Connect with Us

VIDEO/ Dhurata e veçantë për Mesin, shikoni si u ndriçua “Kulla Eiffel” me fytyrën e ‘pleshtit’

Sport

VIDEO/ Dhurata e veçantë për Mesin, shikoni si u ndriçua “Kulla Eiffel” me fytyrën e ‘pleshtit’

Publikuar

-

/

Lionel Mesi fitoi Topin e Artë të shtatë në karrierë duke lënë pas vetes rivalët Robert Levandovski dhe mesfushorin Zhorzhinjo.

Përveç trofeut të ‘’Topit të Artë’’ që iu dorëzua nga shoku i ngushtë Luis Suarez, për Lionel Mesin kishte dhe një surprise mjaft të veçantë.

Didier Drogba e ftoi ‘’pleshtin’’ të shtypte një buton të kuq, dhe menjëherë u shfaq në ekran Kulla Eiffel e cila u ndriçua me fytyrën e Lionel Mesit.

Një moment mjaft emocionues, që preku dhe vetë Mesin në atë moment. Ndërkohë videoja ka bërë xhiron e rrjeteve sociale, për këtë surprizë që dukej e mirëmenduar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Ndodh për herë të parë në histori, Interi arrin statistikën e veçantë në Serinë A

Publikuar

-

Mbrëmjen e djeshme Interi ka barazuar pa gola 0-0 ndaj Atalantës në stadiumin “Gewiss”, ku zikaltërit ndalen pas 8 fitoresh radhazi në kampionat.

Sipas faqes së njohur të statistikave “OPTA Paolo”, Interi ka ruajtur portën e paprekur prej 5 ndeshjesh radhazi në transfertë, për herë të parë në histori që nga epoka e tre pikëve për fitore.

Një statistikë unike kjo për skuadrën e Inzagit duke u konfirmuar edhe njëherë se zikaltërve është shumë vështirë t’i shënosh pasi është dhe mbrojtja e dytë më e mirë e kampionatit pas asaj të Napolit.

Interi renditet në vendin e parë duke grumbulluar 50 pikë, +2 më shumë se Milani, por edhe me një ndeshje më shumë për të zhvilluar, duke parë se sfida e parë e vitit kalendarik 2022 ndaj Bolonjës në stadiumin “Renato Dall’Ara” u shty për shkak të rasteve të shumta me COVID-19 te skuadra emiliane.LEXO TE PLOTE

Sport

Te Dinamo “fërkojnë duart”, mbërrin “dhurata” Reginaldo për sulmin

Publikuar

-

Dinamo është gati për ndeshjen kundër Kukësit, që zhvillohet të mërkurën prej orës 16:45 në “Elbasan Arena”.

Trajneri Bledi Shkëmbi ka buzëqeshur, pasi nga dita e djeshme është vënë nën urdhrat e tij edhe sulmuesi Reginaldo, sikurse shkruan “Panorama Sport”.Futbollisti nga Mozambiku rikthehet në Abissnet Superiore dhe me gjasa mund të debutojë ndaj Kukësit me të cilin ka fituar edhe “Këpucën e Artë” para dy sezonesh me 13 gola.

Sezonin më të mirë në Superiore Reginaldo e ka me Laçin, pasi ka shënuar 18 gola, para se të bëhej i njohur në Shqipëri nga eksperienca e tij me Luftëtarin.

LEXO TE PLOTE

Seria A

ZYRTARE/ Rezultatet negative, klubi i Serisë A shkarkon trajnerin

Publikuar

-

Nënshkruhet marrëveshja/ OVERSPORT, transmetuesi më i ri i licencuar për tre sezonet e ardhshme

Klubi i Sampdorias ka shkarkuar me efekt të menjëhershëm nga detyra e trajnerit, Roberto D’Aversën.

Për teknikun italian fatale ishin rezultatet negative të njëpasnjëshme, por edhe humbja me përmbysje të shtunën ndaj Torinos me rezultatin 1-2 në stadiumin “Luigi Ferraris”.

Këtë lajm e ka bërë vetë publike klubi nga Liguria me anë të një komunikate në sajtin e saj zyrtar:

“Klubi i Sampdorias komunikon se ka shkarkuar nga detyra e trajnerit, Roberto D’Aversën. Falenderojmë trajnerin dhe stafin e tij për profesionalizmin e tyre gjatë gjithë kësaj periudhe të punës me skuadrën tonë”, ishte komunikata e klubit dorian.

Aventura e 46-vjeçarit në krye të Sampdorias zgjati 6 muaj ku në 22 ndeshje të këtij sezoni në Serinë A e renditi Sampdorian në vendin e 15 ku arriti të fitonte 5 ndeshje, barazuar 5 dhe humbur 12 sfida, duke grumbulluar në total 20 pikë.LEXO TE PLOTE