Connect with Us

Renditja provizore/ Tirana nis shkëputjen e radhës, Dinamo vazhdon tatëpjetën

Sport

Renditja provizore/ Tirana nis shkëputjen e radhës, Dinamo vazhdon tatëpjetën

Publikuar

-

/

Dy duelet e para të javës së 12 të Abissnet Superiore kanë sjellë rezultate të rëndësishme sa i përket ecurisë së skuadrave, sidomos atyre që dolën me tre pikët nga duelet e sotme.

Tirana ka mundur me shifrat 3-0 Kastriotin dhe bën tentativën e radhës për arrati, duke shpresuar në një ndalesë të Kukësit që i ishte afruar në javët e fundit. Pasi thyen Egnatian që u kishte marrë pikë në fazën e parë, bardheblutë kaluan edhe Kastriotin duke treguar se mund të bëjnë edhe më mirë se në pjesën e parë të kampionatit Ndërsa krutanët e shohin veten gjithnjë e më të zhytur në fundin e klasifikimit dhe të pafuqishëm për të reaguar.

Ndeshja mes Dinamos dhe Teutës ka shërbyer për të kthyer durrsakët përsëri në grupin e skuadrave që luftojnë për Europën. Me tre pikët e siguruara sot, ekipi i drejtuar nga Renato Arapi i bashkohet në të njëjtën kuotë pikësh Vllaznisë e cila mban aktualisht vendin e tretë në klasifikim. Ndërkaq Dinamo mbetet në kuotën e 13 pikëve e duhet të shohë nga pas, sepse me formën që po kalon, mund të përfshihet në vorbullën e mbijetesës.

JAVA 12

Të martën
Tirana-Kastrioti 3-0
Dinamo-Teuta 0-1

Të mërkurën
Skënderbeu-Egnatia 16:45
Vllaznia-Partizani 16:45

Të enjten
Kukësi-Laçi 13:45

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

ZYRTARE/ 7 ndeshje me fanellën e kuqe, Partizani dhe mbrojtësi ndajnë rrugët

Publikuar

-

Filip Gligorov nuk është më lojtar i Partizanit. Lajmin e ka dhënë klubi i kuq, me anë të një postimi në rrjetet sociale. Kreyqytetasit dhe mbrojtësi e kanë parë të arsyeshme të ndërpresin bashkëpunimin me mirëkuptim.

“FK Partizani njofton mbylljen e bashkëpunimit me Filip Gligorov. Klubi dhe mbrojtësi 28 vjeçar kanë vendosur sot të ndërpresin me mirëkuptim kontratën mes tyre. FK Partizani falënderon Filip Gligorov për kontributin e dhënë me fanelën e kuqe, dhe i uron suksese të mëtejshme në karrierën e tij sportive” – shkruan klubi.Gligorov ka luajtur 7 ndeshje me Partizanin, pa arritur dot të lërë gjurmë. 28 vjeçari nuk arriti të përshtatej te kjo skuadër, duke zhgënjyer kështu totalisht.  Më parë ka qënë pjesë e Sileks, Shkupi dhe Calarasi.

  

LEXO TE PLOTE

Seria A

Nuk u paraqitën në ndeshje, skuadra e Serie A humb 3-0 në tavolinë

Publikuar

-

Salernitana është dënuar me humbje në tavolinë, për ndeshjen ndaj Udinese në muajin dhjetor ku nuk u paraqitën.

Më 21 dhjetor, Salernitana duhet të luante me Udinese në transfertë, por ndeshja nuk u zhvillua, pasi skuadra mike raportoi disa raste me Covid-19 dhe ASL nuk i lejonte për të bërë udhëtimin jashtë qytetit.Në këtë situatë, skuadra e Salernitana qëndroi e izoluar dhe nuk u paraqit në ndeshje. Ditën e sotme, Gjykatësi Sportiv në Itali, ka vendosur humbjen 3-0 në tavolinë për Salernitana, si dhe i është zbritur 1 pikë nga renditja.

Pritet që klubi italian ta apelojë vendimin dhe të kërkojë që ndeshja të luhet në një datë tjetër në të ardhmen.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Situata komike në Turqi! Lojtari kërkon të pastrojë borën për të ekzekutuar 11-metërshin, kundërshtari e hedh borën në të njëjtin vend

Publikuar

-

Në disa pjesë të qyteteve të Turqisë ka rënë bora, ndërsa ndeshja Gaziantep–Malatyaspor është ndërprerë në pjesën e parë për shkak të kushteve të vështira për të zhvilluar një ndeshje. Pjesa juglindore e Turqisë është mbuluar nga bora, ndaj dueli në Gaziantep është ndërprerë. Një situatë e çuditshme ndodhi në fund të pjesës së parë, kur u akordua një penallti për miqtë.

Karim Hafez tenton të pastrojë me duar “pikën e bardhë” në mënyrë që të realizohet një penallti. Teksa pastron borën, kundërshtari i tij Furkan Soyalp e bën të vështirë dhe vendos që të hedhë sërish borën në të njëjtin vend. Në fund penalltia u ekzekutua, por nuk u shënua gol, kështu që mbeti 0:0, por shumë shpejt arbitri njoftoi se ndeshja nuk do të luhej deri në plotësimin e kushteve.

LEXO TE PLOTE