit Rinor të PD-së, Grigels Muçollari./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga