Connect with Us

Shkodra në krah të ish-kryeministrit/ 70% e delegatëve firmosin për 11 Dhjetorin

Politikë

Shkodra në krah të ish-kryeministrit/ 70% e delegatëve firmosin për 11 Dhjetorin

Publikuar

-

/

Ndërsa vetëm pak ditë na ndajnë nga Kuvendi i 11 Dhjetorit, edhe sot ka vijuar prezantimi i emrave të delegatëve që kanë firmosur.

Kështu, sot ishin degët e PD-së së Shkodrës, së Pukës, së Malësisë së Madhe dhe të Vaut të Dejës që janë duke lexuar emrat e delegatëve të tyre një për për një përpara selisë së PD-së.

Irena Shala, nënkryetare PD-së në Shkodër tha para mediave së për qarkun e Shkodrës kanë firmosur për mbledhjen e Kuvendit 70% e delegatëve.

“Shkodër, Pukë, Malësi e Madhe, Vau i Dejës, jemi në masën 70% të delegatëve që kanë firmosur formularin me bindje dhe me kënaqësi për mbledhjen e Kuvendit. Por kemi një problem, pasi duke u nisur nga situata ku ndodhemi 10% e anëtarëve janë jashtë, të cilët shprehin dëshirën, por nuk kanë pasur mundësi të plotësojnë formularin. Unë kam bindjen se do të jemi më shumë më 11 dhjetor. Sicc e thashë po bëjmë transparencë.”- tha Shala.

LEXO EDHE:  I bënë atentat në makinë/ Shefi i policisë bashkiake në gjendje kritike, niset me urgjencë drejt Tiranës

Po ashtu, paraditen e sotme ka qënë edhe dega e PD-së së Fierit që i ka shpallur publikisht emrat e delegatëve të saj për në 11 Dhjetor./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

GJKKO shtyn sërish seancën ndaj Saimir Tahirit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka shtyrë sërish seancën ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Shtyrja e seances është bërë, pasi dy prokurorë kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.Vetë ish-ministri Tahiri ka qenë i pranishëm në GJKKO për të ndjekur nga afër seancën, por kjo e fundit është shtyrë për në datën 31 janar, në orën 11:00.

LEXO EDHE:  Statusi i minatorit/ Kuvendi të fusë projektligjin në rend dite  

LEXO EDHE:  Lufta e Bashës dhe humbja e PD-së

Kujtojme ketu se SPAK e akuzoi për trafik droge, por gjykata ish-ministrin e Brendshëm e dënoi vetëm për shpërdorim detyre, ndërsa me prishjen e vendimit nga Gjykata e Lartë, dosja u rikthye edhe njëherë në Apel./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Nuk mbahet partia me çadra dhe policë”/ Basha nuk del dot në bazë pa Ramën

Publikuar

-

Nga

“Demokratët janë të vendosur të sjellin një të ardhme më të mirë për të gjithë, të çliruar përfundimisht nga e kaluara, dhuna dhe gjuha e urrejtjes”.

Kështu ka shkruar Lulzim Basha, mëngjesin e sotëm në rrjete sociale, duke iu referuar të ashtuquajturit takim dje në Fier.

Lulzim Basha, ka vendosur të bëjë xhiro turistike nëpër qytete, me pretekstin se po takohet me demokratët, me bazën.  Kur në fakt ishin demokratët, baza ato që e shkarkuan me referendumin e 18 dhjetorit.

E vetmja gjë që i ka ngelur Bashës, pas 18 Dhjetorit, është posti i deputetit, pa harruar këtu se tashmë ka nën pronësi edhe bravat, blindat dhe vulën që nuk i hyn në punë, më për asgjë.

Basha del dhe thotë se dje në Fier bëri namin, ndërkohë demokratët e Fierit dhe jo vetëm e demaskojnë në rrjetin e tij social.
Lulzim Basha e ka treguar tashmë hapur se bashkëpunon me kryeministrin Edi Rama dhe po mundohet ta imitojë.Por, në një gjë ende nuk ka arritur dot të bëhet kopje e tij. Që t’u kthejë përgjigje komentuesve-demokratëve, në rrjetin e tij social, kur ata japin mendimin e tyre apo edhe kërkojnë largimin e tij.

LEXO EDHE:  Mark Marku kundër Bashës/ Ti parashikove humbjen

LEXO EDHE:  I bënë atentat në makinë/ Shefi i policisë bashkiake në gjendje kritike, niset me urgjencë drejt Tiranës

Demokratët vijojnë ti, thonë se nuk e besojnë më, se është një ordiner, mashtruese. Mesazhet e demokratëve janë të qarta, kur  e këshillojnë se nuk mbahet partia me çadra dhe policë.

“Nuk të beson njeri ty o mashtrues, o ordiner.. Nuk mbahet partia me polici e me çadra….
Prit, prit se përfundon me humbje, mirë e kishte Rama, fli që të rritesh.. Dështak..po ia kalon Enverit për propagandë..Zagar mashtrues, sa policë të shoqëruan në Fier, dje? …Turp për ata që e ndjekin ende këtë mashtrues…nuk mbahet partia me një grusht njerëzish, ti në bëzë nuk del dot pa ndihmën e Edi Ramës… Demokratët e çojnë vendin përpara, veçse pa ty”.

Janë këto disa nga komentet dhe reagimet e demokratëve, përballë deklaratës së Lulzim Bashës, që flet për të ardhme.

Basha nuk ka guximin ti takojë jo e jo, por as që t’u kthejë përgjigje, dhe të përballet dhe ballafaqohet me ta./E.S-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Erdogan mbërrin në Rinas/ Pritet nga kryeministri Rama

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka mbërritur në Aeroportin e Rinasit, ku është pritur me ceremoni zyrtare nga kryeministri Edi Rama.

Kujtojmë këtu se Erdogan do të qëndrojë për më shumë se 13 orë në vendin tonë.

Kjo vizitë ka bërë që institucionet tona të marrin masa shumë të rrepta sigurie. Eskortimi i presidentit Erdogan dhe siguria e tij nesër do të bëhet nga Garda e Republikës dhe RENEA.

LEXO EDHE:  I bënë atentat në makinë/ Shefi i policisë bashkiake në gjendje kritike, niset me urgjencë drejt Tiranës

LEXO EDHE:  Lufta e Bashës dhe humbja e PD-sëNdërkohë që nga Ankaraja kanë mbërritur dje efektivë të Gardës turke e gjithashtu edhe shërbimet sekrete nga ky vend.

LEXO TE PLOTE