Foto-ARRSH informon mbi situatën e rrugëve/ Apeli për drejtuesit e mjeteve

3 Dhjetor 2021, 09:22, Aktualitet CNA
Foto-ARRSH informon mbi situatën e rrugëve/ Apeli për drejtuesit

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën të ditur se pavarësisht reshjeve të shumta dhe motit të keq që ka përfshirë vendin nuk ka probleme me qarkullimin e mjeteve në akset nacionale.

Por, gjithashtu ARRSH apelon drejtuesit e mjeteve, të bëjnë kujdes dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore.

?Reshje shiu me intensitet mesatar kanë përshkuar vendin pa sjellë probleme në akset nacionale dhe me qarkullimin e mjeteve

Kontraktorët e mirëmbajtjes janë në terren për pastrimin e akseve nga rënia e materialeve në trup të rrugës

Përdoruesit e rrugës të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë për shkak të lagështisë në rrugë?-thuhet në njoftimin e ARRSH./CNA.al

Lajmet e fundit nga