Connect with Us

Foto-Rama përballë peshkut të madh/ Dekonspirohet nga kryebashkiaku

Politikë

Foto-Rama përballë peshkut të madh/ Dekonspirohet nga kryebashkiaku

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një vizitë në qytetin e Sarandës.

Prej disa javësh kryeministri Edi Rama ka prezantuar ndihmën e qeverisë për bujqësinë, blegtorinë si dhe për peshkimin, ku mesa duket këtë sektor e ka inspektuar edhe vetë në terren ditën e sotme.

Ndërkohë, kreu i qeverisë është “dekonspiruar” nga kryetari i bashkisë së Sarandës, Adrian Gurma.

LEXO EDHE:  Basha plas “bombën”/ Dy “Katicat” e Ramës drejt vetëflijimit

Ky i fundit ka publikuar në rrjetet sociale një foto ku kreu i qeverisë ndodhet në një varkë peshkimi, dhe shfaqet duke u matur me dy peshqit ‘ton’, që kishin rënë në rrjetat e peshkatarëve të Sarandës.

Në foton e publikuar kryeministri tregon se ka pothuajse të njëjtën gjatësi me peshqit e kapur./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“U thonë korçarëve anti-amerikanë”/ Manjani: SHQUP-sat, si legana, zgërdhihen për të marrë një vizë amerikane

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ylli Manjani, ish Ministër i Drejtësisë, ka reaguar për absurditet e prodhuar nga Lulzim Basha dhe të tijtë në lidhje me takimin në Korçës.

Sipas Manjanit, absurditeti në bunkerin e SHQUP nuk ka fund.

U thonë korçarëve antiamerikanë..  Ejjj Korçarëve që janë me pasaporta amerikane në xhep!!!

Ndërkohë vetë SHQUP-sat zgërdhihen për të marrë një vizë Amerikane. Si legena bëjnë.

Çdokush jashtë PD ka marrë anë. Me anëtarët e PD apo me bunkerin. Edhe Yuri Kim, që e ka me detyrim të jetë e paanshme, ka marrë anë. Ama disa deputetë të PD janë të paanshëm në partinë e tyre… Janë si vëzhgues të OSBE. Qesharakë”, shkruan Manjani në rrjete sociale.

Manjani më tej shtron pyetjen se a njeh dikush ndonjë parti opozite që blindon selinë për të mos lejuar anëtarët e vet të hyjnë brenda?!

LEXO EDHE:  Video-Edi Rama ngre shtatoren e tij në mes të Tiranës

LEXO EDHE:  KQZ i refuzoi kandidatin/ OMONIA akuza Ramës

Po ndonjë kryetar opozite që e ruan garda dhe policia e pushtetit nga anëtarët e partisë së vet?!

Po ndonjë njeri që deklaron se nuk njeh rojen që e ruan në zyrë, makinë, rrugë e shtëpi, a keni parë gjëkundi?!Më vjen keq për disa prej tyre që që ende i shërbejnë Nul absurdit.

Nuli që zyrtarisht deklaron se “nuk i njeh”. Ua shumëzon mundin me zero.

Apo nuk shquhet për mirënjohje Ai…!!!

Absurditete pa fund…

Dhe mos harroni, se 7×7=42.

Mos u duket më absurde, se Nuli është vetë absurdi.

Ky është rasti kur e ardhmja është Nul”, përfundon reagimin Manjani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Hajdutët e Bashës morën miliona te ‘5 Maji” / Komisioni i Rithemelimit: Rama shemb, Kapllanaj pasurohet

Publikuar

-

Nga

Komisioni i Rithemelimit të PD ka reaguar pas deklaratave të Gazment Bardhi i cili e quajti Agron Kapllanajn, i dënuar me burg në Itali për vjedhje, si nderi i tyre dhe i Fierit.

Në deklaratën e Drejtores së komunikimit të ‘Foltores’, Floriana Garo thuhet se Gazment Bardhi dhe Lulzim Basha kërkojnë të bindin qyterarët se vjedhja është nder dhe lavdi.

“Partia Demokratike distancohet me neveri nga pazaret Rama-Brava dhe nga banditet rreth tyre. Qellimi i tyre eshte pikerisht transformimi i PD nga parti e lirise ne parti te spekulanteve qe mbeten peng i Edi Rames per sa kohe ushqehen me parate e tij. Ata i tmerron fakti qe PD po rikthehet tek vlerat e saj. Koha kur ishin dhe ministra te Rames dhe gjoja opozitare ka mbaruar!”, thuhet ndër të tjera në reagimin e Komisionit të Rithemelimit.

Deklarata
Tani meqë çdo ditë sjell largime te reja demokratesh nga anija e mbytur e Lulzim Braves, gaztorit të tij nuk i ka mbetur gje tjeter vecse te beje shpifje per te mbrojtur dhe per te thurur lavde per banditet qe vazhdojne ta rrethojne.I tille eshte rasti i Agron Kapllanaj qe ndonese i denuar per vjedhje ne Itali, sot perfaqeson Lul Braven ne Fier! Ne pamundesi per te hedhur poshte kete fakt tashme te bere publik, gaztori i Braves kerkon te na binde se vjedhja eshte nder dhe lavdi!

LEXO EDHE:  Basha plas “bombën”/ Dy “Katicat” e Ramës drejt vetëflijimit

LEXO EDHE:  Pas Fevziut, Rama sulmon edhe Ilva Taren

Jo me larg se keto dite banoret e ‘5 Majit’ pane se si pengu i Edi Rames e shiti kauzen e tyre per hir te kontratave miliona euroshe qe vellai i Agron Kapllanaj ka marre nga Rama mbi germadhat e banesave te tyre. Qytetaret e pane vete se si fraksioni i Braves i braktisi dhe nuk shkoi te rreshtohej ne krah te tyre.

Partia Demokratike distancohet me neveri nga pazaret Rama-Brava dhe nga banditet rreth tyre. Qellimi i tyre eshte pikerisht transformimi i PD nga parti e lirise ne parti te spekulanteve qe mbeten peng i Edi Rames per sa kohe ushqehen me parate e tij. Ata i tmerron fakti qe PD po rikthehet tek vlerat e saj. Koha kur ishin dhe ministra te Rames dhe gjoja opozitare ka mbaruar!

Aleanca jone eshte me qytetaret dhe demokratet per t’u ofruar atyre nje opozite te vertete qe ka per qellim rrezimin e Edi Rames dhe jo pazaret me te!

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e fortë e Metës: Një drogaxhi porositi gazetarët të më pyesnin për 21 janarin në Korçë

Publikuar

-

Nga

cna politike

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar në emisionin “Now” me moderatoren Erla Mëhilli se gjatë vizitës së tij në Korçë, një drogaxhi kishte urdhëruar gazetarët ta pyesnin për 21 Janarin.Se ishte dhe një drogaxhi atje në Korçë që urdhëronte e dërgonte pyetje ‘Pyesni Ilir Metën’ për 21 janarin thoshte. Gjoja miku im ai. Nejse, që të mos përmendim emra”, tha Meta./ CNA.al

LEXO TE PLOTE