Connect with Us

“Lulin e more të vockël, tani kërkon të na hajë”/ Demokratët e Devollit sulmojnë Bashën

Politikë

“Lulin e more të vockël, tani kërkon të na hajë”/ Demokratët e Devollit sulmojnë Bashën

Publikuar

-

/

Një nga demokratët e Devollit, gjatë Foltores së mbajtur nga lideri historik, Sali Berisha ka folur ashpër për kreun e PD, Lulzim Basha.

Demokrati i shprehet Berishës se “Lulin e ka marrë të vogël, e ka rritur dhe tani ai kërkon t’i hajë ata”.

“Ky ka një të drejtë, t’i thotë partisë, unë jap dorëheqje. Këtë vendim duhet të marrë vete. Do më lejosh të them dy fjalë. Kjo Foltore nuk ishte e jotja por e demokratëve. Luli nuk e di si është themeluar partia. 

Nuk ka qenë dhe ka të drejtë. Luli thotë i kam vënë gojën një fasho. Do të pyes ty, nga e gjete doktor që na e solle. Lulin e more të vockël fare, të ri, e rrite doktor, tani ai kërkon të të hajë ty dhe neve. Gjë që s’ndodh kurrë doktor. Ai do hajë kokën e tij. Më lejo të them dy gjëra për Kimin. Ajo nuk është diplomate. 

Më thotë ajo mua të haj bar? Si të haj bar unë. Unë kam dinjitetin tim. Nuk e di kë ka gjetur Amerika këtë dhe na e ka sjellë. Ti doktor je kockë e fortë që i ke mbetur në fyt Ramës, Soros, etj”, tha demokrati./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Akte vrastare”/ Publikohet video që turpëron Bashën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuat sot një tjetër video tronditëse nga dhuna e ushtruar nga mercenarët e Lulzim Bashës ndaj protestuesve, në 8 Janar.

Në video shihet se si ata thyejnë xhamat dhe i hedhin mbi kokat e protestuesve.

“Pamje të papara!Akte vrastare të mercenarëve vrasës, trafikantët e pengmarrës të Lul Kimikut.

Ata thyejnë xhamat dhe i hedhin mbi kokat e protestuesve paqësorë!”- shkruan Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Çudi që s’ka ende të internuar apo pushkatuar”/ Këlliçi sfidon publikisht Bashën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Deputeti demokrat Belind Këlliçi ka reaguar në lidhje me “çmendurinë” e radhës të Lulzim Bashës, i cili përjashtoi nga PD pothuajse gjithë elitën e saj.

Në një postim në rrjetet sociale, Këlliçi sfidon publikisht Lulzim Bashën, ndërsa shkruan “Zbrit në bazë dhe shiko si do të të presin.”

Ish kryetari i partisë që blindoi humbjen në PD, nga xhelozia se nuk u bë dot lider, i rezistoi gjumit deri në të gdhirë të ditës së sotme për të përjashtuar e pezulluar në grup kritikët e tij.LEXO EDHE:  Ish-aleati i Bashës bën thirrje për bashkim/PD po shkërmoqet

LEXO EDHE:  Përzgjedhja e kandidatëve për deputet/ Spaho: PD, e hapur dhe për partitë e tjera të djathta

Çudi që s’ka ende të internuar apo pushkatuar!

Zbrit në bazë dhe shiko si do të të presin.

Ne kemi zgjedhur demokratët e bazës dhe ata të sakrificave, kurse ti Edi Ramën dhe bashkëqeverisjen!”-shkruan Belind Këlliçi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foto-“Mashtrues ordiner”/ Ish-presidenti i nxjerr “të palarat” Bashës, tregon aktin kriminal

Publikuar

-

Nga

Lulzim Basha

Ish-presidenti Bujar Nishani ka hedhur akuza të forta në drejtim të Lulzim Bashës dhe kryeministrit Edi Rama.

Në një postim në rrjetet sociale, Nishani ka denoncuar dhunimin e demokratëve, gjatë protestës së 8 Janarit.

Sipas Nishanit, goditja e drejtpërdrejtë me armë mbi kokën e civilëve dha pasoja të rënda për jetën e Alban Hoxhës, drejtues i strukturave të PD në Tiranë.

Në lidhje me këtë ngjarje, Nishani fajëson Lulzim Bashën, duke e bërë atë përgjegjës të aktit kriminal.

Po ashtu Nishani shigjeton edhe Ramën, ndërsa shkruan se “Lulzimi i hajnisë shpreson se Edi Rama do të mbretërojë përjetë në pushtet dhe hajnia e tradhëtia e pengut do të shpëtojë pa u përballur me ligjin dhe demokratët”Një akt i rëndë kriminal nga pjestarë të forcave të policisë mbi anëtarët dhe veprimtarët e Partisë Demokratike në selinë e tyre.

Goditja e drejtpërdrejtë me armë mbi kokën e civilëve dha pasoja të rënda për jetën e Alban Hoxhës, drejtues i strukturave të PD në Tiranë.

Autori i vërtetë i këtij akti masakre është Lulzim Basha, që përtej të qenit një kukull ordinere e Edi Ramës, një peng i aferave të tmerrshme korrupsioni, është sot armiku më i egër i demokratëve dhe patriotëve të këtij vendi. Lulzimi i hajnisë shpreson se Edi Rama do të mbretërojë përjetë në pushtet dhe hajnia e tradhëtia e pengut do të shpëtojë pa u përballur me ligjin dhe demokratët.

Ky është vetmashtrimi më i madh që i bën vetes simboli i mashtruesit ordiner.

#PD po ringrihet për të shpëtuar Shqipërinë !”-shkruan Bujar Nishani./CNA.al

LEXO TE PLOTE