LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Armando Sadiku gjen golin e parë te Las Palmas

2 Dhjetor 2021, 16:52, Sport CNA

Las Palmas po luan ndan Velez në transfertë. Kjo ndeshje vlen për Kupën e Spanjës dhe pjesa e parë përfundoi me shifrat 2-2.

Sadiku do të realizonte në fundin e 45 minutave, duke dërguar topin në rrjetë me asistin fantastik. Ky ishte goli i parë i Sadikut me fanellën e Las Palmas, ndërsa Velez është kategoria e katërt në nivel në Spanjë.

? Descanso en el primer encuentro del jueves copero y el marcador se renueva ?

? Sadiku ponía las tablas al borde del descanso en el @VELEZCFoficial ? @UDLP_Oficial

¿Te unes a la segunda mitad???https://t.co/chuqkCQxd6 pic.twitter.com/2HxNAMYct5

— Footters ? ?º ??????????? ? (@footters) December 2, 2021

Lajmet e fundit nga