Connect with Us

Zbardhet lidhja e Bashës me bangladeshasit dhe pakistanezët/ Si i bëri Luli për vete

Satire Politike

Zbardhet lidhja e Bashës me bangladeshasit dhe pakistanezët/ Si i bëri Luli për vete

Publikuar

-

/
cna lajme satire politike

CNA.al ka mësuar arsyen e vërtetë se përse bangaladeshasit dhe pakistanezët e ndjekin Lulzim Bashën në facebook.

Burime pranë kunatit kanë  treguar se çfarë e lidh Bashën me bangladeshasit dhe pakistanezët dhe si ka arritur t’i tërheqë pas vetes ata, të cilët e ndjekin live në çdo intervistë të tij.

Sipas të njëjtave burime, Lulzim Basha po zbaton programin e Qeverisë për të punësuar të ardhurit nga Bangladeshi dhe Pakistani.

Pasi, siç thotë kryeministri, punë ka, por nuk ka profesionistë”.

E dyta, sepse, bangladeshasit dhe pakistanezët janë më të lirë në tregun punës dhe duke qenë se kunati është kurnac me ta bën zgjedhjen e duhur me 100 dollarë blen 100 followers (ndjekës). Pra nga një dollar për një bangladeshas dhe një pakistanez.

LEXO EDHE:  Paralajmëron Meta/ "Nga nesër do shikoni një president tjetër"

E treta dhe më e rëndësishmja, sepse vetëm bangladeshasit dhe pakistanezët, mund ta kuptojnë Lulin kur flet.

Dhe e katërta se bangladeshasit dhe pakistanezët, s’kanë nevojë për dry,  kështu që kursen edhe drynin. Ata janë të bindur e s’ bëjnë hap pa u urdhëruar./E.S-CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satire Politike

VIDEO/Gjendet dera e duhur për Lulzim Bashën

Publikuar

-

Nga

Pas shumë tentativash e përpjekjesh për ndërrime bravash dhe blindime dyersh, duket se u gjet edhe zgjidhja e vetme për Lulzim Bashën.

Një derë me shenjën e gishtave është ideale për kryetarin e shkarkuar të PD, për të bërë të mundur ndalimin e hyrjes për ata që janë të padëshiruar për të.

Një video që po qarkullon në rrjetet sociale, është kthyer në një meme të gatshme për Lulin.

LEXO EDHE:  Lulzim Basha mbledh kryetarët e degëve të PD/ Pritet analiza

LEXO EDHE:  Takim i papritur në selinë blu/ Kryemadhi dhe Vasili i shkojnë në zyrë BashësProjektin për realizimin e kësaj “vepre” mund ta implementojë kunati.

Nga sot, Luli mund të flejë i qetë dhe i sigurt se e gjeti zgjidhjen për të mos i marrë njeri zyrën. Mjafton që ky projekt i quajtur Fingerprint Brava të implementohet /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Basha zbret në bazë/ Ku është Grida?

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Satirë nga Agim Xhafka

Sa i erdhi Lul Bashës ultimatumi që deri në 5 janar të lirojë zyrën, i dha zemër vetes duke bërtitur:

-Nuk më plas fare për…

-Mos fol kështu,-e këshilloi Gazmor Bardhi. -Nuk të plas ty, por ata mund të vijnë e të të marrin hopa. Pastaj të plasin brenda në Lanë.

Atë çast u tremb, kërkoi këshillë nga ata rreth e qark.

-Unë them të shkosh patjetër në bazë,!- i tha Xhelal Mziu.

-Po çfarë flet, mo?- iu hakërrye

-Duhet, duhet,- i tha Gjekmarkaj. -Ta dijë Berisha se ti nuk tutesh nga drejtimi i partisë.

O zot, këta kanë luajtur nga fiqiri, mendoi Luli. Dhe ktheu sytë nga Alibeaj.

-Them se du-het të fla-sësh me ba-zën,- e këshilloi mjeshtri i rrokjeve.Ama zgjidhjen tamam e gjeti Tabaku.

-Ne bazë tani kemi veç selinë e partisë. Nuk shkojmë dot askund. Edhe pallatin e kongreseve e mbushëm me miq e farefis. Ndaj takimet t’i bëjmë te selia. Ftojmë kamerat e televizioneve, marrim kushërinj e kushërira e i sjellim para teje. Kupton?

LEXO EDHE:  Takim i papritur në selinë blu/ Kryemadhi dhe Vasili i shkojnë në zyrë Bashës

LEXO EDHE:  Aleati i Lulzim Bashës/ Duam rregulla të reja loje

Alibeaj u entuziazmua aq shumë sa e vazhdoi më tej skenarin.

-Në zyrat tona te dyert do vendosim me bojë blu përzier me lejla emrat: “FIERI”, “LUSHNJA”, “ELBASANI”, “KORÇA”, “SHKODRA”, “KUKËSI”… Dhe ti i merr me radhë. Çdo ditë shkon në një qytet.

Lulit i shkoi goja vesh më vesh.

-Kam dëshirë nesër ta filloj me “DURRËSIN”. Ku është Grida?

-Këtu jemi!- folën në të njëjtën kohë ajo dhe Salianji.

Aq u lumturua, sa u shtri të flinte që në orën 18. Që mëngjesi të çelte sa më shpejt e ky të takohej me durrsakët në katin e parë të selisë.

-Kamerat të nxjerrin herë pas here fragmente nga Lana që të duket sikur jam në breg të detit, -porositi dhe u shtri te kolltuku i zyrës. Pas dy minutash fliste në gjumë, tani nis beteja, tani nis lufta…

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Foto-247 milionë lek në një muaj?/ Kujt i iku truri nga rroga e Ben Blushit, shpërthen humori në rrjet

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Skandali i publikimit të të dhënave personale dhe listës së pagesave të qytetarëve, është bërë kryefjalë e mediave.

Por, skandali në fjalë nuk mund t’iu shpëtonte as faqeve të humorit në rrjetet sociale, të cilat kanë ironizuar nëpërmjet memeve.

Ajo që u ka rënë në sy shqiptarëve është fakti se në krye të listës së personave më të paguar thuhet se është ish-politikani, Ben Blushi, me një pagë mujore prej 247 milionë lekë.

LEXO EDHE:  Aleati i Lulzim Bashës/ Duam rregulla të reja loje

LEXO EDHE:  Akuzat ndaj Bashës/ Paloka: E gjitha është një skemë mashtrimi

Vetë Blushi, në një reagim për mediat, ka thënë kjo shifër nuk është e vërtetë, pasi merr të paktën 20 herë më pak.Megjithatë kjo nuk i ka penguar mediat sociale që të shpërthejnë me meme.

Më poshtë disa nga memet më pikante në rrjet:/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE