Connect with Us

Vrasja e ish-deputetit/ Gjykata jep vendimin për dy të arrestuarit

Kronika

Vrasja e ish-deputetit/ Gjykata jep vendimin për dy të arrestuarit

Publikuar

-

/

Dy të arrestuarit, si të dyshuar për vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujka, janë lënë në burg.

Gjykata e Shkodrës vendosi sot masën e sigurisë, “arrest me burg” për Kristjan Kelmendi dhe Marjan Kola.

Kujtojmë këtu se vrasja e ish-deputetit ndodhi të hënën, shumë pranë banesës së tij.

Ai u qëllua me një plumb të vetëm prapa shpine, por që rezultoi fatal për të, pasi i preku organet jetësore./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Motorristja merr përpara biçikletën/ I riu përfundon në spital

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Elbasanit, motorri që drejtohej nga shtetasja I.E 32 vjeç ka marr përpara shtetasin K.S 33 vjeç.

Sipas policisë, ky i fundit ka marrë disa dëmtime, ndërsa është nisur në spital për të marrë ndihmën mjekësore, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Më datë 14.01.2022, rreth orës 19: 20, në lagjen Emin Matraxhiu, motomjeti me drejtues shtetasen I. E., 32 vjeçe, ka aksidentuar biçikletistin, shtetasin K. S., 33 vjeç.LEXO EDHE:  19-vjeçarja i kërkoi të ndahej për shkak të dhunës/ Burri: S’doja ta vrisja

LEXO EDHE:  Shtyhet sërish seanca për Agim Kajmakun/ Avokati Shehu kërkon përjashtimin e gjyqtares së çështjes

Për pasojë është dëmtuar shtetasi  K. S., i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Tiranë/ I moshuri humb jetën në lokal, policia jep detaje

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë. Sipas policisë, një 70 vjeçar ka humbur jetën në një lokal. Uniformat blu bëjnë me dije se nuk janë konstatuar shenja dhune, ndërsa dyshohet se shkak ka qenë arresti kardiak.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 14.01.2022, te Fresku, në një lokal, ka ndërruar jetë shtetasi F. M., 70 vjeç.LEXO EDHE:  19-vjeçarja i kërkoi të ndahej për shkak të dhunës/ Burri: S’doja ta vrisja

LEXO EDHE:  Gjoba, vrasje, konflikte me bandat dhe lidhje me politikën/ Kush është Ibrahim Lici, tmerri i Shkodrës

Nga këqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune dhe dyshohet se vdekja ka ardhur si pasojë e një arresti kardiak.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanava të ngjarjes”, thuhet në njoftim./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E fundit në Shkodër/ Lokali përfshihet nga flakët

Publikuar

-

Nga

cna, lajme, aktuale

Lokali “Bujtina” në fshatin Reç të Shkodrës është përfshirë nga flakët. Paraprakisht dyshohet se shkaku ka qenë një shkëndijë elektrike.Rreth orës 20:20, jemi njoftuar në sallën operative nga shtetasi Xh. M., se në lokalin e tij të quajtur “Bujtina” në fshatin Reç, Bashkia Malësi e Madhe, ka rënë zjarr. Paraprakisht dyshohet se shkaku ka qenë një shkëndijë elektrike. Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes“, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE