Connect with Us

Ike si qelbësirë Bibilush!

Aktualitet

Ike si qelbësirë Bibilush!

Publikuar

-

/

Thjesht disa fakte e fjalë, asgjë më shumë. Për një njeri të neveritshëm, një sharlatan publik që nuk meriton as ti zësh emrin në gojë, sepse do mbante shumë erë të keqe ashtu si ai qelb dynjanë.

Faktet flasin vetë.

Vodhe familjen që të punësoi, vure gjoba dhe pjesën më të madhe i çove në shtëpi, se ca i le aty kuptohet.

Zgjerove shtëpinë e Dardhës, ju grabite komshinjve tokën, bleve super vilë në Himarë në kala, grabite tokën në Dhërmi, në bregun e detit.

U prishe me të gjithë miqtë. S’ke më shokë, s’ke me kë rri se ja u fut.

Ngatërrove znjonjen me partneret e DGA që të merrje para nga shitja.

Vizë për USA nuk merr, se je në listë të zezë, e nuk del më që aty ku je futur.

Andonin shkove ta vrisje sepse i ke grabitur disa apartamente e dyqane.

Falsifikove firmën e vajzës që ti jepje nje pronë 500 milionëshe për pak euro.

Tani me siguri je duke kërkuar ndonjë vend tjetër parkimi për të hedhur helmin tënd, por tani të njohin e të dinë që je akrep.

LEXO EDHE:  Vodhi portofolin dhe dy Iphone në një makinë/ Pranga 34 vjeçarit në Tiranë

S’ka më bretkosa për ty! I PËSHTIRË tani sapo ka filluar lufta jo vetëm me ty, por edhe me Bjornat e Habilajt e gjobave të tua.

Koha vonon por nuk harron! Bibilush i shkalafitur dhe vetmuar.

Ti ike, por asgjë nuk ka përfunduar. Ike me turp si sharlatan, gjobaxhi e hajdut.

E përdore ikonen mediatike të Dritan Hoxhës për të mbushur xhepat e tua. Përdore një televizion për pasurimin tënd, për të grabitur prona. Organizove atentate kundër biznesmenëve. Mbylle dosjet e tua të korrupsionit e pazareve në SPAK e Prokurori.

Tani shko pusho tek Vila ne Himarë, ajo në Dardhë, ajo që do ndërtosh në Dhërmi, në apartamentet që i grabite Andonit, e kështu me radhë.

POR NJË GJË MOS HARRO, dje ishe politikan e shkrimtar, intelektual, por sot je një gjobaxhi i pasuruar që të thonë qelbësirë të gjithë, edhe ata që të mbanin në tavolina nga halli.

Nuk gëzohen pronat e vjedhura, do i humbësh të gjitha një e nga një.

Për ty ka vetëm një përkufizim, i PËSHTIRË!/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Luli Basha: Amerika dhe unë po bashkëpunojmë për të rrëzuar Edi Ramën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha foli për mediat, një ditë para protestës së paralajmëruar nga ish kryeministri Sali Berisha.

 

Sipas Bashës, që nga shtatori i vitit të kaluar kur nisi sesioni i ri parlamentar, Partia Demokratike në bashkëpunim me SHBA ka përcaktuar axhendën e politikës në vend dhe po udhëheq nismat dhe aksionin e saj për finalizimin e luftës për të shembur regjimin e Edi Ramës.LEXO EDHE:  “Vendimi i ri i Bashkisë së Korçës”/ Shoferët në protestë

LEXO EDHE:  Policia bën "kërdinë"/ Gjobiten rreth 900 qytetarë për mosmbajtjen e maskës

 

“Që nga shtatori i vitit të kaluar kur nisi sesioni i ri parlamentar, Partia Demokratike, në marrëdhënie të ngushta me SHBA dhe BE, ka përcaktuar axhendën e politikës në vend dhe po udhëheq me nismat dhe aksionin e saj finalizimin e luftës sonë të gjatë, pa kompromis e plot sakrifica, për të shembur rregjimin e Edi Ramës, i cilësuar botërisht si më korruptuari e më i kriminalizuari në rajon”, tha Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Shuplaka” e fortë eurodeputetëve për Bashën: Shqipëria ka nevojë për opozitë funksionale

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Eurodeputetët e Parlamentit Europian në një letër drejtuar kryetarit të shkarkuar Lulzim Basha, theksojnë se Shqipëria ka nevojë për një opozitë funksionale që siguron kontroll dhe ekuilibër demokratik ndaj një qeverie socialiste gjithnjë e më arrogante.

Në letër shkruhet se për të arritur këtë PD, duhet të gjejë unitetin e saj. “Ju e keni detyrim të respektoni vullnetin e kongresit të partisë dhe të anëtarësisë siç u shpreh përkatësisht në 11 dhe 18 dhjetor të vitit të kaluar”, shkruhet ndër të tjera në letër.Po ndjekim me shumë preokupim zhvillimet e fundit brenda Partisë Demokratike. Ne kemi mbështetur vitet e fundit qëndrimet korrekte të PD-së edhe në momente shumë të vështira siç do t’a mbani mend personalisht.  Shqipëria ka nevojë tani, më shumë se kurrë, për një opozitë funksionale që siguron kontroll dhe ekuilibër demokratik ndaj një qeverie socialiste gjithnjë e më arrogante.  Për ta arritur këtë, PD duhet të gjejë unitetin e saj;  prandaj ju e keni detyrim të respektoni vullnetin e kongresit të partisë dhe të anëtarësisë siç u shpreh përkatësisht në 11 dhe 18 dhjetor të vitit të kaluar”, thuhet në letrën e eurodeputetëve të Parlamentit Europian drejtuar Lulzim Bashës./A.E-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Basha i tensionuar: Kam pranuar përgjegjësitë e mia, por…Berisha i’u ka mashtruar

Publikuar

-

Nga

Kreu i shkarkuar i PD, Lulzim Basha u shfaq i tensionuar një ditë para protestës së pritet të zhvillohet nesër në selinë e PD.

