Connect with Us

Video-Berisha drejt Tropojës/ Pritet me brohorima dhe entuziazëm në Has, ftesa për demokratët

Politikë

Video-Berisha drejt Tropojës/ Pritet me brohorima dhe entuziazëm në Has, ftesa për demokratët

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-kryeministri Sali Berisha do të zhvillojë sot “Foltoren” e radhës me demokratët në Tropojë.

Por, ndërsa është nisur drejt Tropojës, Berisha është pritur me entuziazëm dhe brohoritje të mëdha nga demokratët në Has.

Në qytetin e Krumës ai u prit me entuziazëm nga qindra demokratë.

Berisha ka zhvilluar një “Foltore”, përpara tyre, ndërsa theksoi se Hasi është dhe do jetë gjithmonë demokrat.

“Hasi është dhe mbetet gjithmonë demokrat dhe i pamposhtur, i vendosur të mbrojë vlerat e demokracisë, të mbrojë interesin kombëtar. Askush nuk ka luajtur rolin që ju, Kukësi dhe Tropoja, luajtën gjatë luftës çlirimtare në Kosovë. Bijtë e bijat e Kosovës janë të vendosur t’i dalin zot vendit më shumë se kurrë”.-tha Berisha.

Me tej, ai ftoi demokratet në Kuvendin e rithemelimit të PD, ne 11 Dhjetor.

LEXO EDHE:  Thirrja e fortë e Berishës/ Ta hedhim, ta hedhim, ta hedhim qelbësirën!

“Miqtë e mi, ju falënderoj me shumë mirënjohje për këtë mikpritje të zjarrtë, për këtë Foltore kaq të zjarrtë dhe frymëzuese për mbarë shqiptarët.

Kur Beogradi dhe Tirana punonin për shuarjen e PD-së, demokratët në mbarë Shqipërinë, u zgjuan në një lëvizje të fuqishme, lëvizje që kërkon t’i shndërrojë ata, të shndërrojë PD-në në gardiane të interesave tuaja kombëtare dhe familjare,” shtoi Berisha, duke e quajtur Edi Ramën një vasal të Aleksandër Vuçiç.

“Ftoj demokratët e Hasit në Kuvendin e rithemelimit të PD. Të rikthejmë edhe njëherë PD-në në shtëpinë e lirisë, ashtu siç e themeluan ata që ne bashkërisht, në dhjetor të vitit 1990 i quajtëm ‘engjëjt e demokracisë’,”- tha Berisha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Basha flet në gjuhën e Ramës/ Deklarata që e nxjerr zbuluar

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka nisur të flasë me gjuhën e kryeministrit Edi Rama. Bashkëpunimi i tyre, mesa duket është aq i fortë, sa edhe mendimet apo idetë i kanë të njëjta.

Protesta e datës 8 janar, ashtu edhe siç është faktuar me foto e video ka sjellë thyerje xhamash dhe dëmtime në selinë e PD, nga mercenarët e Lulzim Bashës, duke ja u hedhur fajin demokratëve që ishin të pranishëm.

Por pasditen e sotme, Basha ka publikuar disa foto në ‘Facebook’, ku shprehet se ajo që u shkatërrua nga ish-kryeministri Sali Berisha, do të ngrihet më e fortë nga demokratët.

Atë që shkatërroi ai, ne do ta ngremë më të fortë!“, shprehet ai.

LEXO EDHE:  “Diplomatë të paaftë dhe të korruptuar”/ Genc Pollo: Ja pse mbështetet lëvizja e Berishës

LEXO EDHE:  "Dhunohen qytetarët që bojkotuan zgjedhjet"/ Berisha nxjerr videonE në fakt e njëjta deklaratë është bërë edhe nga kryeministri Edi Rama, i cili në vitin 2020 teksa ka nxjerrë një video të rivendosjes së Kërpudhës në oborrin e Kryeministrisë, e cila u shkatërrua nga protestat e opozitës, shprehej se sa më shumë të dëmtohej aq më shumë do rritej.

Me historinë e KËRPUDHËS, duke iu këshilluar miqësisht atyre që s’e pëlqejnë, të mos e ngacmojnë se rritet më shumë”, shkruante Rama në atë kohë.

Pra, këto deklarata tregojnë qartë “dashurinë” e madhe që kanë Basha dhe Rama mes njëri-tjetrit. Por jo vetëm kaq. Ata kanë edhe një të përbashkët tjetër: Urrejtjen ndaj demokratëve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Në PD ka ekstremistë islamikë të armatosur”/ Thirrja e fortë e demokratit

Publikuar

-

Nga

Anëtari i Komisionit të Rithemelimit të PD Gent Strazimiri u shpreh se brenda selisë ka persona ekstremistë islamikë.

Sipas tij, ata ishin brenda dhe nuk u arritën të kapeshin, madje as u kapën armë dhe eksploziv sikurse ishte denoncuar nga komisioni i Rithemelimit të PD-së. Lidhur me këtë, ai thotë se disponojnë prova dhe filmime.Çdo gjë që shkruhet në neësleter-at e komisionit të rithemelimit është e vërtetë. Ne kemi prova dhe filmime. Berisha e ka thënë edhe publikisht disa herë. Ata ishin brenda dhe nuk u arritën të kapeshin, madje as u kapën armë dhe eksploziv sikurse ne kishim denoncuar. Policia në rrugë operative kishte informacione të sakte që çfarë po ndodhte brenda.

Cilido që i futet aventurës për t’i dalë kundër anëtarëve të partisë së tij, apo t’i bëjë telefonatave policisë së shtetit se mendonte se i rrezikohej jeta nga anëtarët e partisë së vet, mendon se do ta zgjidhë këtë punë duke forcuar perimetrin përreth partisë. Ajo që duhet të prisnim nga Basha se i shkolluar jashtë duhet të ishte që të hapte votimet në parti, jo të thoshte se nuk ekzistojnë votat e delegatëve dhe ata anëtarë që erdhën nga të gjitha skajet e Shqipërisë”, tha Strazimiri./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Shkatërroi selinë e PD/  Demokratët nuk kursejnë Bashën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryetari i shkarkuar Lulzim Basha ka nisur të rindërtojë atë që shkatërroi vetë në protestën e 8 Janarit. Këtë e tregon në disa foto që ka publikuar në rrjetet sociale, ku krahas tyre shkruan:“Atë që shkatërroi ai, ne do ta ngremë më të fortë!”

Por ashtu si në situata të tjera, Basha ka kundër demokratët të cilët i kërkojnë të largohet nga selia dhe se aktet e dhunës dhe shkatërrimin e selisë e bëri vetë ai.

Ti e shkatërrove, ti je diktator, ti je turpi i Shqipërisë”, shkruan një prej tyre.

LEXO EDHE:  “Escobari” shoqëroi Edi Ramën në Rodos/ U takua me baronët e drogës

LEXO EDHE:  Ngjarja e rëndë në Tepelenë/ Zbardhen detajet tronditëse, lidhja me kreun e PSTi e tregove dhe një herë pabesinë tane me ngritjen e kurthit bashkë me Ramën kundër demokratve ti je i dështuar dhe i marrë peng fundin do ta kesh të hidhur o pleh”, i shkruan një tjetër demokrat.

Ndërsa një demokrat tjetër i revoltuar shkruan se Basha do ta ngrejë selinë me paratë e qytetarëve.

E ngren ti more majmun me paratë tona se kemi 30 vjet që luftojmë dhe më në fund na shkatërrove totalisht prandaj largohu sa nuk është vonë boll më me mashtrimet e tua”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE