Bonusi i fundvitit për pensionistët/ Sa do të jetë buxheti

2 Dhjetor 2021, 18:12, Aktualitet CNA
Bonusi i fundvitit për pensionistët/ Sa do të jetë buxheti

Bonusi i pensionistëve për çdo vit përgjatë 2022-2024 do të jetë 3.5 miliardë lekë. Nga ky bonus përfitojnë plot 683 mijë pensionistë.

Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë kryeministri Edi Rama, përmes një statusi në rrjetin social Facebook.

Nga ky bonus që qeveria ka vendosur të përfitojnë të gjithë kategoritë e pensioneve dhe bëhet fjalë për rreth 683 mijë. Të gjithë ata që përfitojnë pension pleqërie, pension familjar, pension invaliditeti, trajtime të veçanta, minatorë që kanë dalë në pension, naftëtarë, metalurgë, ish-ushtarakët etj., të gjithë këto kategori do të trajtohen me 5 mijë lekë të reja për festat e fundvitit./CNA.al

Lajmet e fundit nga