Connect with Us

“Pijanecë dhe kriminelë”/ Sulmet e Bashës ndaj demokratëve dhe përgjigjja që do marrë nga ata

Politikë

“Pijanecë dhe kriminelë”/ Sulmet e Bashës ndaj demokratëve dhe përgjigjja që do marrë nga ata

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish deputeti i PD Klevis Balliu ka reaguar ashpër nga Lulzim Bashës, i cili akuzon demokratët si pijanecë dhe kriminelë.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Balliu shprehet se në 11 dhjetor Basha bashkë me mbështetësit e tij do marrin përgjigjen e merituar. Sipas tij, akuzat ndaj demokratëve vetëm për të mbajtur karrigen është e pafalshme.

LEXO EDHE:  LSI “humb” mbështetjen e durrsakëve/ PS në avantazh

Sulmi i ulët i Lulit dhe 2 mbështetësve të tij ndaj demokratëve është i turpshëm. 

Ti thuash demokratëve pijanecë e kriminelë për të mbrojtur karrigen tënde është e pafalshme.

Në 11 Dhjetor këta mjeranë do marrin përgjigje, duke filluar nga Lul Basha”, shkruan Balliu./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Vazhdon zborri në PD/ Luli nxjerr Pampurin

Publikuar

-

Nga

Edhe ditën e sotme vijon zborri në oborrin e PD. Pas Gaz Bardhit, Grida Dumës, apo Ervin Salianjit, tashmë Luli ka nxjerrë Oriola Pampurin për ti dalë në krah.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Pampuri shkruan se dje ishte dita e fundit e Sali Berishës në politikë, ndonëse edhe vet e pranon që demokratët nuk e besojnë këtë gjë, por shpreson se mund të ketë ndonjë reflektim prej tyre.Dje ishte dita me e trishtë për çdo demokrat e demokrate qe punuan, kontribuan dhe votuan për 30 vite Partinë Demokratike. Ditë në të cilën pësuam zhgënjimin më të madh nga njeriu tek i cili besuam dhe votuam, i cili dje tregoi se nuk mendon aspak për PD, për mundin e demokratëve, por për intersa të tij është gati të shkatërrojë PD, të vendosë demokratët në sulm ndaj njëri-tjetrit, dhe të bëjë të gjithë partinë non-grata.

Jam e bindur që asnjë qytetar të ndershëm të këtij vendi nuk mund t’i përfaqësonin pamje të tilla si ato të djeshmet, të sulmit mbi selinë e PD, ndaj dje ishte dita e fundit e Sali Berishës në politikë. Edhe ju që sot ende nuk e keni kuptuar, jam e bindur që në një të nesërme koha do t’ju qartësojë gjithcka”, shkruan Pampuri./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

31 vjetori i themelimit/ Kryetari i PD Berat: Sot festojmë të përçarë, ndihemi të plagosur

Publikuar

-

Nga

Dega e Partisë Demokratike ka festuar sot 31 vjetorin e krijimit të saj.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Arenc Berati, kryetari i degës së PD shkruan se ndihet krenar që është pjesë e kësaj force poltike.

Ai shton më tej se për herë të parë, 31 vjetori i themelimit nuk i ka gjetur të gjithë demokratët e bashkuar dhe për këtë fajëson në mënyrë indirekte Lulzim Bashën që në vend që ti mbronte demokratët i dhunoi ata.

Postimi i plotë:

Gezuar 31 vjet PD Dega Berat!!

Sot u mbushen 31 vjet nga themelimi i Partise Demokratike Dega Berat dhe sot ndihemi krenar  qe aspirojme si pjese e saj .

Ndihemi te tille pasi pluralizmi politik ne Shqiperi , per te cilen aspiruan figura te shquara te Kombit ne dekana me radhe , ne 09.01.1991 trokiti edhe ne Beratin e vlerave unikale kombetare .Sot per here te pare ne keto 31 vite nuk mblidhemi sebashku. Sot me shume se kurre kur kishin nevoje te ishim te bashkuar , ndihemi te vetmuar, te anatemuar, te fyer  te plagosur te dhunuar , te gjakosur ,  jo nga diktatoret qe jane ne pushtet , por nga vetvetja.

E paimagjinueshme nuk gjen fjale ta pershkruash dhimbjen qe ndjen !

Kjo politike nuk eshte as humane , as europiane as integruese , por perkundrazi eshte politike revanshiste , tradhetare qe te kujtojne  persekucionet e viteve 45-46. Demokratet   u dhunua u fyen u poshterruan nga ata qe duhet ti mbrojne , nga ata qe duhet ti drejtojne dhe nga ata qe i kane nje borxh te madh , dinjitetin e neperkembur gjate ketyre viteve te opozites

Ne kete dite feste  me gjithe dhimbjen qe ndje per situaten e paprecedent.

 Uroj  gjithe demokratet  e Beratit

“Gezuar festen e themelimit te PD Dega Berat!”

I bej  apel politikes qendrore dhe lokale te PD,  te shikojne drejte ceshtjen qe po na shkaterron dhe mos te shembin pluralizmin qe me aq shume kosto u vendos nga parardhesit tane te cileve u ka kushtuar  dhe jeten. GEZUAR PD BERAT./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

I braktisur nga demokratët/ A po paralajmëron Basha krijimin e një partie të re?

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Lulzim Basha, pas mbylljes së protestës së djeshme ka nisur të shtojë daljet mediatike, e bashkë me to, edhe akuzat ndaj dekmokratëve.

“Çmenduritë” e Bashës nuk dinë të njohin limite.

Kur u bllokoi hyrjen në shtëpinë e tyre demokratëve me dyer të blinduara, u lëshoi gazlotsjellës dhe urdhëroi kapuçzinjtë që ti rrihnin, sot Basha i ka quajtur ata edhe huliganë.

Por kur kanë kaluar vetëm 24 orë nga mbajtja e protestës, Lulzim Basha ka deklaruar se do të nis punën për të ringritur partinë.

Me bashkëpunëtorët e i kam qenë në një takim të gjata që nga këto rrënja të Sali Berishës me një grusht kriminelësh të fillojmë të ringrejmë një PD siç e kanë ëndërruar themeluesit”, deklaroi Basha.I ndodhur në “delir” Luli mendon se është i vetmi që mund ta ringrejë partinë, sepse ka mbështetjen e demokratëve.

Jam i bindur se do kem ndihmën e qindra mijërave demorkatëve. Jo vetëm të tyre por edhe të qytetarëve shqiptarë të cilët e kanë kuptuar sesa të lidhur janë 3 bajraktarët e trekëndëshit të Bermudës. Qytetarët duan një qeveri të pastruar nga krimi dhe nga 3 bajraktarët. Dy të tjerët e kanë provuar tashmë se në cdo rast të fatkeqësive që kanë zgjedhur gjithmonë interesat e tyre”, tha Basha.

LEXO EDHE:  LSI “humb” mbështetjen e durrsakëve/ PS në avantazh

LEXO EDHE:  Nuk përmbahet çuni i Fahriut/ Ta zhdukim këtë pushtues

Por pyetja që lind është se kë parti do ringrejë Basha? A është ky një paralajmërim për krijimin e një partie të re? Sepse PD është një parti që është ngritur para 31 vjetësh dhe vijon të ketë mbështetësit e saj të palëkundur, të cilët në shumicë të cilësuar kërkojnë vetëm largimin e Lulzim Bashës nga selia.

Afër 5 mijë demokratë e shkarkuan Bashën në Kuvendin e 11 dhjetorit, e cila u reflektua më pas me mbajtjen e referendumit që i dha atij goditjen përfundimtare./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE