Connect with Us

“Presion mbi delegatët që mbështesin 11 Dhjetorin”/ Paralajmëron Luan Baçi: Nuk do të ndalemi

Politikë

“Presion mbi delegatët që mbështesin 11 Dhjetorin”/ Paralajmëron Luan Baçi: Nuk do të ndalemi

Publikuar

-

/

Deputeti i PD, Luan Baçi ka deklaruar se edhe pse lidershipi aktual demokrat ka mbyllur dyert e selisë në Fier, takimet me qytetarët demokratë vazhdojnë.

Më tej teksa ka listuar emrat, Baçi thekson se demokratët janë këtu, çdo ditë e më shumë e përditë e më të fortë.

“Ne jemi ketu, çdo dite e me shume çdo dite e me te forte, takimet tona vazhdojne te perditshme edhe pse zyrat tona te PD Dega Fier i uzurpuan,  edhe pse vazhdojne te bejne presione mbi delegatet, kot e kane, kjo nuk do te na pengoj, qe ne 11 Dhjetor ne kuvendin historik te PDSH, pjesmarrja do te jete si asnjehere tjeter!

LEXO EDHE:  Harxhi kritikon Bashën/ "Nëse PD vijon me këtë rrugë, do përfundojë si LDK në Kosovë"

Per nje PD me te forte, me te bashkuar, me te hapur! Mos harroni jane delegat i verifikoni!

Edi Spaho; Ilir Luga; Robert Marku; Fatjon Hyskaj; Lulzim Gurguri; Vladimir Dashi; Dyrmish Feleqi; Ylvi Veshi; Behar Osmani; Gentian koci; Vasil Nika; Rrapi Gjika; Pandeli Tole; Alket Osmani; Enea Laze; Ledjo Kastrati; Tomorr Avdurramani; Shefqet krasniqi; Viktor Ago; Marsel Plaka; Xhevair Kolina; Eduart Ferko”, shkruan Baçi në një postim në rrjetin social facebook.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Bashën e zë sërish “gjumi”/Shkon me vonesë në takimin me të rinjtë: Më falni se jam veshur me…

Publikuar

-

Nga

Lulzim Basha edhe kur ka planifikuar takime, duket se nuk i ndahet dot gjumit.

Pasi shkoi me vonëse në prokurori për të dëshmuar për protestën e datës 8 janar, edhe në takimin e sotëm që ka planifikuar me të rinjtë ka shkuar sërish me vonesë.Para të rinjëve, Basha i “ndjerë në faj” u ka kërkuar të rinjëve jo vetëm se ishte me vonesë, por edhe sepse kishte shkuar në takim me ta i veshur me xhinse.

LEXO EDHE:  “Me kë tallesh ti o fundërrinë”/ Demokratët “masakrojnë” Gazin e Lulit

LEXO EDHE:  “Dita më e zezë e pandemisë”/ Berisha akuza Ramës: Masat anti-Covid, akt kriminal

Më falni për vonesën se isha në një takim me të huaj. Atyre u kërkova falje se isha me xhinse se u thash që do vija tek ju”, u shpreh Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Bie” plani i Bashës për uzurpimin e selisë/ Komisioni i Rithemelimit zhvillon mbledhjen në zyrat e PD

Publikuar

-

Nga

Sot në degën e PD në Berat është zhvilluar një takim ku ka marrë pjesë kryesia e PD-së si dhe përfaqësues të grupseksionit.

Gjatë takimit është diskutuar për procesin e ristrukturimit të PD. Në mbledhje është propozuar që të rizgjidhen kandidatët për Forumet e PD në rrethe.Ky takim është zhvilluar pa praninë e mediave dhe është udhëhequr nga i dërguari i Komisionit të Përkohshëm të Rithemelimit Belind Këlliçi. Mësohet se pjesë e mbledhjes ka qenë edhe deputeti i qarkut të Beratit Tomor Alizoti./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha vijon të braktiset nga demokratët/ Ja mesazhi që i dha “goditjen” e radhës

Publikuar

-

Nga

Lulzim Basha

Pas vendimit të ish kryeministrit Sali Berisha për të nisur takimet me bazën demokrate, duke se edhe Lulzim Basha po “zgjohet” nga gjumi.

Një nga njerëzit e Bashës, ka nisur t’iu dërgojë mesazh anëtarëve të PD se nesër ai do të jetë në Fier dhe ndaj u ka kërkuar atyre që të marrin pjesë.

Por pas “shuplakës” së parë, ku u shkarkua me 4446 vota në Kuvendin e 11 dhjetorit që më pas u reflektua me mbajtjen e Referendumit, Basha ka marrë goditjen e dytë.Demokratët në bazë nuk e mbështesin, duke shprehur hapur suprtin ndaj ish kryeministrit.

LEXO EDHE:  “Çmendet” sekretari i Bashës/S’na duhen rregullat dhe statuti, rrugën se përcakton “timonieri” por pasagjerët

LEXO EDHE:  5 partitë opozitare në listë me PD!/ Shehi zbulon si do garojë opozita në zgjedhje

I nderuar anëtar i PD. Ditën e dielë dt/16/01/2022 ora 11:00, kryetari i PDSH Z.Lulzim Basha do të jetë i pranishëm në qytetin e Fierit për një bashkëbisedim me ju. Takimi do të organizohet në sallën e Teatrit “Bylis” Fier. Ju mirëpresim! PD Dega Fier”, thuhet në mesazhin dërguar anëtarëve.

Por një nga demokratët i është përgjigjur: “Të kemi shkarkuar me 45.000 vota o shoku. Pri biletën vetëm vajtje në Hollandë. Suksese në jetë. Rroftë Sali Berisha”./CNA.al

LEXO TE PLOTE