Connect with Us

Horoskopi për ditën e sotme, 29 nëntor 2021

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 29 nëntor 2021

Publikuar

-

/
cna horoskop

Dashi

Sot mund të jetë e vështirë të përqendrohesh në punët e shtëpisë. Mendja juaj është në çështje më të mëdha, siç janë interesat shpirtërore dhe intelektuale/ Relaksohuni në shtëpi, lexoni, shikoni TV dhe gatuani nëse duhet të bëni diçka. Punët tuaja mund të presin derisa të ndiheni më energjikë.

Demi

A ndiheni sikur po përballeni me një shpatull të ftohtë? Ju mund të keni nevojë të flisni, por e keni të vështirë të filloni një bisedë. Ia vlen të bëni përpjekje, edhe nëse një i dashur është i mërzitur. Ajo që zbulohet mund të ketë një ndikim të thellë në marrëdhënien tuaj.

Binjaket

Dita e sotme shënon një fillim të rëndësishëm vjetor për ju. Kozmosi po ju kërkon të fshini pllakën dhe të filloni gjithçka në mënyrë të freskët. Ju jeni në kontroll të fatit tuaj. Merrni një rrugë të re. Suksesi është i juaji nëse nuk keni frikë të rrezikoni.

Gaforrja

sot krijohet një lidhje e mrekullueshme me dikë tjetër. Ky person tjetër mund të jetë një bashkëpunëtor. Sido që të jetë, kjo lidhje po ju ndihmon të arrini lartësi të reja në lidhje me karrierën tuaj. Besoni në këtë marrëdhënie. Kjo do të ndihmojë në tuaj.

Luani

Kjo është koha juaj për të shkëlqyer. Ju keni më shumë ndikim në karrierën tuaj sesa mendoni. Të tjerët ju respektojnë dhe besojnë në idetë tuaja. Do të ndiheni të inkurajuar të merrni iniciativën për të diskutuar një çështje të caktuar që ju dhe një i dashur keni pasur nevojë të diskutoni për disa kohë.

Virgjeresha

Duke pasur parasysh atmosferën e ditës, ka të ngjarë të tërhiqeni fuqishëm nga një person i caktuar. Ju tërhiqeni nga pasioni i tyre i thellë dhe intensiteti me të cilin ata ndjekin çdo gjë ose këdo me të cilin dëshirojnë të përfshihen. Por jepini vetes disa ditë përpara se të nxitoni për të hyrë në veprim.

LEXO EDHE:  4 shenjat e horoskopit që flirtojnë më shumë se të tjerët

Peshorja

Nëse do të shkoni në një festë intime ose në një aktivitet tjetër të vogël, atëherë mund t’ju duhet të gjeni një mënyrë për t’i mbajtur këmbët shumë fort të ankoruara në tokë. Ka të gjitha gjasat që ju mund të përfshiheni në një valë pasioni që mund t’ju befasojë plotësisht. Mos u dorëzoni shumë shpejt ndaj kësaj romance; ju duhet më shumë kohë.

Akrepi

Dashuria është shumë e thellë dhe ekzotike sot. Ju keni çdo mundësi për të lënë një përshtypje të thellë tek ai person që keni parë nga larg dhe t’i prekni zemrën në një mënyrë të veçantë. Por mos u jepni atyre gjithçka menjëherë. Lëreni lojën të zgjasë edhe pak.

Shigjetari

Ju mund ta shkoni shumë larg për sa i përket sagës së vazhdueshme të jetës suaj të dashurisë. Mund të prisni që të zhvillohet një situatë në të cilën më në fund do të keni mundësinë të kaloni pak kohë me dikë që e keni dëshiruar prej kohësh. Mos e prishni këtë mundësi duke qenë shumë intensive në takimin e parë.

Bricjapi

Jini të kujdesshëm sot. Dikush mund të përpiqet t’ju sjellë në një pozicion kompromentues. Për më tepër, nëse ata ia dalin me qëllimet e tyre të liga, mund të mos e keni të lehtë të shpëtoni nga kthetrat e tyre. Çfarëdo që të bëni, mos u dorëzoni!

Ujori

Ju mund të mos jeni në gjendje të frenoni valën e pasionit që kërcënon t’ju përfshijë shumë gjatë. Yjet po e bëjnë gjithnjë e më të vështirë rezistimin. Mos u ndjeni nën presion për të marrë një vendim tani në aspektin profesional. Është më mirë të presësh.

Peshqit

Shpirti juaj ndihet i mbyllur në aspektin profesional. Bëni një përpjekje të vetëdijshme për të çliruar veten. Flisni me punëdhënësit tuaj se cilat janë nevojat tuaja dhe se si ato mund të përmbushen më mirë. Punoni së bashku si një ekip.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Nuk do të jetë një javë e mirë për të dashuruarit/ Çfarë thonë yjet për secilën shenjë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dashi

Çiftet do të duhet të përballen me shumë nga ato probleme,  të cilat në fund nuk do të gjejnë as guximin për të marrë vendime të vështira , të cilat megjithatë duhet të merren sa më shpejt.

Demi

Çiftet nuk duhet të shpresojnë shumë për atë që nuk do të jenë në gjendje të kenë, por është gjithashtu e mundur që të merren me diskutime të vjetra dhe t’i kthejnë ato në diçka pozitive, duke u treguar më shumë të hapur se në të kaluarën.

Binjakët

Partneri apo partnerja juaj do të tregohen të paduruar në lidhje me një problem që ka ndikuar gjithnjë tek ju. Duhet pranuar dhe kuptuar, mundësisht të kapërcehet së bashku. Do të varet nga ju që të angazhoheni dhe të bëni gjithçka për ta zgjidhur atë.

Gaforrja

Nuk do të tregoheni impulsiv ndaj partenrit tuaj edhe pse ndonjëherë do të ishte mirë ta bënit . Është e nevojshme të kapërceni momente të caktuara, si përshembull kur bëhet fjalë për disponibilitetin e partenrit apo partenres tuaj.

Luani

Çiftet do kenë pak vështirësi në përballimin e pjesës së parë të javës,  por më pas do të zgjohen nga gjumi dhe do të fillojnë ta bëjnë  jetën e tyre dashurore më interesante dhe stimuluese.

Virgjëresha

Çiftet do të përjetojnë momente të ndryshme, jo tamam emocionuese për historinë e tyre, por kjo nuk do të thotë se nuk do të jetë e mundur, në një farë mënyre, të rikuperohen gjatë ditëve, me shumë durim nga ana e të dyve.

LEXO EDHE:  Horoskopi i financave/ Çfarë ka rezervuar java e ardhshme për ju?

LEXO EDHE:  Horoskopi i financave/ Çfarë ka rezervuar java e ardhshme për ju?Peshorja

Nuk duhet të flakni tutje të gjitha sakrificat që partneri juaj bën për ju. Kushtojini vëmendje jetës dashurore dhe asaj për të cilën ka nevojë lidhja juaj, përndryshe do të humbisni gjithçka që keni krijuar deri më tani.

Akrepi

Duket se iu ka ardhur në majë të hundës t’i mbani gjërat brenda vetes. Tashmë do t’ia plasni në fytyrë të vërtetën partnerit tuaj, por duhet të kërkoni gjithashtu edhe një gjidhje për problemet që po has marrëdhënia juaj. Jo i gjithë faji është i tij.

Shigjetari

Kjo javë do t’iu gjejë në harmoni me njëri-tjetrin dhe kjo do të jetë shumë positive për lidhjen tuaj. Mos iu jepni material të tjerëve të gëzohen me problemet dhe krisjet që mund të pësojë lidhja juaj në kohë.

Bricjapi

Eliminoni grindjet për gjëra të vogla, që e çojnë lidhjen tuaj drejt një grope ku do të jetë e vështirë të ringriheni.

Ujori

Kjo javë do të jetë stresues për të ju. Mundohuni të gjeni hapësira për tu angazhuar edhe me persona të tjerë të cilët mund të ndryshojnë humorin tuaj.

Peshqit

Mund të duket se lidhja juaj po shkon drejt fundit. Është momenti që të ndaleni dhe të mendoni si arritët deri në këtë pikë. Analizoni me kujdes çdo vendim që më vonë të mos pendoheni./ A.E-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Puna/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ju, në javën e fundit të muajit Janar

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dashi

Ka disa çështje me të cilat do të përballeni por nuk do të jenë një shqetësim për ju. Kjo javë do të jetë sfiduese dhe me shumë angazhime me ju, por që do të sjellë edhe shumë përfitime.

