Connect with Us

“Faqezinjtë po udhëheqin vendin”/ Adi Krasta braktis Shqipërinë?

Aktualitet

“Faqezinjtë po udhëheqin vendin”/ Adi Krasta braktis Shqipërinë?

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Gazetari dhe moderatori Adi Krasta ka thënë se vendi ynë e meriton qeverisjen që ka.

Në një intervistë për televizionin Koha në Kosovë, Krasta theksoi se nuk zhgënjehet më nga grupi të cilin ai e quan faqezi, që po udhëheq për momentin Shqipërinë.

“Nuk zhgënjehem më nga një grupim faqezinjsh, që e udhëheqin për momentin Shqipërinë,” tha Krasta.

Krasta foli dhe për bashkimin kombëtar, Krasta tha se duhet folur në mënyrë pragmatiste.

LEXO EDHE:  Kosova dhe Maqedonia e Veriut nënshkruajnë 11 marrëveshje bashkëpunimi

“Nuk flitet për bashkimin në mënyrë folklorike, duhet folur në mënyrë pragmatiste. Edi Rama dhe Albin Kurti janë të parëndësishëm në një bashkim të mundshëm të Shqipërisë me Kosovën,” tha Krasta.

Më tej, ai shprehu dhe dëshirën për të marrë pasaportën e Kosovës, të cilën e dëshiron për vetë dhe për familjen e tij.

“Nuk di kujt t’ia kërkoj pasaportën e Kosovës, me shumë krenari do ta merrja bashkë me familjen,”-u shpreh Krasta.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident i trefishtë në autostradën Tiranë-Durrës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një aksident i trefishtë është regjistruar mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës.

Mësohe se dy makina dhe një autoambulancë janë përplasur me njëra tjetrën.Sipas burimeve, dy makinat kanë qenë me shpejtësi të madhe, e kjo besohet se është dhe shkaku i kryerjes së aksidentit.

Si pasojë e përplasjes trafiku është paralizuar prej minutash të tëra./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Anëtari i Komisionit të Rithemelimit nxjerr foton/ Kush zgjedh këtë të ardhme, ka vulosur fundin politik

Publikuar

-

Nga

Anëtari i Komisionit të Rithemelimit Gent Strazimiri ka reaguar lidhur me protestën e mbajtur ditën e djeshme në selinë e PD.

Teksa publikon një foto nga selia, në të cilën dallohet qartë parulla e Bashës “Zgjedhim të ardhmen” dhe gardhi me policë.

Ai e ka ironizuar këtë situatë, duke thënë se kush zgjedh këtë lloj të “ardhme” ka zgjedhgur edhe ditën e tij të fundit në politikë.

LEXO EDHE:  Kosova dhe Maqedonia e Veriut nënshkruajnë 11 marrëveshje bashkëpunimi

LEXO EDHE:  “Shqipëria ka nevojë për një model të ri qeverisës”/ Patozi tregon synimet e tij për zgjedhjet e 25 prillitKush ka zgjedhur këtë “të ardhme”, ka zgjedhur edhe ditën e tij të fundit në politikë, së bashku me faqen e zezë, urrejtjen e demokratëve dhe përbuzjen e cilitdo që kërkon një opozitë në këtë vend!

qëndro_në_këmbë_demokrat

asnjë_hap_pas”, shkruan Strazimiri./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dhunë e helm mbi demokratët/ Ish deputetja-Bashës: “Faleminderit“ që nuk më bërë pjesë të turpit tënde!

Publikuar

-

Nga

Nadire Meçorapaj, ish-deputete e PD në Vlorë ka reaguar për protestën e djeshme në selinë blu ku u dhunaun demokratët nga mercenarët e Lulzim Bashës.

Me tone të forta ajo shkruan se as në protestat kundër Edi Ramës nuk është ndjerë ashtu teksa hidhej gaz lotsjellës, karriget nga lart e copat e xhamave mbi trupat e demokratëve.

“Dje ishim dhe ne, bashkë me qindra demokratë e demokrate! Ishim aty, komisioner, vëzhgues, numërues, anëtar partie e anëtar këshilli kombëtar, qëndrestar e themelues, të rinj e të reja, deputet e ish deputet, dje ishim shumë! Ishim ne që kemi mbushur sheshet, ne që kemi vite persekutim në familje që sot ripersekutohemi nga familja jonë politike, ne që besojmë dhe duam demokracinë, ne që vendosëm fytyrën, shpirtin, sakrificën, kohën tonë!

Sot si ish deputete e qarkut të Vlorës, të them vetëm “Faleminderit“ që nuk më bëre pjesë të turpit e zisë tënde! Jam po unë: e perkushtuara, e palodhura, besnikja, por sot jam krah anëtarëve të Partisë time, sot jam krah tyre sepse i njoh të gjithë bashkëqytetarët e mi, kam ecur me ta krah për krah në çdo sfidë e garë, kam marrë besimin dhe respektin e tyre!LEXO EDHE:  Gafa për Kosovën dhe Porti i Durrësit/ Ristani ‘i nxjerr bojën’ Grida Dumës: Si është katandisur PD!

LEXO EDHE:  Gafa për Kosovën dhe Porti i Durrësit/ Ristani ‘i nxjerr bojën’ Grida Dumës: Si është katandisur PD!

Dje erdha në derën e shtëpisë time, në selinë e PD-së! Por dje u gjënda në një situatë të vështirë sepse e rrethuar me demokratë e miq u trajtuam si armiq në atë derë të blinduar nga ty! As në protestat kundër Edi Ramës nuk isha ndjerë ashtu!!! Gazi lotsjellës, karriget që hidheshin nga lart, copat e xhamave që binin mbi trupat e demokratëve, shkopinjtë e gomës… Kush të pushtoi dhe kë po sulmoje?!!

Si ish deputete ju bëj një pyetje ish kolegëve të mi. Si ndiheni kur ata që ju ulën në ato karrige dhunohen, ndiqen nga shtepia e tyre, helmohen?!!! Jam e sigurt që do ta merrni përgjigjen kur të dënjoni të vini në bazë! Nesër do të jem me miq e demokrat të qytetit tim përsëri sepse unë jam një prej tyre dhe zgjedh të luftoj me ta!”/CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE