Connect with Us

Përçarja e opozitës/ Basha hedh poshtë akuzat e Metës

Politikë

Përçarja e opozitës/ Basha hedh poshtë akuzat e Metës

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka shpjeguar deklaratën e tij përsa i përket “Trekëndëshit të Bermudës”, ku përfshin Ramën, Berishën dhe Metën, që u cilësua si një front lufte me presidentin.

I ftuar në emisionin “Radari Infromativ” në Abc news, Basha është shprehur se nuk ka asnjë front të hapur me presidentin, duke thënë se në lidhje me të ka thënë vetëm mendimin e tij.

Gjithashtu, Basha ka theksuar se përfshirja e Metës në fushatën e LSI, ishte shkatërrimtare.

S’kam hapur ansjë front. Jam pyetur për episode të caktuara dhe kam thënë mendimet e mia troç. Futja e Ilir Metës dhe mënyrën se si u fut në fushatën e LSI ishte shkatërrimtare”, është shprehur Basha.

LEXO EDHE:  “Flet me gjuhën e Ballës”/ Dega PD në Gjirokastër “gozhdon” Bejkon

Më tej i pyetur nga moderatorja Jonida Shehu, se nëse është e vërtetë që i ka kërkuar presidentit të anulojë zgjedhjet e qershorit, Basha e ka mohuar këtë gjë duke thënë se është presidenti i cili duhet të tregojë se kush e ka bërë këtë.

Meta e di shumë mirë se kush ja kërkuar. Të thotë të vërtetën se kush ja ka kërkuar. Nuk jam zëdhënësi i Metës. Nuk jam këtu për të bërë zëdhënësin e tij”, ka thënë Basha./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Mafia e aferës së inceneratorëve/ Topalli: Për herë të parë sot u tha e vërteta

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish kryetarja e parlamenti Jozefina Topalli ka komentuar zhvillimet në seancën e sotme të Kuvendin, në lidhje me diskutimet për aferën e inceneratorëve.

Sipas Topallit, sot Parlamenti u kthye në misionin e tij, pas shumë kohësh.
Pasi, për herë të parë në seancë u tha e vërteta e implikimit tek mafia e inceneratorëvë të Ramës dhe shërbetorit të tij LB.“Për herë të parë u denoncua komisioni “hetimor” i inceneratorëve si një gënjeshtër e LB.
Ky komision prej 3 muajsh përveç ca deklaratave të rreme ka bërë thjesht demek…
Më ka çu nana me la gojën ..thonin dikur për raste të tilla.
Pas shumë vitesh në parlament po lind një opozitë reale, që ia çjerr maskën jo vetëm maxhorancës , por edhe opozitës së shitur tek i pari”, ka shkruar Topalli në rrjete sociale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Pas rikthimit të Berishës/ Basha ikën, fshehurazi, pa u ndier nga Kuvendi

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha është rikthyer sot në Kuvend, ku ka mbajtur disa fjalime radhazi.

Para se të hynte në Kuvend ai është ndalur tek banorët e 5 Majit të cilët po protestojnë për shembjet e shtëpive.

Ndërkohë Lulzim Basha, i cili shpejtoi të mbante fjalimet e tij sa për sy e faqe, është larguar pa u ndierë, feshurazi pa rënë në sy.

LEXO EDHE:  Petrit Vasili është i mençur

LEXO EDHE:  Nga Andi BUSHATI/ Presidenti ra në kurthin e komisionit anti- MetaBasha që në fillim të seancën kërkoi kryeministrin Edi Rama, por kur nuk i erdhi, siç duket ka zgjedhur të largohet./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta e pranon/ Kam miq drogaxhinj

Publikuar

-

Nga

Streha e fundit e maskarenjve/ Presidenti Ilir Meta merr “nën sqetull” trafikantin e tij

Presidenti Ilir Meta, vetë me gojën e tij ka pranuar se ka miq drogaxhinj.

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin “Now” të Erla Mëhillit në Euronews Albania, Meta komentoi edhe një prononcim të tij për gazetarët, dhënë disa ditë më parë në Korçë.

Në intervisten për Erla Mëhillin, ndërsa iu referua prononcimit në Korçë, Meta tha se “Një drogaxhi porositi gazetaren kur isha në Korçë të më bëjë pyetje për 21 janarin, e mbaj dhe si për mik”.

Por, kush është ky “drogaxhi” që porosit gazetarë?

Në fakt pyetja Metës i është drejtuar nga gazetarja e Ora News, Iris Rezhda.LEXO EDHE:  Në shkelje të statutit/ Basha nxjerr Grida Dumën, këto janë datat për zgjedhjet e LDG

LEXO EDHE:  Petrit Vasili është i mençur

Dhe i vetmi pronar mediash nën hetim nga SPAK sipas Ligjit “antimafja”, për hitori të trafikut të drogës bërë në Turqi dhe Itali vite më parë, është Ylli Ndroqi alias Xhemail Pasmaxhiu.

Ndërsa vetë gazetarja e Ora News, Iris Rezhda, në një postim në rrjetet sociale, shkruan se meqë është ajo që bëri pyetjen, Meta duhet të përgjigjet se kush është drogaxhiu, që e ka porositur.

Ajo thekson se kjo është një akuzë shumë e rëndë dhe Meta duhet të flasë me emra./CNA.al

Reagimi i gazetares së Ora News/ Kush është drogaxhiu që më porositi

LEXO TE PLOTE