Demi

Megjithëse ju i keni planet e qarta se si duhet të nisni javën tuaj, dikush do të jetë aty duke u munduar që të mos realizohen dhe për të krijuar konfuziom tek ju. Por mos u shqetësoni, kjo është një çështje që do ta menaxhoni mire.

Binjakët

Duke e vënë gjithmonë punën në plan të parë, sigurisht që mund të keni shumë kënaqësi financiare, por asgjë nuk do t’ju shpërblejë për kohën e humbur me disa njerëz . Prandaj do të ishte më mirë të balanconit gjërat.

Gaforrja

Ankthi, zemërimi ose pakënaqësia ndaj diçkaje ose dikujt mund t’ju bëjnë të merrni një vendim për të cilin mund të pendoheni më vonë kështu që kujdes, mos u nxitoni.

Luani

Tashmë keni marrë një rrugë që nuk ju lejon të bëni më pak se çfarë kërkohet prej jush në të vërtetë , do të ishte mirë të bëni gjithnjë e më shumë, sepse keni forcën dhe aftësinë.

Virgjëresha

Kjo javë do të jetë e vështirë për ju pasi do të përballeni me njerëz që pretendojnë shumë, përsa i përket punës. Nuk do të jetë e lehtë të përballeni me ta, porn ë fund do të mund të arrini në një marrëveshje.Peshorja

Java me disa kolegë mund të jetë e vështirë, por gjithmonë duhet të pyesni veten nëse nuk po u shpjegoni mirë apo nëse ka diçka që në fakt mund të bëhet ndryshe.Duke përjashtuar këto dy mundësi, atëherë do të duhet të sulmoni qartë dhe do t’ju duhet të kërkoni përgjigje, shpjegime ose ndryshime, sepse vetëm në këtë mënyrë mund të formoni një ekip fitues.

LEXO EDHE:  Të hënën në serialin “Kudo bashkë”/ Demir përfundon në spital

LEXO EDHE:  4 shenjat e horoskopit që flirtojnë më shumë se të tjerët

Akrepi

Ditët e fundit të javës do të jenë të ngarkuara me punë dhe vetëm punë. Fokusimi vetëm tek puna do t’iu sjellë shumë problem nga ana shëndetësore, pasi do të jeni gjithë kohën të stresuar. Do të ishte mirë që ti merrnit gjërat me shumë sportivitet dhe rend.

Shigjetari

Për çdo problem ka një zgjidhje, kështu që nëse e vendosni veten në këtë këndvështrim, java do të kalojë shumë më e qetë. Nëse vërtet nuk mund t’i kuptoni disa gjëra, thjesht pyesni ata që dinë më shumë se ju. Është shumë më e lehtë nga sa mendoni, gjëja e rëndësishme do të jetë të lini mënjanë krenarinë për pak kohë.

Bricjapi

Përpiquni të vendosni themelet për një strukturë më të mirë se sa keni pasur në të kaluarën. Ju tashmë i dini gabimet, ndaj përpiquni të mos i përsërisni dhe të mos tregoheni shumë pretencioz ndaj vetes.

Ujori

Ka elementë të ndryshëm për të vlerësuar në këtë periudhë të jetës suaj dhe mbi të gjitha duhet të përpiqeni të mos rrezikoni projektin tuaj të fundit për t’u lënë vend të tjerëve.Edhe një herë, duhet të organizoheni më mirë, madje edhe me kolegët ose me njerëzit përreth jush, për shembull duke i lejuar ata t’ju shqetësojnë vetëm në momente të caktuara, në të cilat mund t’i përkushtoheni diçkaje tjetër.

Peshqit

Ndërsa më parë mund të përballonit disa gabime apo disa të meta të tjera, tani thjesht do t’ju duhet të tregoheni më të matur dhe më të vëmendshëm ndaj personave që frekuentoni për punë, për të mos hasur në pengesa të panevojshme./A.E- CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 24 Janar 2022

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dashi

Besnikëria juaj ndaj të tjerëve mund të vihet në provë sot kur të lindë një konflikt dhe nervozizmi të rritet. Ju jeni nga natyra një krijesë e oqeanit dhe shumë e përshtatur me baticat dhe ritmet e tij. Sot mund të bëni përparim të vërtetë në marrëdhëniet tuaja personale.

