Connect with Us

Zbardhet biseda sekrete/ Kunati i ankohet Lyl Vulës per Gaz.B: Ai b*thq*ri po na merr në qafë..

Satire Politike

Zbardhet biseda sekrete/ Kunati i ankohet Lyl Vulës per Gaz.B: Ai b*thq*ri po na merr në qafë..

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kunati: Alo, ku je!

Lyl Vula: Alo, sa u zgjova. Po ha mëngjes. Çfarë ka?

Kunati: Si çfarë ka mor legen, edhe tani që po na rrëshket toka nga këmbët zgjohesh në oren 11:00. A ke pak sedër?- Çohu vishu dhe shko në zyrë se ata idiotët që ke nga pas po na vën flakën.

Lyl Vula: Çfarë ka ndodhur se nuk po kuptoj?- Sapo fola me Gazin dhe nuk më tha ndonjë gjë për tu shqetësuar kaq shumë.

Kunati: Ai Gaz b.q po n a prish punë. I ka thënë njerëzve dhe kryetarëve injorant që ke ti vërdallë që të premtojnë vende punë por njerëzit e kanë kuptuar mashtrimin tonë dhe po na dalin kundër. Po shkojnë tek foltorja Plakut.

Lyl Vula: E rregulloj unë këtë punë. Do i them Gazit që të thërrasim kryetarët në mbledhje.

Kunati: Thirri dhe premtoi që do i bëjmë drejtora, zv/ministra. premtoi diçka kupton se po na ikën partia. premtoi, mashtroji që ta hanë sa të kalojmë këtë situatë, kupton?

LEXO EDHE:  Letra e aleatëve të PD për 13 tetorin / KQZ mblidhet nesër për shqyrtimin e kërkesës

Lyl Vula: Ik pa merak, po i marr në kafe tek e tek dhe po i thëm që do bëni lek dhe po i fus ndonjë mashtrim. Ik se e rregulloj unë. Po i them ju do beheni drejtora kurse delegatët do marrin nga 2 mijë euro që mos të shkojnë tek foltorja.

Kunati: Vari lesht demokratëve, jepi nga 500 euro dhe zgjidhe këtë muhabet. leviz sa më shpejt se po na ikën partia. Kupton o trap!

Lyl Vula: Plaku është i fortë, e duan njerëzit por në do bëjmë punën tonë.

Kunati: O idiot, leviz sa më shpejtë se po humbëm partinë gjej vend dhe futu. ok?

Lyl Vula: Ok, se po nisem direkt për në zyrë. Do futem nga dera mbrapa që mos të më shoh njeri. Ciao! Dhe mbyll telefonin.

/Rubrika Satirike: Qesh dhe Ngjesh/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satire Politike

VIDEO/Gjendet dera e duhur për Lulzim Bashën

Publikuar

-

Nga

Pas shumë tentativash e përpjekjesh për ndërrime bravash dhe blindime dyersh, duket se u gjet edhe zgjidhja e vetme për Lulzim Bashën.

Një derë me shenjën e gishtave është ideale për kryetarin e shkarkuar të PD, për të bërë të mundur ndalimin e hyrjes për ata që janë të padëshiruar për të.

Një video që po qarkullon në rrjetet sociale, është kthyer në një meme të gatshme për Lulin.

LEXO EDHE:  Nga zgjedhjet e përgjithshme, tek kriza në PD/ 2022-shi,”shkund” politikën

LEXO EDHE:  Letra e aleatëve të PD për 13 tetorin / KQZ mblidhet nesër për shqyrtimin e kërkesësProjektin për realizimin e kësaj “vepre” mund ta implementojë kunati.

Nga sot, Luli mund të flejë i qetë dhe i sigurt se e gjeti zgjidhjen për të mos i marrë njeri zyrën. Mjafton që ky projekt i quajtur Fingerprint Brava të implementohet /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Basha zbret në bazë/ Ku është Grida?

