“Lulin e more të vockël, tani kërkon të na hajë”/ Demokratët e Devollit sulmojnë Bashën

3 Dhjetor 2021, 17:38, Politikë CNA
“Lulin e more të vockël, tani kërkon të na

Një nga demokratët e Devollit, gjatë Foltores së mbajtur nga lideri historik, Sali Berisha ka folur ashpër për kreun e PD, Lulzim Basha.

Demokrati i shprehet Berishës se ?Lulin e ka marrë të vogël, e ka rritur dhe tani ai kërkon t?i hajë ata?.

?Ky ka një të drejtë, t?i thotë partisë, unë jap dorëheqje. Këtë vendim duhet të marrë vete. Do më lejosh të them dy fjalë. Kjo Foltore nuk ishte e jotja por e demokratëve. Luli nuk e di si është themeluar partia. 

Nuk ka qenë dhe ka të drejtë. Luli thotë i kam vënë gojën një fasho. Do të pyes ty, nga e gjete doktor që na e solle. Lulin e more të vockël fare, të ri, e rrite doktor, tani ai kërkon të të hajë ty dhe neve. Gjë që s?ndodh kurrë doktor. Ai do hajë kokën e tij. Më lejo të them dy gjëra për Kimin. Ajo nuk është diplomate. 

Më thotë ajo mua të haj bar? Si të haj bar unë. Unë kam dinjitetin tim. Nuk e di kë ka gjetur Amerika këtë dhe na e ka sjellë. Ti doktor je kockë e fortë që i ke mbetur në fyt Ramës, Soros, etj?, tha demokrati./CNA.al

Lajmet e fundit nga