Basha në panik/ Urdhëron ‘ish ushtarin’ e tij, t’i sjellë 5 paramilitarë nga Kumanova

5 Janar 2022, 15:16, Politikë CNA
Basha në panik/ Urdhëron ‘ish ushtarin’ e tij, t’i

Kryetari i shkarkuar Lulzim Basha, ka shtuar forcat e sigurisë. Sipas burimeve të MCN, mësohet se Basha mbrohet nga një grup personash të ardhur nga Maqedonia e Veriut.

5 persona të përgatitur fizikisht, janë përzgjedhur për t?u shpërngulur nga Kumanova në Tiranë.

Mësohet se grupi i personave është kontaktuar në vendin fqinj nga ish-drejtori i Policisë Bashkiake në kohën e qeverisjes së PD, Florenc Hoxha.

Këta persona njihen si ish-paramilitarë.

Prania e ?eskortës së  armatosur ? pranë liderit demokrat, vërtetuan atë që deri më sot kish mbetur në kuadër të fjalëve dhe nuk ishte pranuar nga selia blu, se njerëz të armatosur qëndronin brenda selisë demokratike.

Lajmet e fundit nga