Connect with Us

“Nuk preket Kosova!”/ Berisha paralajmëron Vuçiç: Do t’ua kthejmë ushtrinë në kocka

Politikë

“Nuk preket Kosova!”/ Berisha paralajmëron Vuçiç: Do t’ua kthejmë ushtrinë në kocka

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish kryeministri Sali Berisha ka folur me tonë të forta në Foltoren e Tropojës, ku paralajmëroi Aleksandër Vuçiç se i gjithë populli shqiptar është kundër tij dhe duhet të bëjë kujdes kur të vijë në Tiranë.

“Do ti çoj mesazh Sllopadanit të ri, hiqe nga mendja që do të kalojë “Ballkani i Hapur” me firmën e Edi Ramës, mendoju shumë herë para se të mësysh Tiranën si mik i Edi Ramës pasi një popull i tërë do të jetë kundër teje. Ne do të punojmë për marrëdhënie normale por jo kurrë kundër Kosovës.

Kosova është në mbrojtje të NATO-s, cdo përpjekje e tij do të marrë një përgjigje që do t’ia kthejë ushtritë në kocka dhe armët në hekurishte, por harroje se mund të prekësh Kosovën jemi një komb dhe vetëm një komb. Kurrë nuk do të prekësh një pjesë të territorit të saj, nëse do bashkëpunim duhet të njohësh gjenocidin që ke bërë ndaj shqiptarëve. Mijëra fëmijë të djegur të pushkatuar nga barbarët në luftën e fundit në Kosovën. Shko vizito muzeumin dhe kërko falje për krimim që ke bërë ndaj Ballanit dhe Kosovës”, tha Berisha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Deklarta e fortë e Metës/ Opozitën shqiptare deri më 25 prill e ka dirigjuar Rama

Publikuar

-

Nga

Denoncon Meta/ Pronat e Ushtrisë dhe të Komunitetit Fetar janë dhënë në mënyrë të paligjshme

Presidenti Ilir Meta bëri një deklaratë të fortë sonte në Opinion, ku tha se deri më 25 prill, opozita është dirigjuar nga Edi Rama.

“Do të jem i sinqert, opozitën shqiptare deri me 25 prill e ka dirigjuar Edi Rama. LSI  nuk kishte ku të shkonte.Për LSI mund të them që bëri një vetëvrasje me djegien e mandateve dhe u bë bisht i kësaj opozite të dirigjuar nga Kryeministri. Në nivelet e larta nuk ka gabime, ka tradhëti.”, tha Meta./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta: 25 prilli komplot kundër demokracisë, plan për gjakderdhje

Publikuar

-

Nga

cna politike

Presidenti Ilir Meta e ka konsideruar 25 Prillin komplot kundër demokracisë dhe plan për gjakderdhje. I ftuar në emisionin Opinion, Meta ka kujtuar të gjitha ngjarjet kriminale që ndodhën pikërisht në prag të zgjedhjeve të 25 Prillit, nga plagosja në zyrat e PD në Kavajë e deri te vrasja në Elbasan.Unë deri në 25 prill kisha një shqetësim, të mos kishte gjakderdhje, pasi ky plan është i hershëm në Shqipëri. Pse në Kavajë nuk hynë në zyrën e PD-së u plagosën njerëz, aty mund të ishin vrarë dhjetë veta. Vajta që reagova. Pse në Elbasan nuk u vranë njerëz ndërkohë që emrat ishin dhënë më kohë dhe po të kishte vepruar SPAK me kohë nuk kishte ndodhur kurrë ajo që ndodhi atje. Edhe ai tjetri nuk e kishte humbur jetën. Po nuk i patë ju pamjet që kur vajti kryeministri ditën e verës plasi huri në Elbasan. Unë i  bëra këto? Me çfarë i bëra këto? Nuk dua të flas për disa tema se jam president? Po shikoni sa denoncime kam bërë si president në Prokurori.”, tha Meta./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta: ‘Konfliket me SHBA janë krijuar nga ‘gruaja e Bilalit’

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta është pyetur sonte në Opinion’ nëse i druhet shpalljes non grata nga SHBA pas mbarimit të mandatit si kryetar shtet.

Meta ironizoi duke shtuar se një gjë e tillë e bën për të qeshur. Ai tha  se nuk ka asnjë konflikt me SHBA, dhe se ato janë krijuar nga ‘gruaja e Bilalit, ose Rama, duke iu kthyer cështjes së shumpërfolur së vitit 2012.

“Janë qarqe të ndryshme njerëzisht, të cilët  kanë krijuar një sistem dezinformomi për Presidentin e Republikës për interes të ndryshme të tyre. Unë nuk kam asnjë konflikt me SHBA-të, konfliktet janë krijuar nga gruaja e Bilalit.

LEXO EDHE:  Berisha publikon skandalin dhe hedh dyshimet e forta/ Spitali i karantinës, pastron paratë e drogës?

LEXO EDHE:  Ambasadat ftojnë partitë politike për zgjedhje të lira e demokratike

Ata duan të bëjën lojën e gruas së Bilalit ta bëjnë.Ilir Meta nuk ka asnjë problem me Shtet e Bashkuara të Amerikës.

Ilir Meta nuk ka paguar në të zezë për tu fotografuar me politikan të ndryshëm në Amerikë.

Ilir Meta nuk i është dashur që të paguaj drejtësinë në Amerikë për të mbyllur çështje të drejtësisë”, tha Presidenti./CNA.al

LEXO TE PLOTE