Demi

Kuptoni se gjendja juaj e brendshme mendore është mjaft e dukshme për njerëzit vetëm nga pamja në fytyrën tuaj. Mos mendoni se mund t’i fshihni gjërat nga të tjerët, veçanërisht sot. Gjendja juaj emocionale duhet të jetë e fortë, ndaj shfrytëzojeni këtë në avantazhin tuaj.

Binjaket

Mendimet tuaja janë të prirura të jenë të forta sot dhe mund të ndiheni në krye të botës. Sidoqoftë, mbani mend se ka njerëz të tjerë që ndajnë botën me ju, kështu që mos i shpërfillni ndërsa kaloni ditën. Shprehja e mendimeve tuaja nuk duhet të jetë problem.

Gaforrja

Konfigurimi qiellor po ju inkurajon të mendoni pak më thellë se si të lidheni me të tjerët. Ka ndryshime të fuqishme që ndodhin në jetën tuaj në nivele shumë delikate. Por të marrësh kohë për t’i bërë vetes disa pyetje të rëndësishme do të sjellë përgjigje të dobishme.

Luani

Kujdes nga rrethanat e papritura sot. Lajmi i mirë është se qëndrimi juaj fleksibël është i përshtatshëm për t’u përballur me kthesat që ka të ngjarë të ofrojë kjo ditë. Ndërsa njerëzit e tjerë mund të mërziten kur planet e tyre shkojnë keq, do të zbuloni se mund të shfletoni lehtësisht valët dhe ta ktheni çdo situatë në pozitive.

Virgjeresha

Dilni nga guaska juaj sot dhe përpiquni të mos jeni kaq të përmbajtur. Ju kurrë nuk do të gjeni rrugën e saktë në të cilën dëshironi të jeni derisa të eksploroni opsionet e ndryshme. Lajmi i mirë është se duhet të ndiheni mjaft të fortë emocionalisht, duke ju dhënë besimin për t’iu qasur njerëzve me autoritet.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 22 nëntor 2020

LEXO EDHE:  Të hënën në serialin “Kudo bashkë”/ Demir përfundon në spitalPeshorja

Energjia që rrezaton nga planetët mund t’ju bëjë të vendosur të inkurajoni dikë afër jush të shohë këndvështrimin tuaj. Nëse doni të mbani marrëdhënie mjaft të mira me këtë person, do të ishte e këshillueshme të qetësoheni pak dhe të përpiqeni të mos imponoheni.

Akrepi

Ju do të duhet të diskutoni çështjet më të thella të marrëdhënies suaj me partnerin; përndryshe ai mund të bëhet edhe më konfuz se sa është në këtë moment. Vetëm me pak përpjekje mund të pastroni kaq shumë keqkuptime mes jush. Ia vlen!

Shigjetari

Energjia që rrezaton nga planetët e bën më të lehtë për ju të trajtoni statusin e marrëdhënies mes jush dhe interesit tuaj të dashurisë. Ju e dini instinktivisht se partneri juaj ka diçka që duhet ta thotë. Ndihmojeni që të shprehet hapur me ju.

Bricjapi

Jeta juaj romantike mund të kalojë një transformim sot, ose përndryshe një situatë romantike mund t’ju transformojë. Energjia që rrezaton nga planetët po nxjerr në pah disa aspekte të një marrëdhënieje të caktuar, apo edhe të vetes, të cilat mund të kenë pasur një ndikim negativ në jetën tuaj të dashurisë.

Ujori

Ju e dini prej disa kohësh se duhet të ndryshoni nëse doni të gjeni lumturinë e vërtetë. Konfigurimi qiellor ofron pikërisht një mundësi të tillë. Edhe pse kjo do të jetë në mënyrë të pashmangshme një proces gradual, ju mund të filloni duke bërë një angazhim pozitiv për të qenë i sinqertë me veten.

Peshqit

Konfigurimi qiellor ju inkurajon të mos përqendroheni plotësisht në atë që po ndodh në sipërfaqen e marrëdhënieve tuaja. Do të ishte e mençur të shikoni arsyet më të thella pse jeni përfshirë në radhë të parë dhe ku duket se po shkon ky raport. Një analizë e vogël sjell ndryshime magjepsëse./ CNA.al

LEXO TE PLOTE