Connect with Us

E vërteta e Jozefina Topallit dhe përrallat e Desadës/ Mesazhi i fortë për Sali Berishën

Politikë

E vërteta e Jozefina Topallit dhe përrallat e Desadës/ Mesazhi i fortë për Sali Berishën

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Sokol Drrasati, ish-i përndjekur politik, ka komentuar situatën politike në vend, dhe përplasjet në Partinë Demokratike.

Në një postim të gjatë në rrjetet sociale, Drrasati risjell në vëmendje sulmet që u bënë në drejtim të Jozefina Topallit dhe Lëvizjes për Ndryshim.

Ai thekson se Lëvizja për Ndryshim e Jozefina Topallit, ishte njëlloj si lëvizja që po bën sot Berisha me Foltoren, por u sulmua, dhe u quajt bashkëpunëtore e Ramës.

Sipas Drrasatit, gjatë fushatës duke u nisur nga përrallat e Desada Metajt, se Jozefina Topalli, ka marrë para nga Rama, u sulmua Lëvizja për Ndryshim.

Më tej, ai i drejton mesazhe të forta edhe Berishës, ndërsa thekson se “Foltorja” është gjëja e duhur, por e vonuar.

Ai shkruan se minimalisht sot duhet ti kërkohet falje Jozefina Topallit dhe bashkëpunëtorëve të Berishës, që e ringritën PD, në vitin 1997.

Postimi i plotë:

JOZI, DOKTORI, LN DHE FOLTORJA.

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,Kater vite më parë, kur Jozefina Topalli do të bënte deklaraten e parë publike se Lulzim Basha po bënte pazare me Edi Ramën  në kurriz të demokratëve dhe të Opozitës, shumë nga ju që sot ziheni me njëni tjetrin për vendet e para të Foltores e akuzuat e shatë, shpifët për të….

Kaluat në skizofreni duke vjell vrer ashtu sikurse jeni kundër saj dhe kujtdo që po guxonte të thoshte të vërtetën e madhe të kapjes së L.B. nga Rama.

Dhe kjo zgjati për 4 vite.

Sot çuditërisht të gjithë po çjerren duke pohuar ato që për 4 vite nuk la mundësi pa përdorur për t’jua shpjeguar elektoratit të PD  por edhe gjithë shqiptarëve, derisa bashkë me një grup studentë dhe profesorë, intelektualë dhe shqiptarë të mirë i dha jetë LN-së.

Levizja për ndryshim nuk ishte asgjë as më pak dhe as më shumë sesa FOLTORJA e sotme.

Në pamundësi për të bërë një hap tjetër, kandidatet e LN u përballen me elektoratin e tre forcave politike.

Nga ku u përbalten, u fyen, u shpallen të shitur dhe të blerë nga Edi Rama (edhe sot ka nga ato injorantë të cilët i besojnë fabulës së Desada Metës se kandidatet dhe Jozefina morën para të madhe për ti hequr vota PD-së..

Mjeranë që nuk jeni tjetër, bëtë një fushatë kunder Jozefinës dhe LN në vend që të sulmonit PS dhe Tom Doshin.

Bile jini aq debila saqë në filmimet e fushatës e thoni troç, votoni edhe Tomen por Lëvizjen për Ndryshim asnjë votë.

E dini pse????

Sepse Lëvizja për Ndryshim i paraprinte FOLTORES,  ose thanë më mirë fundit të pushtetit të Lulit dhe Ramës.

Të pazareve të tyre..

LEXO EDHE:  Lëvizja e Berishës/ Ibsen Elezi: Mbështes çdo individ që lufton për çështjen imediate të PD

Dhe të kurtizanëve të tij.

Sot Dr. Berisha po mundohet ta rikthejë PD, aty ku e la në 2013”..

Pra teorikisht po ecën pas.

Ska gja, më mirë një kthim mrapa e nisje si duhet sesa një gjendje agonie pa shpresë.

Ti Doktor, e solle LB.

Ti Doktor i dhe të gjithë forcën dhe pushtetet një gjarpëri i cili guxoi të kafshonte edhe mentorin e tij.

Ti reagove dhe fitove sepse brenda PD je një institucion.

Dhe mirë bane, vonë, por ma mire vonë se kurrë.

Të kam njigju në të gjitha Foltoret se ke kërkuar falje.

Gjesti ma fisnik.

Por nuk të kam dëgjuar duke i kërkuar falje bashkëpunëtorëve të tu të ngushte ndër vite ata me të cilet ringrite PD, në 97′

Forca Doktor, e nxjerri për zhelesh përjashta nga selia ata maskarenjë që përfituan nga ti.

Ata që kanë 8 vite që bëjnë pazare me Ramën kundër interesit kombëtar .

Sot jemi tetë ditë para fillimit te fundit të një prej “love story” më të çuditshme në politikë.

Atë të qeverisë me Ministrin e opozitës në qeveri……

E drejta vonon po nuk harron thotë populli.

Sot minimalisht i duhet kërkuar falje Jozefinës dhe Lëvizjes për Ndryshim. Duhet kërkuar falje kujdo që guxoi të dilte kundër kryetarit duke u përballur me kosto e saj.

Sot minimalisht duhen kujtuar këto 4 vite në mënyrë që mos të përseritet më.

Nuk fitohet lufta me armik mren…

I juaji SOKOL DRRASATI./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Zyrtari i lartë i policisë paralajmëron: Do padis për shpifje Gazment Bardhin

Publikuar

-

Nga

Drejtori i Departamentit të Policisë Kriminale Tonin Vocaj ka paralajmëruar padi penale për shpifje ndaj Gazment Bardhit.

