Connect with Us

Kuvendet e PD/ Alizoti:Partia në situatën më të vështirë në 30 vjet

Politikë

Kuvendet e PD/ Alizoti:Partia në situatën më të vështirë në 30 vjet

Publikuar

-

/

Deputeti Tomor Alizoi ka komentuar krizën në PD, si dhe mbajtjen e Kuvendeve, atë të datës 11 dhjetor të thirrur nga delegatët dhe atë të datës 18 dhjetor nga Lulizim Basha.

Deputeti demokrat ka thënë në emisionin Zonë e Lirë në Tv Klan se ka vendosur që të mos shkojë në asnjë prej dy kuvendeve.

Unë kam një pjesë reflektimi timin, është situatë e vështirë në 30 vjet të PD. Është një situatë brenda familjes kur ka një debat kaq të fortë familjar, ka një debat ku reagojnë ndaj Berishës. Personalisht nuk mund të reagoj ndaj Berishës sepse është një figurë e madhe për demokratët. Unë si një demokrat që në momentet e para të votimit e kam parë si një figurë serioze Berishën. A ka ai probleme politike? Shumë. A la ai një parti me probleme? Patjetër. Dhe unë në këtë qasje meqë është një debat i tyre unë kam vendosur ose do të vendos që mos të shkoj tek të dyja kongreset”, tha Alizoti./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Meta: Basha, kryememexhi dhe palo politikan

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka reaguar me tone të ashpra ndaj Lulzim Bashës dhe ambasadorëve në vendin tonë.

Në një intervistë për media, Meta u pyet mbi deklaratën e Bashës se ai do shpallet non grata sapo të mbaroj mandatin. Lidhur me këtë deklaratë, Meta tha se nuk ka asnjë palo ambasadë që të zgjedh palo politikanët për ti dhënë atij mesazhe.Nëse ka ndonjë palo ambasadë që ka zgjedhur ndonjë palo politikan për ti dhënë mesazhe Ilir Metës, ju them që Ilir Metën ketu do ta keni. Kush ka ndonjë mesazh për Ilir Metën le t’ja thotë vetë sepse do marrë përgjigjen që meriton.

Kush zgjedh “Kryememexhiun” ose “Gruan e Bilalit” për ti dhënë mesazhe Ilir Metës gabon shumë rëndë. Unë kam një axhendë dhe kam vetëm një atdhe. Kush guxon të prekë territorin shqiptar dhe të cënojë sovranitetin tonë ta ketë të qartë se do më ketë mua përballë! Këtu do më kenë të gjithë. Por asnjë nuk thotë dot që Ilir Meta na genjeu. Kjo është krenaria ime: Që unë nuk kam gënjyer asnjë!”, tha Meta./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha: PD do të hyjë në zgjedhje, kandidatët tanë janë legjetim

Publikuar

-

Nga

cna politike

Vendi pritet që të shkojë në zgjedhje të pjesëshme vendore për ato bashki që janë pa kryetar. Ish kryeministri Sali Berisha është shprehur se PD do të marrë pjesë në këto zgjedhje, që pritet që presidenti Ilir Meta t’i dekretojë këto ditë, ku shton se kandidatët legjitim të PD, janë atë që do të dërgojë Komisioni i Rithemelimit.

Komisioni i Rithemelimit ka vendosur që kurdo që ato të dekretohen do të marrin pjesë. Kandiatët e PD janë ata që do dërgojmë ne, ne nuk largohemi nga zgjedhjet, se çfarë do bëjë Edi Rama ne do ndjekim proceset se nuk kemi rrugë tjetër.LEXO EDHE:  Zyra e Shtypit në PD jep amanetin/ Më ngordhi kafsha, shpresë kam Lulin

LEXO EDHE:  Zyra e Shtypit në PD jep amanetin/ Më ngordhi kafsha, shpresë kam Lulin

Ne do të shkojmë me siglën tonë, selia është e PD dhe jo e Lul Bravës dhe Edi Ramës”, tha Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Tre skenarët e mundshëm/ Berisha tregon se çfarë do të ndodhte nëse Basha hapte dyert

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha, ka treguar 3 skenarët e mundshëm se cfarë do të ndodhte me 8 janar nëse Basha do të hapte dyert e selisë.

“Nëse Lul Brava hapte dyert, 3 gjëra do të ndodhnin.

Së pari do shkuleshin blindët, nuk mundet një ndërtesë partie të qëndrojë e blinduar, është shëmtimi i madh, akt criminal.LEXO EDHE:  A duhet ta përfshijë Rama opozitën në qeveri?/Habit zyrtari amerikan me deklaratën e tij

LEXO EDHE:  Roli i Baton Haxhiut në politikë/ Berisha "i çjerr maskën" gazetarit

Banditet do kreheshin me lecka. Ata që kishin telefonuar qe do bjeri gjaku deri në gjunj, do ikni si pula të lagura.

Së treti, Lul Brava butësisht do lëshonte zyrën”, tha Berisha në quovadis./CNA.al

LEXO TE PLOTE