Connect with Us

Realizoi kundër Brighton, Broja: Mund të kisha shënuar gola të tjerë, i zhgënjyer me rezultatin

Premier Liga

Realizoi kundër Brighton, Broja: Mund të kisha shënuar gola të tjerë, i zhgënjyer me rezultatin

Publikuar

-

/

Armando Broja është lojtari i momentit te skuadra e Southampton në Premier League.

Në sfidën e ditës së sotme sulmuesi shqiptare e nisi ndeshjen titullarë kundër Brighton, teksa ka arritur të lërë gjurmë duke shënuar gol në minutën e 30 të takimit. Takim që u mbyll me shifrat 1-1.

Sulmuesi i përfaqësueses shqiptare e pranoi se duhet t’i kishte shfrytëzuar edhe rastet e tjera që iu paraqitën, për ta mbyllur me herët ndeshjen.

“Ishte goditje e madhe për ne, sepse loja po shkonte në favorin tonë. Dominuam në pjesën e parë dhe gjatë fraksionit të dytë. Të pësosh gol në fund në atë mënyre ishte vërtet zhgënjyese. Nuk ndihemi mirë si u mbyll ndeshja, por ne do të vazhdojmë përpara.

Ne fokusohemi ndeshje pas ndeshjeje, në paraqitjet e ekipit. Është zhgënjyese të pësosh në fundit e lojës. Ne e kontrolluam para atij momenti. Ne do të vazhdojmë të ecim si ekip, kemi moral të lartë, do të vazhdojmë të shohim përpara.

Mendoj se mund të kisha shënuar gola të tjerë edhe në ndeshjen paraardhëse. Do të vazhdoj të punoj që të përmirësohem”, theksoi 20-vjeçari shqiptar pas ndeshjes me Brighton.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Ylli i Arsenalit fillon të flasë shqip, ngacmon Xhakën në TikTok

Publikuar

-

Mesfushori me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka, ishte pjesë e një loje në TikTok, me figurën e famshme për shqiptarët Kozak Braçi. Por në këtë live nuk munguan dhe komentet nga lojtarët e Arsenal, ku spikat ai i sulmuesit Aleksandër Lakazet.

Sulmuesi francez me komentet e tij shkruan: “GRANIT!! A JE MIRË??”, duke tërhequr vëmendjen e shumë shqiptarëve që po e ndiqnin.Ky koment u prit shumë mirë nga ndjekësit, por nuk ishte i vetmi. Pas kësaj Lakazet shkruan sërish: “Granit, ha disa Mantija” dhe më pas i përshëndet, ku në përshëndetje vendos dhe një emoji të flamurit të Kosovës.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Eriksen pranë firmës me Brendfordin në Premier League

Publikuar

-

Ish-mesfushori i Interit dhe Totenhem, Kristian Eriksen, është pranë nënshkrimit me Brentford. Klubi anglez kërkon shërbimet e 29-vjeçarit duke i ofruar një kontratë 6-mujore.

Pas atakut kardiak që Eriksen kaloi në EURO 2020 kundër Finlandës, ai nuk ka luajtur më asnjë minutë në futbollin profesionist. Inter i ndërpreu kontratën danezit sepse nuk dëshironte të rrezikonte më shumë gjendjen e tij shëndetësore.Duket se Eriksen nuk dorëzohet dhe kërkon me patjetër të jetë pjesë e botërorit “Katar 2022” dhe po kërkon për një ekip. Sipas “The Athletic” Brentford ka gati një ofertë 6-mujore për mesfushorin.

Gjithashtu aty ai do të bashkoheshe dhe me bashkatdhetarin e tij Tomas Frenk, i cili është tekniku i Brentford dhe mendon se mund ta ndihmojë Eriksen të kthehet sërish në futbollin e luajtur.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E zbulon “The Guardian”, klubi i Premier League kërkon kartonin e Brojës

Publikuar

-

Southampton e ka ndarë mendjen dhe kërkon të blejë kartonin e Armando Brojës. Sulmuesi kuqezi është në huazim nga Chelsea, teksa ka shënuar shtatë gola këtë sezon me ekipin e Hassenhuttl.

The Guardian në Angli bën me dije se klubi i Southampton nuk dëshiron ta humbasë lojtarin në verë, teksa ka nisur negociatat me Chelsea për kartonin e Brojës. Mbetet të shihet reagimi i Bluve, që pak muaj më parë rinovuan me sulmuesin e Kombëtares shqiptare deri në 2026.

“Southampton po zhvillon bisedime me Chelsean për transferimin e mundshëm të Armando Brojës, i cili ka bërë përshtypje që kur u transferua në St Mary’s në huazim.20-vjeçari ka shënuar pesë gola në ligë që kur iu bashkua skuadrës së Ralph Hasenhüttl në fillim të sezonit dhe Southampton do të dëshironte ta kishte sulmuesin me kontratë të përhershme.

Mbetet për t’u parë nëse lojtari shqiptar është pjesë e planeve afatgjata të Chelseat. Situata pritet të bëhet më e qartë këtë javë, me Southampton të vetëdijshëm se klubet e tjera do të jenë të interesuara për Brojën”, shkruan media angleze.

LEXO TE PLOTE