Ekzekutimi i ish deputetit/ Klodiana Lala nxjerr dy pistat e hetimit: Policia ka një autor të dyshuar

29 Nëntor 2021, 20:13, Aktualitet CNA
Ekzekutimi i ish deputetit/ Klodiana Lala nxjerr dy pistat e hetimit: Policia ka

Gazetarja Klodiana Lala ka dhënë më shumë detaje nga atentati që iu bë ish deputetit dhe ish kryetarit të komunës Velipojë Pashko Ujka.

Sipas Lalës, një nga pistat kryesore ku po hetohet është ajo e borxheve që ai ka pasur, duke mos përjashtuar edhe të kaluarën e tij në politikë.

Sipas gazetares, ai është qëlluar në një zonë të populluar të Shkodrës dhe me kamera, e për këtë policia ka një autor të dyshuar si të përfshirë në këtë atentat.

?Pista kryesore është ajo e borxheve që kishte ish deputeti. Duke qenë se ai ka mbajtur edhe poste të tjera politike pa diskutim që është duke e parë, pasi ka patur edhe herë të tjera që është vënë pre e atentatit. Ai është sulmuar në një zonë të populluar. Ai është qëlluar në pjesën e pasme të trupit, në zonën e shtyllës kurrizore, por mjekët e kanë pasur të pamundur tja heqin plumbin.

Dëshmimtare është bashkëshortja e cila nuk ka dhënë detaje jo vetëm nga trauma, por ajo kuptoi që diccka nuk shkonte me të shoqin kur e pa në tokë. Policia thotë që ka një të dyshuar si autor, por është duke u hetuar pista e borxheve dhe ajo e posteve që ai ka pasur më parë?, tha ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga