Connect with Us

FOTOT-Si personazhet e famshme ndryshojnë krijimet e stilistëve?

Life Style

FOTOT-Si personazhet e famshme ndryshojnë krijimet e stilistëve?

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Si rregull, yjet e “Holliwood-it” zgjedhin veshje nga koleksionet më të fundit të modës për t’u shfaqur në një event në tapetin e kuq.

Por para kësaj, shumica e atyre veshjeve duhet të përshtaten me kërkesat e të famshmëve.

Edhe bizhuteritë që ata zgjedhin mund t’i japin veshjes një pamje krejtësisht të re.

Më poshtë shihni sesi duken krijimet e stilistëve të famshëm kur i veshin personazhet  e njohura në evente të rëndësishme./ CNA.al

Olivier Theyskens – Nicole Kidman

Ralph & Russo – Penélope Cruz

Celine – Rachel Weisz

Valentino – Adele

Alexandre Vauthier – Rihanna

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Valentino – Anne Hathaway

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Alexandre Vauthier – Celine Dion

Givenchy – Lily Collins

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Jam si Madonna”/ Moderatorja shqiptare: Nuk do e kisha problem të martohesha me një burrë 30 vite më të ri

Publikuar

-

Nga

cna politike

Moderatorja shqiptare Fjodora Fjora ka folur për martesat me persona me diferencë të madhe në moshë.

Gjatë emisionit të pasdites, moderatorja është shprehur se nuk do ta kishte aspak problem nëse burri i saj do të ishte 30 vite më i ri, duke e krahasuar veten me yllin e Popit.Jam si Madonna, nuk do e kisha problem një burrë 30 vite më të ri, por ky burrë duhet të vijë nga Amerika si burri i Madonnas”, u shpreh Fjordora duke theksuar që është shaka. / CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Në jetë nuk kisha ndjerë dhimbje kaq të madhe në trup”/ Partnerja e Shpat Kasapit rrëfen vështirësitë pas lindjes

Publikuar

-

Nga

cna show

Dy ditë më parë, Shpat Kasapi dhe Selvije Jao bën me dije se ka ardhur në jetë djali i tyre, të cilin e kanë quajtur Roel.

Së fundi përmes një postimi në rrjetet sociale., Selvija ka treguar vështirësitë e hasura gjatë lindjes, duke zbuluar se e ka sjellë në jetë djalin me operacion cezarian.

Ajo thekson se nuk është aspak e lehtë të kujdesesh për një fëmijë kur nuk mund të çohesh nga krevati, por ndjesia që të fal dhe lumturia janë më të mëdha se çdo dhimbje.

Në jetë s’kisha provuar ende të ndjesh dhimbje kaq të madhe në trup por 1 uragan lumturie në shpirt. Prej këtij momenti e vlerësova edhe 100 herë më shumë 1 femër pasi e përjetova vetë ndjesinë që  inshallah çdo femër do e arrij dhe do e kaloj🙌🏻

Operacioni cezarian nuk ishte i lehtë,dhimbjet e forta dhe zgjimi pas anestezioni nuk ishin të përballueshme të paktën për mua por kur stafi i @onehospitalmk ma vendosi Roelin në kraharor e kuptova se jo çdo dhimbje të dhemb,jo çdo mundim të bën të vuash. Ndonjëherë shpërblimi është shumë i madh, është thesari që ti e ke pritur gjithë jetën,është lutja e pranuar nga Allahu i Madhëruar.

Nuk është e lehtë edhe të kesh 1 bebush kur ende nuk mund të ngrihesh mirë nga krevati,por s’do ta ndryshoja këtë me asgjë në botë.

Ne pamundesi per tja kthyer secilit urimet doja te ju falenderoja 1000 here e te ju uroja te gjitha te mirat e botes. Lutem qe Allahu i Madheruar tua plotesoj ato copezat e shpirtit,tua plotesoj deshirat e zemres suaj,tua ruaj shendetin dhe familjen tuaj e te ju gezoj me cka tju doj shpirti❤️Ju faleminderit nga zemra sinqerisht🙏🏻”, shkruan Selvije Jao./ A.E-CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Selvije Jao Kasapi (@selvije.jao)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Me lekët e gjyshit tim bëni jetë pashallarësh”/ Shfaqet për herë të parë në rrjetet sociale, “masakrohet” mbesa e ish diktatorit Hoxha

Publikuar

-

Nga

cna show

Valbona Hoxha, mbesa e ish diktatorit Encer Hoxha është shfaqur për herë të parë në rrjetet sociale, në një profil instagrami, i cili ofron shërbime mjekësore.

Ajo nuk është pritur mirë nga komentuesit të cilët kanë shpërthyer ndaj saj në rrjetet sociale duke I kujtuar se çfarë iu ka bërë gjyshi i saj shqiptarëve.

Ajo e ka krahasuar Enver Hoxhën me Hitlerin dhe kujton se si me paratë e shqiptarëve, ata bëjnë jetë pashallarësh.Sa i çuditshemeshte fati. Dje rastësisht pashe diku foton tuaj. Mu kujtu menjehere ajo Vajza qe shihja tek blloku me nje qen ne dore shume vite me pare. Ti ZONJE qenke bere dhe doktoresh “urime”. Une dhe shume si une qe u rritem dhe qe vinim nga familje shume te degjuara Tiranase,nuk patem fatin te studionim. Per gjyshin tend dhe kelyshet e tjere komunizmit, ne nuk duhet te shkolloheshhim. Sa ironik eshte fati. Ne patem mundesi te shkolloheshim ne Emigrim me vonese, po me mire vone se kurre. Dhe gjithe kete vuajtje vetem per hire te gjyshit tend dhe klysheve te tij. Gott sei Dank qe femijet Tane nuk Kan fatin tone. Do te thuash ti cfaj kam une. “” Jo, jo “” nuk ke por desha te them Sa me fat ishe ti. Dhe Hitleri beri shume krime podhuajse njesoj si gjyshi jot, por njerzit distanzohen. Ka shume femij ne gjermani qe jane distanzuar nga familjet e Tyre nasiste. Kurse juve kurre po kurre nuk kerkuat falje. Me leket e gjyshit Tim qe i dha me valixhe me florinj qe i fitoi me djerse e tij se ishte i shkolluar , jetuat juve dhe jetoni sot si pashallare. Kaq kish shkurt dhe schmerzlos. Schönen Abend noch Fr Doktor.”

“Normal këta njerëz të kësaj fare komuniste duhet te kishin per jetuar atë qe per jetuan ato familje qe u masakruan nga gjyshi i saj. Pastaj do ta kuptonin çfare ishte ajo kohe barbare. Ne gjermani historia e Hitlerit mesohet me te madhe qe njerzit mos të harroj  kurrë ç’ka bere ai. Se Kur harrohen gjërat perseritet prapë” , shkruan komentuesja./ A.E-CNA.al

LEXO TE PLOTE