Në një reagim, Vocaj, teksa ka hedhur poshtë deklaratën e Bardhit për ndërhyrjen me vonesë të policisë në protestën e 8 janarit, shprehet se gjatë karrierës së tij nuk ka qenë asnjë herë pjesë e inskenimeve, ndaj dhe do ndërmarr këtë hap.Lidhur me deklaratat e Gazment Bardhit hedh poshtë të gjitha shpifjet dhe akuzat mbi mua dhe policinë e shtetit. Kam 40 vite pjesë e Policisë së Shtetit dhe kurrë nuk kam qenë pjesë e inskenimeve. Pas këtyre akuzave jam konsideruar me seriozitet një kallëzim për shpifje ndaj zotit Bardhi”, shprehet Vocaj.

LEXO EDHE:  Topalli tregon kush e largoi nga Kuvendi/ Ja çfarë i tha Rama-Bashës, në 2017

LEXO EDHE:  “Deklarata e DASH tronditëse”/ Genc Pollo: Berisha ka merita të mëdha historike

Nga studio e Opinion, Bardhi u shpreh se: “Pushka Top! Të gjitha informacionet që i janë dërguar partnerëve, është kriminel, e përsëris, që ka tentuar të inskinojë ngjarje të pavërteta për të përfshirë individë të pafajshëm. Ka mbajtur 11 persona në burg pse kanë lagur me ujë protestuesit”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Këlliçi e zbulon/ Ja kur do mbahet protesta e radhës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Aksioni i ish kryeministrit Saloi Berisha nuk do të ndalet.

Pas dy protestave kombëtare, demokratët kanë planifikuar edhe një protestë të radhës, me qëllim largimin e Lulzim Bashës nga selia e PD.

I ftuar në ‘Open’, Belind Këlliçi, anëtar i Komisionit të Rithemelimit tha se brenda këtij muaji do të mbahet protesta e radhës.Berisha do të nisë një tjetër tur, duke filluar me Shkodrën, pasi sipas Këlliçit është e nevojshme të rishikohet gjithçka dhe të merren opinionet e mbështetësve për situatën në fjalë.

“Edi Rama mban me dhunë në selinë e PD Lulzim Bashën që të rri në pushtet! Po bëjmë atë që duhet të bëjë një parti demokratike që të takojë anëtarët e partisë. Ne duhet të ridemosionojmë aksionin tonë dhe planet për protestat e radhës. Do të jetë një tur, duke nisur me Shkodrën ku ka mbetur një bashki dhe do nisim me marrjet e opinioneve. Është e nevojshme që të gjithë këto ngjarje që kanë ndodhur, të rishkohet mbas për të marrë opinionin e mbështetësve.

Ka një kërkesë të rritur për takimet. Brenda këtij muaji do të jetë protesta e radhës por përballja do të jetë me Edi Ramën. Lulzim Basha nuk ekziston më, të helmosh me gaz lotsjellës anëtarët e partisë tënde nuk është normale! Do rrëzojmë Rama-Basha. Nga data 8 janari godina e PD administrohet nga Rama. Brenda 30 sekondave arritën që me policionë të nxirrte jashtë demokratët me dhunë!“, tha ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

A do ta zëvendësojë presidentin?/ Përgjigjet Nikolla

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla,ka folur në lidhje me pozicionin e presidentit të Republikës në rastin se Ilir Meta do të shkarkohet nga gjykata Kushtetuese.

E ftuar në emisionin Log në Abc news, Nikolla është shprehur se në çdo rast do të respektojë Kushtetutën.

Le të presim vendimin në respekt të gjykimit të Gjykatës Kushtetuese. Preferoj të mos bëj koment në këtë pjesë. Nëse e parasheh ne kemi gjithë detyrimin për të respektuar kushtetutën. Nëse ka ndonjë zgjidhje tjetër, nuk ka. Pasi kushtetua e ka të përcaktuar që e merr kryetari i parlamentit. Nuk ka zgjidhje tjetër. Është vetëm zgjidhja kushtetuese.

Unë patjetër kam detyrimin të zbatoj ligjin dhe kushtetutën e vendit. Por nuk dua që në prag të vendimmarjes së Gjykatës Kushtetuese nuk dua të marr të mirëqenë vendimin e saj. Zgjedhjet lokale të pjesshme duhet të mbahen sa kohë që ligji zgjedhor shikon që këto institucione nuk kanë ndjekur rrugën ligjore, kjo nuk është një eksperiencë e re në Shqipëri. Janë mbajtur edhe më parë zgjedhje të pjesshme në Shqipëri”, tha Nikolla.

LEXO EDHE:  Ardian Dvorani kërkon ritkhimin në KED/ “Shpërthen” ish-kryeministri: Vendi i tij është në birucë

LEXO EDHE:  “Vjedhjet klamoroze të qeverisë”/ Berisha denoncon prokurimet me rrugëtNdër të tjera kryetarja e Kuvendit ka deklaruar se do të ketë mundësi bashkëpunimi me opozitën për zgjedhjen e presidentit të ri.

Do ketë dekret presidencial. Kjo është ajo që duhet të ndodhë. Në detyrën e kryetares së Kuvendit nuk mund të përcaktoj nëse do ketë zgjedhje këtë qershor.  Është një qasje që është thënë edhe nga kryetari i PS që do ketë diskutim dhe komunikim edhe me opozitën. Rama është shprehur që është i hapur për bashkëpunime madje duke mos vendosur vija të kuqe.

Kjo nuk është përgjigje që jepet me të rënë të lapsit. Nuk është diskutuar në PS konkretisht. Jemi të hapur për këtë gjë por nuk kemi një diskutim shterues në PS”, u shpreh ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE