Aleatët tallen keq me Bashën në Facebook/ “Lul Brava paska qenë i poshtër, se të pabesë e njohim”

4 Janar 2022, 14:51, Politikë CNA
Aleatët tallen keq me Bashën në Facebook/ “Lul Brava paska

Kryetari i shkarkuar i Partisë Demokratike është kthyer në një meme të gatshme jo vetëm për kundërshtarët e tij, por edhe për ata që i ka pasur aleat të tij.

Pas ndërrimit, të bravave, blindimi i dyerve në PD ishte veprimi i radhës që u kritikua nga demokratët dhe jo vetëm.

Kreu i PDK Nard Ndoka, në një postim në rrjetin social Facebook, duke iu referuar protestës që do mbahet ditën e shtunë, shkruan: “Lul merr bukë më vete, se do mbetesh si miu në çark!”.

Por në këtë postim, ajo që ra në sy ishin komentet e shumta të shkëmbyera mes Ndokës dhe Petrit Vasilit.

Si dy ish aleatë, rreshtohen kundër Bashës, sa i takon veprimeve të tij.

Po përfundon keq ky Lul Brava, i poshtër paska qenë, se për të pabesë e njohëm me kohë”, shkruan Ndoka.

Ndërsa Vasili i përgjigjet se: “Çdo fund sipas kokës vjen Nardi”.

Këtij Lulushit po i vjen fund më turp, me të nxjerrë anëtarët e partisë me forcë nga shtëpia e përbashkët”, i përgjigjet Ndoka./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga