Connect with Us

ZYRTARE/ 3 humbje radhazi në kampionat, skuadra e Bundesligës shkarkon trajnerin

BundesLiga

ZYRTARE/ 3 humbje radhazi në kampionat, skuadra e Bundesligës shkarkon trajnerin

Publikuar

-

/

Jesse Marsch nuk do të jetë më trajner i Leipzig. 3 humbje radhazi në kampionat kanë bërë që skuadra gjermane të marrë vendimin për të larguar trjanerin. 48-vjeçari amerikan mori drejtimin e ekipit në fillim të sezonit pas largimit të Nagelsmann, por në 14 ndeshjet e para ka zhgënjyer totalisht. Leipzig renditet në vendin e 11-të në Bundesligë, 8 pikë më pak se vendi i 4-të që mbahet nga Hoffenhaim dhe të dërgon në Champions League.

Leipzig përmes një postimi në faqen zyrtare ka bërë me dije se ka mbyllur bashkëpunimin me Marsch dhe në ndeshjen e Champions League ndaj Man United, skuadra do të drejtohet nga Achim  Beierlorzer. Në ditët në vijim do të prezantohet edhe trajneri i ri që do të marrë drejtimin e skuadrës gjermane.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Bayerni shkatërron Herthan e Berlinit dhe forcon pozitat në krye

Publikuar

-

Bayern Munich u përballe në trasnfertë me Herthan e Berlinit në kuadër të javës së 20 të Bundesligës. “Bavarezët” arritën të zhbllokonin rezultatgin në minutën e 25 me mesfushorin Tolisso dhe pak para fundit të pjesës së parë, Muller do të shënonte edhe golin e dytë.

Në pjesën e dytë do të ishte sërish Bayerni ai që do të dominonte më së shumti lojën ku arrinë të vulosë gjithçka në minutat 75 dhe 79’ me Sane dhe Gnabry që e çojnë në 4 numrin e golave.Vendasit do të arrinin të shënon një gol nderi në minutën e 81 me Ekkelenkamp.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ultimatumi për Levandovskin, Bajerni i Mynihut pret përgjigje

Publikuar

-

E ardhmja e Robert Levandovskit pritet të marrë një kthesë interesante. Pas lajmit të ditës së mërkurë për një ultimatum të Bajernit për lojtarin, Leva mund të detyrohet të marrë një vendim shpejt. Kampionët duan të dinë nëse 33-vjeçari do të rinovojë apo do të largohet.

Bajerni kërkon të evitojë një largim me parametra zero nga një prej sulmuesve më të mirë në botë në historinë e futbollit. Nëse Roberti do të largohej, atëherë do të ishte mirë që të mbushte dhe arkën e klubit.Mësohet që Bajerni t’i ketë lëshuar një ultimatum lojtarit për të vendosur tani, në të kundërt ai do të largohet në verë. Të interesuar për Robert Levandovskin janë skuadra si Mançester Siti në Angli dhe Reali i Madridit në La liga.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Levandovski përballë zgjedhjes/ Rinovim me ulje page ose largim

Publikuar

-

Robert Lewandowski mund të largohet nga Bayern Munich në verë.

Kontrata e sulmuesit polak me bavarezët skadon në vitin 2023 dhe, sipas Bild, ky i fundit i ka dhënë ish-lojtarit të Borussia Dortmundit dy opsione: ose të rinovonte me paga më të ulëta ose të transferohej në verë.

Lewandowski është 33 vjeç dhe në politikën e Bayernit ka vetëm një vit vazhdim të kontratës për moshën mbi 30. Kartoni i tij do të vlerësohej në 50 milionë euro.

Drejtuesit dëshirojnë që të qartësojnë situatën sa më shpejt të jetë e mundur, për të punuar në gjetjen e një zëvendësuesi, qoftë Haaland apo dikush tjetër.Kështu bomberi polka, pas ceremonisë së FIFA-s, ku fitoi çmimin si lojtari më i mire, ka deklarua:

“Jam i fokusuar vetëm te vetja”. Për Haaland: “Ai është një lojtar i madh, por ne kemi karakteristika të ndryshme”.

Sipas Bild, Robert tani për tani është “shumë i qetë”, mendon vetëm për Bayern dhe në fund të sezonit do të analizojë të gjithë skenarët e mundshëm.

LEXO TE PLOTE