Connect with Us

“A e dini ç’është respekti?”, Umtitit i bllokojnë rrugën dhe kapet me tifozët

La Liga

“A e dini ç’është respekti?”, Umtitit i bllokojnë rrugën dhe kapet me tifozët

Publikuar

-

/

Samuel Umtiti ka pasur probleme që në verë me tifozët e Barcelonës, pasi nuk pranoi të largohej nga klubi.

Mbrojtësi francez ditën e sotme është penguar nga disa tifozë, të cilët i dolën para makinës së tij luksoze.

Umtiti në një moment i dha gaz makinës dhe u shkëput, për t’u ndalur disa metra më tutje.

Mbrojtësi u kthye pas në këmbë dhe dëgjohet teksa mes të tjerash i thotë tifozit: “A doni ta paguani makinën? A e dini se çfarë është respekti”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Barcelona dështon përsëri, eliminohet nga Kupa përballë Bilbaos

Publikuar

-

Barcelona ka dështuar në një nga objektivat sezonal, pasi është eliminuar në Kupën e Mbretit pa arritur as në 8 skuadrat më të mira të turneut. Ekipi i Çavit është eliminuar sot përballë Atletik Bilbaos, duke u mundur me shifrat 3-2 pas kohëve shtesë.

Vendasit e nisën ndeshjen me vrull dhe kaluan të parët në avantazh me anë të Muniain që në minutën e 2 të sfidës. Por Ferran Torres tregoi se pse katalanasit kishin insistuar aq shumë për firmën e tij, duke shënuar golin e barazimit kur regjistrohej minuta e 20.Ndeshja ishte e luftuar në pjesën e dytë, me raste në të dy portat. Inigo Martinez shënoi në minutën e 86 për ekipin vendas dhe la të mendohej se kualifikimi ishte siguruar. Por Pedri barazoi në minutën e 93-të, duke çuar sfidën në kohët shtesë për të përcaktuar fituesin.

Aty ishte përsëri Muniain që shënoi, këtë herë me penallti, duke i dhënë avantazhin 3-2 ekipit të tij, që pastaj arriti ta mbronte me fanatizëm rezultatin deri në vërshëllimën përfundimtare, duke dekretuar eliminimin e Barcelonës.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Real Madridi kualifikohet me vështirësi në Kupën e Mbretit

Publikuar

-

Dramë dhe spektakël në Kupën e Mbretit. Reali i falet dyshes Isko-Hazard. Skuadra e Karlo Ançelotit, arriti të triumfonte 1-2 ndaj Elçes, në sfidën e vlefshme për fazën e 1/8-ve. 90 minutat u mbyllën me rrjeta të paprekura, teksa u desh koha shtesë që të shënoheshin plot 3 gola.

Në minutën e 102-të, Marselo u ndëshkua me karton të kuq, duke lënë madrilenët me 10 lojtarë. Një minutë më pas, vendasit gjetën golin e avantazhit me Verdu, duke tronditur Realin.Pavarësisht se me 1 lojtar më pak dhe në disavantazh, kryesuesit në fuqi të La Ligës, nuk u dorëzuan, duke arritur të përmbysnin rezultatin. Isko në minutën e 108-të, vendosi përkohësisht baraspeshën, teksa Eden Hazard, në të 115-tën, përmbysi gjithçka, duke i siguruar kualifikimin aq shumë të vuajtur madrilenëve.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Zidane-PSG, zbulohet plani i milionerëve për në verë

Publikuar

-

Zinedine Zidane dhe PSG nuk janë thjesht miq dhe të njohur, por për pak kohë mund të jenë “çift”. Bashkimi mund të bëhet realitet në sezonin e ardhshëm. E ardhmja e francezit kalon nga pankina e Parisit.

Drejtuesit e klubit i kanë bërë ofertë dhe në dhomat e zhveshjes e konsiderojnë të kryer diçka të tillë. Kryesuesit e Ligue 1 kanë nevojë për një revolucion total në aspektin sportiv. Në Paris duan të ndërtojnë të ardhmen edhe pa Mbappenë në ekip, për t’u shndërruar në një skuadër normale për sa iu përket shpenzimeve në aspektin ekonomik.Dhe për të vendosur rregull në dhomat e zhveshjes duhet një dorë që menaxhon mirë kampionët. Zizu e ka bërë diçka të tillë me Realin e Madridit. Maurizio Pochetino me shumë mundësi do të shkojë te Manchester United.

Këta të fundit kanë kërkuar informacione për argjentinasin dhe janë gati që ta afrojnë për të mbajtur edhe Cristiano Ronadon. Por e ardhmja e Pochetinos nuk ka aspak rëndësi për bosët e Katarit. Ata thjesht duan që Zidane të marrë drejtimin e skuadrës dhe janë të bindur që francezi është figura më e rëndësishme për të shmangur dramën për largimin e Mbappe.

LEXO TE PLOTE