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Satirë nga Agim Xhafka

Sa i erdhi Lul Bashës ultimatumi që deri në 5 janar të lirojë zyrën, i dha zemër vetes duke bërtitur:

-Nuk më plas fare për…

-Mos fol kështu,-e këshilloi Gazmor Bardhi. -Nuk të plas ty, por ata mund të vijnë e të të marrin hopa. Pastaj të plasin brenda në Lanë.

Atë çast u tremb, kërkoi këshillë nga ata rreth e qark.

-Unë them të shkosh patjetër në bazë,!- i tha Xhelal Mziu.

-Po çfarë flet, mo?- iu hakërrye

-Duhet, duhet,- i tha Gjekmarkaj. -Ta dijë Berisha se ti nuk tutesh nga drejtimi i partisë.

O zot, këta kanë luajtur nga fiqiri, mendoi Luli. Dhe ktheu sytë nga Alibeaj.

-Them se du-het të fla-sësh me ba-zën,- e këshilloi mjeshtri i rrokjeve.Ama zgjidhjen tamam e gjeti Tabaku.

-Ne bazë tani kemi veç selinë e partisë. Nuk shkojmë dot askund. Edhe pallatin e kongreseve e mbushëm me miq e farefis. Ndaj takimet t’i bëjmë te selia. Ftojmë kamerat e televizioneve, marrim kushërinj e kushërira e i sjellim para teje. Kupton?

LEXO EDHE:  Mesazhi i deputetit të video-skandalit erotik/ “Qeveria do kërcejë nga belaja”

LEXO EDHE:  Nga zgjedhjet e përgjithshme, tek kriza në PD/ 2022-shi,"shkund” politikën

Alibeaj u entuziazmua aq shumë sa e vazhdoi më tej skenarin.

-Në zyrat tona te dyert do vendosim me bojë blu përzier me lejla emrat: “FIERI”, “LUSHNJA”, “ELBASANI”, “KORÇA”, “SHKODRA”, “KUKËSI”… Dhe ti i merr me radhë. Çdo ditë shkon në një qytet.

Lulit i shkoi goja vesh më vesh.

-Kam dëshirë nesër ta filloj me “DURRËSIN”. Ku është Grida?

-Këtu jemi!- folën në të njëjtën kohë ajo dhe Salianji.

Aq u lumturua, sa u shtri të flinte që në orën 18. Që mëngjesi të çelte sa më shpejt e ky të takohej me durrsakët në katin e parë të selisë.

-Kamerat të nxjerrin herë pas here fragmente nga Lana që të duket sikur jam në breg të detit, -porositi dhe u shtri te kolltuku i zyrës. Pas dy minutash fliste në gjumë, tani nis beteja, tani nis lufta…

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Foto-247 milionë lek në një muaj?/ Kujt i iku truri nga rroga e Ben Blushit, shpërthen humori në rrjet

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Skandali i publikimit të të dhënave personale dhe listës së pagesave të qytetarëve, është bërë kryefjalë e mediave.

Por, skandali në fjalë nuk mund t’iu shpëtonte as faqeve të humorit në rrjetet sociale, të cilat kanë ironizuar nëpërmjet memeve.

Ajo që u ka rënë në sy shqiptarëve është fakti se në krye të listës së personave më të paguar thuhet se është ish-politikani, Ben Blushi, me një pagë mujore prej 247 milionë lekë.

LEXO EDHE:  Nga zgjedhjet e përgjithshme, tek kriza në PD/ 2022-shi,”shkund” politikën

LEXO EDHE:  Petrit Vasili: Lëngata e emigrimit do marrë fund me rrëzimin e Rilindjes

Vetë Blushi, në një reagim për mediat, ka thënë kjo shifër nuk është e vërtetë, pasi merr të paktën 20 herë më pak.Megjithatë kjo nuk i ka penguar mediat sociale që të shpërthejnë me meme.

Më poshtë disa nga memet më pikante në rrjet:/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE