Connect with Us

Denoncimi/ Në listën e delegatëve të Bashës, njerëz të vdekur dhe emra të shpikur

Politikë

Denoncimi/ Në listën e delegatëve të Bashës, njerëz të vdekur dhe emra të shpikur

Publikuar

-

/

Sekretari i Përgjithshëm i Forumit Rinor të PD-së, Grigels Muçollari, nga selia e PD, ka denoncuar se nw listwn e delegatwve tw Lulzim Bashws, qw janw pwrdorur ka njerwz te vdekur dhe emra tw shpikur.

“Këta janë një grup njerëzish që e kanë uzurpuar këtë parti.

Gazmend Bardhi mashtron opinionin publik dhe ata pak demokratë që e mbështesin atë. Delegatë të Kuvendit të Bashës janë pak më shumë se 1 mijë prej tyre, dhe ai pastaj ka lexuar nga dy herë dhe tre herë emrat.

LEXO EDHE:  Këshilli i Ministrave nuk njeh vendimet e gjykatave, “Stop” zbulon fondet sekrete

831 emra i ka sajuar emrat në mënyrë të qëllimshme, këta emra nuk janë njerëz real, janë shtuar në mënyrë artificiale, 66 janë emra të shpikur nuk ekzistojnë ose janë një pjesë e emrave që kanë vdekur.

Bardhi mashtron opinionit publik’, ka thwnw  Sekretari i Përgjithshëm i Forumit Rinor të PD-së, Grigels Muçollari./E.S-CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Berisha i vendosur/ Nesër hapen dyert e PD

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar se nesër do të hapen dyert e selisë së PD.

Në një deklaratë për mediat, Berisha theksoi se nuk ka asnjë diskutim që nesër do hapen dyert.Nuk ka asnjë diskutim që dyert do të hapen. Në mënyrën më të vendosur selia do t’u kthehet demokratëve nuk ka blind që mund të pengojë demokratët shqiptarë. Çdo blind që është vendosur në këtë ndërtesë do të parkohet në një kamion dhe të vendoset afër shtëpisë së tij që Lulzim Brava të bëjë ctë doje më te nuk është ndërtesë e një grupi teorrist, por e PD”-tha Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Grupe të armatosura në selinë e PD/ Berisha: Ju bëj thirrje që ta dalin nga aty

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka shuar zërat  për dhunë në protestën që do të mbahet ditën e nesërme.

Ai iu ka bërë thirrje personave të armatosur që janë brenda selisë së PD-së që të dalin prej andej dhe të mos bëjnë mercenarin.

I ftoj ata të dalin nga selia të shkojnë në shtëpitë  e tyre, të mos bëjnë mercenarin se do të përballen me pasoja të rënda. Kemi emra,i kemi identifikuar, po përgjegjës për këtë është lulzim Basha, Lulzim brava, i cili nxjerr zëdhënrsin e tij dhe mashtron  se fotot e djeshme janë të dy viteve më parë”, është shprehur Berisha.

LEXO EDHE:  Zgjedhjet e 25 prillit/ Erla Mëhilli: Basha do humbasë të paktën 40 mijë vota…

LEXO EDHE:  Protesta e 13 Prillit/ Basha mbledh kryetarët e degëveI pyetur se sa do të zgjasë protesta, Berisha nuk ka dhënë ndonjë afat.

“Protesta nis nesër në orën 12 të realizojë qëllimin dhe ky revolucion paqësor nuk ndalet” është shprehur ai për gazetarët./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Skandali/ Basha fut kriminelët në PD

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë sot gjatë një deklarate për mediat, para selisë së PD.

Berisha deklaroi se Basha ka futur në seli kriminelë.Sipas tij, kriminelë mbi të cilët rëndojnë akuza të forta, janë futur në selinë e PD, për të mbrpojtur Bashën.

LEXO EDHE:  Shembja e Teatrit vë në lëvizje PD-në/ Vokshi: Po përgatisim kallëzim penal ndaj Ramës e Veliajt

Ka marrë në PD, kriminelë delikuentë që rëndojnë mbi shpatullat e tyre vrasje njerëzish, trafiqe kriminale, akte seriale, deri tek fanatizma dhe ekstremizma të dënueshme”-tha ndër të tjera Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE