Connect with Us

“Vuante nga një sëmundje e rëndë”/ Klodiana Lala nxjerr në dritë detaje nga vrasja e ish deputetit

Kronika

“Vuante nga një sëmundje e rëndë”/ Klodiana Lala nxjerr në dritë detaje nga vrasja e ish deputetit

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Gazetarja Klodiana Lala ka nxjerrë në dritë detaje të reja nga vrasja e ish deputetit Pashko Ujka.

Lala tha se në sallën e operacionit, 64-vjeçari kishte pësuar një arrest kardiak, duke theksuar se kishte humbur shumë gjak për shkak të plagës së marrë nga plumbi. Gjithashtu ajo shtoi se Ujka prej kohësh vuante nga  një sëmundje e rëndë dhe çdo mbrëmje dilte shëtitje me familjarët e tij, ç’ka lë të kuptohet se autorët e vëzhgonin prej kohësh shënjestrën e tyre.

Ai pësoi arrest kardiak në sallën e operacionit. Mjekët e kishin të pamundur të ndërhynin, pasi plumi i kishte prekur shtyllën kurrizore. Pashko Ujka vuante nga një sëmundje e rëndë dhe dilte çdo ditë në të njëjtin orar për të shëtitur për shkak të gjendjes së tij shëndetësore. Shoqërohej nga gruaja, apo dhe vëllezërit e tij”, tha ajo ndër të tjera./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident i trefishtë në autostradën Tiranë-Durrës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një aksident i trefishtë është regjistruar mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës.

Mësohe se dy makina dhe një autoambulancë janë përplasur me njëra tjetrën.Sipas burimeve, dy makinat kanë qenë me shpejtësi të madhe, e kjo besohet se është dhe shkaku i kryerjes së aksidentit.

Si pasojë e përplasjes trafiku është paralizuar prej minutash të tëra./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrau gruan e më pas qëllojë dhe veten/ Si nisi sherri mes çiftit për kujdestarin e vajzës

Publikuar

-

Nga

Janë zbardhur detaje të reja nga vrasja në Vaun e Dejes.

Mësohet se 50-vjeçari Niko Hila, e ka vrarë Xhuliana Topallin, pas konflikteve të vazhdueshme për kujdestarinë e vajzës së tyre 4-vjeç.E gjithë skena ka ndodhur në shtëpinë e prindërve të viktimës, në fshatin Nënshat të bashkisë së Vaut të Dejës, ku dhe jetonte së bashku me vajzën dhe babanë e saj të sëmurë pas ndarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Atentati me armë në Fushë-Krujë/ Zbardhet dinamika e ngjarjes

Publikuar

-

Nga

Është zbardhur dinamika e atentatit në Larushk të Fushë-Krujës, ku mbetën të plagosur me armë zjarri Gentjan Bejtja dhe Klodian Stafuka.

Mësohet se ata po udhëtonin me një automjet kur drejt tyre u qëllua me armë zjarri pranë një pike karburanti.Gentjan Bejtja ka marrë një plumb në krah, ndërsa shoku i tij, Klodjan Stafuka është lënduar pasi makina me të cilën ata udhëtonin ka dalë nga rruga dhe është aksidentuar.

Dyshohet se shënjestër e atentatit ka qenë i plagosuri Gentjan Bejtja, i cili rezulton emër i njohur për policinë dhe i skeduar në disa ngjarje kriminale. /CNA.al

LEXO TE PLOTE