Connect with Us

Stankovic riktheht në Serie A, gati të ulet në stolin e…

Seria A

Stankovic riktheht në Serie A, gati të ulet në stolin e…

Publikuar

-

/

Stoli i Roberto D’Aversas ka qenë vazhdimisht në lëkundje dhe humbja në mesjavë nga Fiorentina i dha një goditje akoma edhe më të rëndë. Së fundmi mediat italiane thonë se presidentit Massimo Ferrero i ka mbaruar durimi dhe po kërkon për zëvendësuesin e tij.

Sipas Corriere dello Sport sfida e nesërme kundër Lazios mund të jetë e fundit për teknikun italian. Një humbje kundër ekipit të Sarrit do ta thellonte edhe më shumë krizën e tij dhe largimi zyrtarisht mund të afrohej më shumë.

Kështu, për të zëvendësuar D’Aversan, drejtuesit e Sampdorias kanë menduar të rikthejnë një yll të Serie A. Bëhet fjalë për ish-mesfushorin e Interit, Dejan Stankovic. Serbi aktualisht është në kontratë më Crvena Zvezdan, por mundësia e kthimit në Itali, ku jeton edhe familja e tij do ta bënte atë ta zgjidhte sa më parë kontratën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

“S’fitohet respekti me gola, gungaç m**i”: Ultrasit tërbohen me Vlahovic

Publikuar

-

Firence nuk i përjeton mirë këto lëvizje. Në të shkuarën e kanë provuar edhe Roberto Baggio, Federico Bernardeschi dhe Federico Chiesa. Tani të njëjtin fat ka edhe Dusan Vlahovic, i cili është pranë kalimit te Juventusi.

Lajmi i dalë në orët e vona të mbrëmjes së djeshme i ka tërbuar tifozët e Fiorentinës, që rreth stadiumit “Artemio Franchi” kanë shpallur parulla kundër sulmuesit serb.

“Respekti nuk fitohet me gola, Vlahovic, një gungaç m**i”, shkruhet në një prej pankartave të ultrasve të klubit italian, që janë të zhgënjyer nga lajmet që e çojnë sulmuesin e tyre kryesor të bardhezinjtë e Juventusit.Ajo pankartë nuk është e vetmja për Vlahovic, pasi në një tjetër ultrasit shkruajnë: “Rojet nuk ta shpëtojnë jetën, cigan mbaroi gjithçka edhe për ty”.

Mediat në Itali raportojnë se Vlahovic është drejt Juves për 67 milion euro dhe pritet të nënshkruajë për 5 vite, një kontratë prej të cilës do të përfitojë 7 milion euro në sezon.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Merkato “low cost”, Interi kërkon sulmuesin e Genoas

Publikuar

-

Drejtuesit e Interit po punojnë që të gjejnë sulmuesin që kërkon Simone Inzaghi pas dëmtimit të Correas.

Emri më i lakuar është ai i 33-vjeçarit Felipe Caicedo, të cilin tekniku zikaltër e ka stërvitur edhe më parë tek Lazio.

Sulmuesi është transferuar këtë verë te Genoa, por nuk po gjen shumë hapësira në formacionin e skuadrës kuqeblu. Drejtuesit zikaltër synojnë që ta afrojnë në formë huazimi, që të përforcojnë repartin e avancuar.Genoa sapo ka arritur marrëveshjen me Roberto Piccolin dhe ardhja e sulmuesit të ri, mund ti hapë rrugë largimit të Caicedos.

Gjatë orëve të fundit ka dalë në skenë edhe një tjetër hipotezë: Eddie Salcedo, aktualisht në huazim tek Spezia, që këtë sezon ka luajtur 9 ndeshje dhe ka shënuar edhe një gol.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Milani dhe Juventusi ndahen në paqe

Publikuar

-

Kryendeshja e javës në Serie A, Milan-Juventus nuk ka dhuruar thuajse asgjë për tifozët e futbollit. Sfida ka përfunduar pa fitues, me rezultatin e bardhë 0:0. Momenti kryesor i takimit ishte në minutën e 28’, kur sulmuesi i Milan, Zlatan Ibrahimovic pësoi një demtim.

Ai u detyrua të linte vendin e tij për sulmuesin francez, Olivier Giroud, i cili nuk i dha shumë lojës së Milanit. Asnjëra prej skuadrave nuk pati ndonjë mundësi të mirë shënimi, që mund të përmendet. Ky barazim nuk i shkon në favor asnjërës prej skuadrave, ndonëse për të dyja është më mirë sesa një humbje.Milan shkon në 49 pikë dhe mbetet katër pikë prapa Interit, me kundërshtarët që kanë një ndeshje më pak të luajtur. Juventus shkon në 42 pikë për vendin e pestë, duke bërë hap të gabuar në ndjekje të top katërshes.

LEXO TE PLOTE