 

Me tone të ashpra Basha ka sulmuar ish kryeministrin Sali Berisha teksa tha se ai i ka mashtruar demokratët. Në një dalje publike për mediat ai theksoi se Berisha ka dashur që të bëjë për budallenj shqiptarët se pse është shpallur non-grata.

 

Sali Berisha ju ka mashtruar kur në nisje të lëvizjes së tij për të marrë e shndërruar Partinë Demokratike në bunker antiamerikan pas shpalljes së tij non grata, ju tha se unë kam shkelur statutin sepse nuk e kam votuar në Kryesi dhe në Këshillin Kombëtar vendimin e pezullimit të tij. Në kulmin e lëvizjes së tij, koha tregoi se megjithë diversionet e parreshtuara të Sali Berishës, Kryesia, Këshilli Kombëtar përfshirë Grupin Parlamentar dhe Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike i mbajtur më 18 dhjetor, si dhe shumica e demokratëve kanë vendosur t’i qëndrojnë me vendosmëri qëndrimeve zyrtare të PD-së për korrupsionin dhe përcaktimin non grata të SHBA-së dhe të zbatojnë në partinë tonë atë që kemi kërkuar prej vitesh nga të gjitha institucionet shqiptare.

 -Sali Berisha ka mashtruar dhe ka dashur t’ju bëjë për budallenj me sajesat dhe trillimet e tij qesharake rreth arsyeve përse është shpallur non-grata nga SHBA, në një kohë kur motivacioni ka qenë dhe është i qartë për çdokënd që nuk ka dëshirë të gënjehet. Shpallja non grata si instrument i antikorrupsionit dhe mbrojtjes së demokracisë nga minuesit e saj, po ngrihet si stuhi në Shqipëri dhe në rajon.
Kushdo ka mundësi të qartesohet përmes shembujve konkrete për arsyet e këtyre shpalljeve që po shoqërohen me sanksione ndaj pasurisë së paligjshme të personave të shpallur non grata dhe sipermarrjeve që i mbeshtesin.

-Sali Berisha ka mashtruar me perpjekjet e tij të vazhdueshme për tua mbajtur të fshehtë procedurën e shpalljes non grata që merr kohë dhe përfshin një disa insituticione e agjenci ligjzbatuese në shtetin më të fuqishëm të botës, që nga Departamanti i Shtetit, te Departamenti i Drejtësisë, Departamenti i Thesarit, dhe agjensitë e Sigurisë Kombëtare dhe ligjzbatimit.
-Sali Berisha, duke njohur mirë ndjenjat proamerikane të shumicës dërmuese të demokratëve dhe popullit shqiptar, ka mashtruar duke ju mbajtur të fshehtë me sa ka mundur deklaratat e qarta e të përsëritura të përfaqësuesve të SHBA dhe Presidentit Biden se SHBA do të ndërprese çdo marrëdhenie me një PD të drejtuar nga një e person non grata, cilido qoftë ai. Sali Berisha ju ka mashtruar e ushqyer me iluzione sikur non grata amerikane është një vendim politik i një administrate që mund të hiqet nga administrata tjetër, dhe jo një vendim institucional që piqet për shumë kohë dhe merret përmes bashkëpunimit e bashkërendimit të shumë institucioneve e agjencive të zbatimit të ligjit. Shpallja non grata për korrupsion nuk i është hequr kurrë, askujt.

LEXO EDHE:  Policia bën “kërdinë”/ Gjobiten rreth 900 qytetarë për mosmbajtjen e maskës

LEXO EDHE:  “Nuk është PPP-ja, as pronat dhe interesat”/ Fuga zbulon pse u shemb Teatri Kombëtar

 

-Sali Berisha është treguar gënjeshtar me ju duke e përjashtuar veten e tij nga vendimarrjet me të rendësishme të PD-së gjatë tetë viteve tona në opozitë, në një kohë kur ai ka qene pjese e vendimarrjes madje edhe duke i paraprirë me deklarata mediatike, dhe me protagonizmnin e tij rivalizues me institucionet e zgjedhura te PD. Unë kam pranuar përgjegjësitë e mia për ketë situatë, por Sali Berisha nuk mund të bëjë sikur ka qenë në ndonjë ishull prej nga u kthye pas tetë vjetësh.

-Sali Berisha ju ka mashtruar keq duke gënjyer, trilluar e shpifur pa hesap kundër meje, pa paraqitur asnjë fakt a provë sado të vogël, e gjithë kjo që të mbledhë pas vetes mbështetës e të bëjë turmën e karshillëkut kundër SHBA dhe të hedhë demokratët kundër njeri tjetrit..
-Sali Berisha ka shpërdoruar vullnetin e atyre demokratëve që firmosen për thirrjen e një Kuvendi të Jashtëzakoshëm të PD-së, duke mos lejuar kalimin e firmave të tyre në rrugën ligjore që përcakton kushtetuta e Partisë.”, tha Basha.

LEXO TE PLOTE