Connect with Us

“Askush s’e ka dominuar Partizanin tim”, Daja: Hoxha? Nëse Teqja vazhdon kështu…

Sport

“Askush s’e ka dominuar Partizanin tim”, Daja: Hoxha? Nëse Teqja vazhdon kështu…

Publikuar

-

/

Partizani mposhti 2-1 Skënderbeun, siguroi fitoren e dytë radhazi në Abissnet Superiore dhe ndan vendin e katërt me nga 15 pikë me Laçin. Trajneri i “Demave”, Ilir Daja analizoi triumfin e sotëm në “Gol pas Goli” në Supersport.

NDESHJA – “Kemi bërë një pjesë të parë shumë të mirë, ndër më të mirat e kampionatit. Besoj se mund ta kishim shmangur marrjen e golit dhe mund të shfrytëzonim rastet për të shkuar në pushim me rezultat më të thellë. Në pjesën e dytë gabuam duke qarkulluar avash topin, lamë kundërshtarin të spostohej, e ulëm ritmin”.

FITORJA – “Marrja e pikëve do të thotë që pozicionohemi më mirë në renditje dhe rikuperohemi nga ana psikologjike. Pjesa e dytë e dobët? Kemi pasur shumë dëmtime, këta lojtarë kanë përballuar shumicën e ndeshjeve. Kaçe po përmirësohet, Cara gjithashtu”.

TEQJA – “Jo vetëm sot, por ai ka një paraqitje goxha të mirë prej momentit që mbron portën tonë. Ka bërë goxha mirë, sot një pjesë e madhe e marrjes së tre pikëshit i shkon Teqjes, ashtu siç ka bërë në ndeshjet e tjera”.

PËSIMI I GOLAVE – “Sot shënuam gola me lojtarë 20 dhe 21 vjeç. Kemi shumë lojtarë të rinj, e vuajnë më shumë se të tjerët presionin psikologjik. Kemi marrë gola të evitueshëm në çdo ndeshje. Besoj se lojtarët e rinj te Partizani, do të fitojnë eksperiencë në vazhdim”.

HOXHA – “Albani nuk është grumbulluar me ekipin, stafi mjekësor nuk ka dhënë ok. Nëse Teqja do të vazhdojë në të njëjtin nivel, ai duhet të presë që Teqja të gabojë për të marrë përsëri pozicionin, edhe pse Albani është një nga portierët më të mirë të kampionatit dhe kapiteni i ekipit”.

MESFUSHA – “Merita ka treshja e mesit të fushës. Rritja e gjendjes fizike të Kaçes, do i japë më shumë forcë sulmeve tona, pasi ka një pasim shumë të mirë. Marku po integrohet, por kemi edhe lojtarë të tjerë të talentuar si Kote, Murataj dhe Maguette”.

KALENDARI – “Në fazën e parë, asnjë nga Vllaznia, Dinamo dhe Kukësi nuk na kanë marrë fitore. Kemi dalë barazim, por kemi qenë superiorë. Çdo ekip e vlerësojmë njësoj, Partizani nuk nënvlerëson apo mbivlerëson askënd. Kemi kualitetin për t’u përballur me çdo ekip në Superiore. Në fazën e parë nuk kemi marrë shumë pikë, por askush nuk na ka dominuar”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Keni hequr nga puna dy mësuesë që shiheshin në mbështetje të Dukës”! Curri ia thotë hapur, Veliaj: Po mo po, kemi bërë presion

Publikuar

-

Në emisionin të “Paekzpozuarit” ka pasur si tematikë kryesore zgjedhjet në FSHF. I ftuar ishte Arjan Curri, që në një lidhje LIVE do t’i tregonte Veliajt ndikimin që ka pasur politika në këtë mes.“Nga persona që unë kam takuar dhe i premtova se nuk do dilnin emra, janë hequr nga puna dy mësues që shiheshin në mbështetje të Dukës. Si shpjegohet ky rast?”.

Nga ana tjetër, Veliaj është përgjigjur: “Jo, nuk është e vërtetë. E kam verifikuar rastin dhe nuk është e vërtetë. A kam bërë presion? Po mo po, kemi bërë presion që të kenë sadopak sedër në votën e tyre anëtarët e futbollit”, tha Veliaj.

LEXO TE PLOTE

Sport

Renditja pas javës së 17-të/ Kukësi dhe Laçi ndjekin Tiranën, garë e fortë dhe për mbijetesën

Publikuar

-

Java e 17 u mbyll me derbin e kryeqytetit Dinamo-Tirana, ku edhe pse në temperatura të ulta, prapë skuadrat arritën të jepnin spektakël në fushë. Triumfues dolën miqtë, me ekipin e Shehit, që fitoi 0-1 me golin e Xhixhës. Një fitore shumë e rëndësishme për Tiranën,  që vazhdon të kryesore kampionatin me 37 pikë të grumbulluara mderi më tani.

Dinamo ndërkohë mbetet në kuotën e 18 pikëve, në vendin e 7 dhe ndjen përsëri kërcënim nga skuadrat e fund tabelës. Një ndeshje spektakolare ishte Teuta-Laçi që përfundoi 2-4. Ekipi i Mirel Josës ka qenë fantastikë këtë kampionat, duke rezultuar një kandidat i fortë për titullin kampion.Përsa i përket kandidatëve, Vllaznia ka harruar të fitojë pasi mori barazimin e katërt radhazi, këtë herë kundër Egnatias me rezultatin 1-1. Gara për titullin kampion në Superiore sa vjen e bëhet dhe me e ashpër.

Renditja aktuale:

LEXO TE PLOTE

Sport

Tirana nuk di të ndalet, fiton derbin me Dinamon dhe vazhdon kryesimin

Publikuar

-

Tirana ka fituar një tjetër derbi të kryeqytetit, teksa ka mundur me shifrat 1-0 Dinamon në ”Air Albania”. Ekipi I Shehit ka marrë tre pikë shumë të rëndësishme në luftën për titull, pasi vazhdon të ruajë distancën prej 6 pikësh nga ndjekësit më të afërt në klasifikim.

Pjesa e parë e sfidës dhuroi pak raste për t’u shënuar, me skuadrat që menduan më shumë që të evitonin rreziqet para portave të tyre.Në pjesën e dytë ritmi u rrit, me më shumë raste e emocione, ndërsa diferencën e bëri vetëm goli i Xhixhës, i cili u shfaq para SImonit dhe ndëshkoi për herë të parë djaloshin që mbron katërkëndorin e bluve në këtë kampionat.

Dinamo u mundua të barazonte rezultatin, por nuk ia doli, duke iu kthyer përsëri humbjeve në kampionat dhe duke ndjerë përsëri trysninë e skuadrave që e ndjekin.

LEXO TE PLOTE