Referendumi për shkarkimin e Bashës/ Vjen reagimi i parë nga Ambasada Amerikane

18 Dhjetor 2021, 19:13, Politikë CNA
Referendumi për shkarkimin e Bashës/ Vjen reagimi i parë nga

Ambasada Amerikane ka reaguar për herë të parë, pas referendumit të organizuar nga Sali Berisha për të shkarkuar Lulzim Bashën dhe Kuvendin e thirrur nga kryesia e PD-së.

Faqja zyrtare e ambasadës ka shpërndarë një status dedikuar samitit për Demorkaci dhe ku nënvizohen 3 prioritete.

Postimi i Plotë nga Ambasada Amerikane:

Samiti për Demokracinë mund të ketë mbaruar, por puna jona sapo ka nisur. Së bashku ne po nisin:

partneritete për të forcuar bashkëpunimin midis demokracive
mjete të reja për llogaridhënie dhe transparencë
një pozicion për të koordinuar përpjekjet botërore kundër korrupsionit

 

Lajmet e fundit nga