Shpërdorim detyre dhe mashtrim/ SHÇBA vë në pranga komisarin e “Fast Albania”

3 Dhjetor 2021, 17:16, Kronika CNA
Shpërdorim detyre dhe mashtrim/ SHÇBA vë në pranga

SHÇBA ka vënë në pranga Komisarin me iniciale F.A., me detyrë Shef i Zyrës së Kërkimit ?Fast Albania?, pranë Drejtorisë Operacionale në DPPSH.

Ekzekutimi i vendimit penal nr. 1016 të Gjykatës pranë Shkallës së Parë Elbasan erdhi pasi kjo Gjykatë kishte vendosur ndaj tij masën e sigurimit personal ?Arrest me burg?.

Komisari i arrestuar akuzohet për veprat penale ?Shpërdorim Detyre?, ?Kallëzim i rremë? dhe ?Mashtrim?.

Në kuadër të këtij procedimi penal, SHÇBA Elbasan ka arrestuar më parë edhe punonjësin e policisë, Inspektorin me iniciale S.F., pjesë e strukturës operacionale të ?Fast Albania? dhe shtetasin K.H., person me precedent penal dhe kriminal në fushën e trafikimit të narkotikëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga