Connect with Us

Tifozi pëson atak kardiak gjatë ndeshjes Watford-Chelsea, mjekët e ekipeve shkojnë ta ndihmojnë

Premier Liga

Tifozi pëson atak kardiak gjatë ndeshjes Watford-Chelsea, mjekët e ekipeve shkojnë ta ndihmojnë

Publikuar

-

/

Ndeshja e sotme në Premier Ligë mes Uotford dhe Çelsit është ndërprerë në minutën e 11 për shkak të një situate të pazakontë. Në rezultatin 0-0 në stadiumin “Vicarage Road”, ndeshja u ndërpre për shkak se një tifoz pësoi infarkt në tribunë dhe lojtarët e dy skuadrave refuzuan që të vazhdonin lojën derisa situata të ishte normalizuar.

Në minutën e 10, u pa se një tifoz pësoi infarkt në tribunë dhe stafet mjekësore të dy skuadrave vrapuan me shpejtësi për ta asistuar në ato momente. Lojtarët u futën në dhomat e zhveshjeve dhe nuk pranuan të dilnin as në nxemje pa qenë të sigurt se tifozi në fjalë ishte në gjendje më të mirë, pasi nuk do të kishte kuptim të vazhdohej ndeshja në rast tragjedie.

Ndërkohë, për rreth 20 minuta këtij tifozi iu dha asistencë mjekësore, përfshirë edhe masazhin kardiak, derisa u stabilizua dhe më pas u largua me ambulancë drejt spitalit. Vetëm kjo bindi lojtarët e Uotford dhe Çelsit që të ktheheshin në fushë dhe ta vazhdonin ndeshjen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

E BUJSHME/ Jo vetëm Sauthempton, sheikët e Njukasëllit ofrojnë shifrën e çmendur për Armando Brojën

Publikuar

-

Armando Broja po kalon një moment mjaft të mirë në karrierën e tij, teksa me paraqitjet dhe golat e tij ka mahnitur të gjithë Premier Ligën me fanellën e Sauthemptonit.

Sipas asaj që raporton  “TuttoMercatoWeb”, sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka tërhequr vëmendjen e klubeve të mëdha të Premier Ligës, ku vetë Sauthemptoni ka prezantuar një ofertë prej 30 milionë eurosh për Brojën.

Në drejtim të Çelsit ka ardhur një ofertë tjetër më e lartë për Brojën, ku vjen nga sheikët e Njukasëllit ku kanë hapur “thesin” duke ofruar plot 40 milionë euro.Palët janë aktualisht në kontakt, por vullneti i drejtuesve të bluve të Londrës duket se nuk dëshiron ta shesë lojtarin në këtë sesion të merkatos dimërore, duke e bërë atë të përfundojë sezonin në klubin e tij aktual dhe më pas të rivlerësojë se çfarë të bëjë në verë.

Aktualisht Armando Broja në këtë sezon me fanellën e Sauthemptonit është aktivizuar në total në Premier Ligë në 18 ndeshje ku ka mundur të realizojë 5 gola.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Zbulohet vendimi i Chelseat për Armando Brojën

Publikuar

-

E ardhmja e Armando Brojës është kthyer në një rebus shumë interesant, me shumë të panjohura. Sulmuesi po shkëlqen te Sauthempton, klubi kërkon ta mbajë, ndërsa tifozët e Çelsit duan që ai të kthehet në ekipin mëmë, duke parë edhe interesin nga klube të tjera që pretendojnë të blejnë kartonin e tij.

Por sipas mediave pranë klubit londinez, vendimi i bluve mund të jetë i ndryshëm nga ai që mendohet. Tomas Tuhel sheh me sy shumë të mirë futbollistin, por nuk do të dëshironte të kishte në radhët e tij një futbollist që ka nevojë të luajë vazhdimisht, e të mos i dhurojë minutat që meriton. Nga ana tjetër, klubi nuk është gati të heqë dorë nga lojtari, pasi sheh potencial te ai.Ndaj po mendohet që pas vitit të huazimit te Vitese dhe atij te Sauthempton, Broja të jepet në huazim edhe në verën e ardhshme. “The Express”, bën të ditur se një tjetër vit larg “Stamford Bridge”: shihet gjithnjë e më shumë si një mundësi për sulmuesin që ka tashmë një listë të madhe admiruesish. Nuk dihet ende nëse ky huazim do të jetë te Sauthempton apo në një klub tjetër, pasi për futbollistin kanë filluar të interesohen klube edhe më të mëdha në Premier Ligë.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Zyrtare/ Watfordi emëron pasuesin e Claudio Ranierit

Publikuar

-

Skuadra angleze Watford ka konfirmuar emërimin e Roy Hodgson si trajner të skuadrës. Ish-trajnerit të ekipit kombëtar të Anglisë i është bashkuar edhe ndihmësi i tij i besuar Ray Levington, i cili menaxhoi skuadrën nga viti 2002 deri më 2005.

Hodgson ka trajnuar disa skuadra të njohura në Premier Ligë si dhe ishte edhe trajner i kombëtares së Anglisë për katër vite.Hodgson dhe Levington fillojnë përgatitjet menjëherë për ndeshjen e ardhshme të Watfordit në Premier Ligë; në udhëtim te Burnley të shtunën më 5 shkurt.

Ai vjen si pasues i Claudio Ranzierit i cili u shkarkua pas humbjes nga Norwich City.

LEXO TE PLOTE