Connect with Us

Vehap Kola: Demokratët po bëjnë grusht shteti kundër Lulit

Politikë

Vehap Kola: Demokratët po bëjnë grusht shteti kundër Lulit

Publikuar

-

/
cna lajme politike

Një nga njerëzit e Lulzim Bashës, pjesë e sektit të kunatit,  Vehap Kola, me anë të një postimi në rrjete sociale, ka shkruar se demokratët po bëjnë grusht shteti ndaj Lulzim Bashës.

Sipas tij, struktura paralele që kërkon të marrë PD-në po provon çdo ditë se është duke bërë një ‘grusht shteti’.

“Mediat e foltores kanë njoftuar se po prodhohen mandate delegatësh. Po kush po i prodhon? Nuk po i prodhon PD. Po i prodhon “anonimi digjital”. Në çdo vend, ky do të ishte një operacion i jashtëligjshëm. Në republikën e bananeve të Edi Ramës dhe Erion Velisë, kjo është një veprimtari krejt normale. Sepse armiku i armikut tim, është miku im”, shkruan Kola.

LEXO EDHE:  Autenticiteti i audio-përgjimit?/ Basha zbulon skenarin e Ramës

Ai shkon edhe më tej, duke shkruar se t gjithë kritikët e Sali Berishës për mënyrën si e ka mbajtur PD-në 30 vite, sot kanë arsye të krenohen me të.

“Sepse ai po bën sot një grusht shteti, jo tek kryeministria e Partisë së tyre, por tek oborri i PD-së”, shkruan Kola./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Basha bën moral për kriminelët në politikë/ Si do i justifikojë veprimet e tij?

Publikuar

-

Nga

cna politike

Lulzim Basha prej kohësh ka kërkuar vettingun në politikë për të larguar nga Kuvendi persona që janë të përfshira në afera të ndryshme.

Por pavarësisht se bën moral për këtë pjesë, duket se vetë Basha është i përfshirë në këto afera.

Kjo gjë u pa qartë në protestën e 8 janarit, ku Basha u mbrojt nga njerëz të cilët ishin të dënuar më parë nga drejtësia. Fotot ku ai shfaqet me dy të dënuar nga drejtësia kanë qarkulluar në të gjithë mediat.Pas kësaj ka reaguar edhe deputeti Edmond Spaho, i cili ka një pyetje se çfarë do të thotë Basha për bashkëpunimin me këta persona të dënuar.

LEXO EDHE:  Lulzim Basha braktis qytetarët e Korçës

LEXO EDHE:  Monologu i Lul Kamerierit

“Kur Lul Brava të bëjë “vetingun” e politikanëve, për të cilin ka katër muaj që na mollois, çfarë do thotë për bashkëpunimin me këta dy të dënuar të drejtësisë për të dhunuar demokratët në 8 Janar? Po për ata nga vende të tjera që mbante në Seli? Apo këta janë të gjithë “akademikë”?”, shkruan Spaho./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Demokratët janë goditur me sende të forta nga lart”/ Boçi “zbërthen” protestën: Anëtarët e PD u provokuan

Publikuar

-

Nga

Deputeti Luçiano Boçi, ka komentuar zhvillimet e ditëve të fundit, që kulmon me mbajtjen e protestës në datën 8 janar.

Boçi në një intervistë televizive theksoi se anëtarët e PD-së janë provokuar, duke shtuar se demokratët janë goditur me sende të forta nga lart.“Protesta e 8 janarit ishte legjitime. Iu përplas demokratëve dera në fytyrë. Na thanë fillimisht se po bëhen punime, ne thamë se selia është blinduar e ata na mohuan. Unë konsideroj se mënyra si u veprua ishte në mënyrë provokuese me anëtarët e PD-së.

Kjo se anëtarët e PD kishin ardhur vetëm të hyjnë në shtëpinë e tyre dhe na thanë se selia nuk është e blinduar, por demokratët gjetën blindimin e kjo ka rritur zemërimin e tyre. Nuk e mendoi njeri që blindimi të ishte kaq i rëndë, sepse edhe vetë drejtuesit e PD-së e mohuan atë. Dhuna erdhi nga lart. Kanë ardhur goditje nga lart, me goditje me tavolina e karrige e normalisht që do kishte reagim. Është vepër penale edhe shkopat e bejsbollit apo bishtat e kazmave”, deklaroi Boçi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha i përjashtoi/ Vokshi zbulon tregon hapin e radhës së Komisionit në Kuvend

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Pas kryetari i shkarkuar Lulzim Basha i përjashtoi nga partia, deputetja Albana Vokshi ka zbuluar hapin e radhës së Komisionit të Rithemelimit.

E ftuar  në emisionin Zona Zero, Vokshi ka treguar se do të jenë prezentë në Kuvend me datën 17 Janar. Deputetja u shpreh se do të jenë në Kuvend për të denoncuar aferat korruptive të paktit Rama-Basha.

LEXO EDHE:  Monologu i Lul Kamerierit

LEXO EDHE:  Autenticiteti i audio-përgjimit?/ Basha zbulon skenarin e RamësNe jemi zgjedhur nga demokratët si pjesë e listës së PD, do jemi prezent në datën 17 janar në Kuvend. Ne do jemi atje do marrim pjesë për të denoncuar aferat korruptive të paktit Rama-Basha. Do jemi opozitë e denjë për demokratët dhe për çdo qytetar që na ka votuar”, është shprehur Vokshi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE