Connect with Us

“Të bashkuar drejt fitores”/ Berisha mesazh demokratëve, një javë para Kuvendit

Politikë

“Të bashkuar drejt fitores”/ Berisha mesazh demokratëve, një javë para Kuvendit

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish kryeministri Sali Berisha ka falënderuar delegatët e e degëve Berat, Dimal, Kuçovë, Poliçan dhe Skrapar për firmat e Kuvendit të 11 Dhjetorit,

Berisha u ka bërë thirrjë të gjithë delegatëve që që të bashkohen me 11 Dhjetor.

“Falënderoj nga zemra delegatët firmëtarë të Degëve Berat, Dimal, Kuçovë, Poliçan dhe Skrapar për guximin dhe dinjitetin në administrimin dhe mbrojtjen e procesit të mbledhjes së firmave për Kuvendin e datës 11 Dhjetor, sikundër u bëj thirrje të gjithë delegatëve të bashkohen me ne, në ditëlindjen e Partisë Demokratike! Të bashkuar drejt Fitores”, shkruan Berisha në rrjete sociale./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ofendoi protestuesit/ Demokratët i tregojnë vendin Mziut

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Ndërsa na ndan gati dhe një orë nga protesta madhështore që pritet të mbahet para selisë së PD, ka pasur edhe një përplasje.

Mësohet se teksa protestuesit kanë nisur të mblidhen para selisë së PD, aty ka mbërritur edhe Xhelal Mziu, i cili ka ofenduar protestuesit.Ata janë revoltuar, duke iu kthyer atij po me fyerje.

LEXO EDHE:  Kujdes, nëse ju vjen ky mesazh në WhatsApp fshijeni menjëherë!

LEXO EDHE:  “Nuk mund të kishim kërkuar më shumë se kaq”/ Yuri Kim lëshon mesazhin e radhës

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Legen, hajdur”/ Protestuesit nuk lënë Roland Bejkon të hyjë në seli

Publikuar

-

Nga

Tensionohet situate në selinë e Partisë Demokratike.

Roland Bejko ka provokuar protestuesit që janë mbledhur para selisë blu.Pas këtij veprimi, turma nuk e ka lejuar që të hyjë në seli dhe kanë nisur në korr thirrjet “legen, hajdut”.

Ata kanë kërkuar nga Bejko që të mos nxisë provokime, pasi kanë ardhur për protesta paqësore.

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Çfarë mjerimi mendor”/ Starova “shuplakë” Bashës: Idiotët mbyllin selinë e PD

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Politikani Arian Starova i ka dhënë një “shuplakë” të fortë Lulzim Bashës, në lidhje me situatën në PD.

Në një postim në rrjetet sociale, Starova shkruan se paska qënë një gabim shumë I madh zgjedhja e Lulzim Bashës në krye të PD.

Çfarë mjerimi mendor dhe shkretëtirë morale që po na shpalosen përdite përpara syve !!!

Pretenduesi për kryetar të PD-së dhe kryeminister të vendit paska mbushur oborrin e PD-së me makina !!!

O Zot, nuk i paskan ca kufij këto shkretëtira mendore dhe morale !!!

Sa gabim i madh paska qënë zgjedhja e Bashës për 8 vjet ne krye të PD-së!!!”-shkruan Starova.Ndërsa në një tjetër postim, ai thekson se idiotet po mbyllin dyert e selisë, për ta “ruajtur” PD-në nga anëtarësia e vet.

LEXO EDHE:  Kujdes, nëse ju vjen ky mesazh në WhatsApp fshijeni menjëherë!

LEXO EDHE:  Foto-Një ditë para Kuvendit Kombëtar/ Ç'po ndodh në Air Albania  

Jam menduar gjatë para se të them dicka në lidhje me atë cka po ndodh në ndërtesen e PD-së. Prapa cdo veprimi duhet kuptuar arsyeja se përse bëhet.

Pyetja krejt e thjeshtë është: Përse po mbyllet “me dryn” ndërtesa e PD-së dhe nga kush ?

Përgjigja po aq e thjeshtë është:

Po e mbyllin idiotet për ta “ruajtur” PD-në nga anëtaresia e vet !!!

Për të thënë edhe dicka më shumë: Çdo hamendësim i idioteve se futja me force e anëtarëve të PD-së në ndërtesën e PD-së do të jetë “kazus” për drejtësinë ligjore është vecse budallalliku i tyre i radhës.”-përfundon postimin e tij Arian Starova./CNA.al

LEXO TE PLOTE