Goditi me thikë 52-vjeçarin/ Policia arreston autorin

7 Dhjetor 2021, 12:49, Kronika CNA
Goditi me thikë 52-vjeçarin/ Policia arreston autorin

Një 43-vjeçar me iniçiale F.M, banues në Fush-Arrëz është arrestuar nga policia pasi ka plagosur me thikë shtetasin më iniciale, D.G 52 vjeç.

Mësohet se pas plagëve të marra, 52-vjeçari ndodhet në spitalin e Pukës, jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi nga policia:

Më datë 07.12.2021, rreth orës 11:30, në Fushë Arrëz, shtetasi F. M., 43 vjeç, gjatë një konflikti  për motive të dobëta, ka goditur me mjet prerës thikë, shtetasin D. G., 52 vjeç, banues në Fushë Arrëz.

I dëmtuari ndodhet në spitalin e Pukës, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Falë veprimeve të shpejta dhe profesionale u bë e mundur kapja dhe shoqërimi në ambientet e Policisë, i autorit të dyshuar të ngjarjes.

Grupi hetimor po vijon punën për sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e ngjarjes“./S.K-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga