Connect with Us

Fotot/ Bashës i bien flokët, ç’po ndodh me kreun e PD

Satire Politike

Fotot/ Bashës i bien flokët, ç’po ndodh me kreun e PD

Publikuar

-

/
Give Luli Basha’s brother-in-law the sugar factory in Maliq

Situata politike në PD, duket se po i shkakton probleme të mëdha Lulzim Bashës.

Vetëm pak ditë më parë, CNA.al publikoi disa foto të Lulzim Bashës në emisionin “Open” në Top Channel, ku dukej se pagjumësia i ka  shkaktuar rënie të flokëve.

Por, situata qenka edhe më e rëndë sesa dukej. CNA.al sjell sot një tjeter foto, ku nuk kemi më një Lulzim Bashë me flokët që i shkëlqejnë nga brilantina.

Ashtu sikurse duket edhe në foton më poshtë, Bashës vazhdojnë t’i bien flokët.

LEXO EDHE:  Kuvendi i 11 dhjetorit/ Redon Meksi: Anëtarësia vendos të ardhmen e PD

Kujtojmë këtu se sot Basha ishte në Durrës, ku pretendohej se do të zhvillonte një takim me kryesinë e degës së PD në këtë qytet, por e lanë me “gisht në gojë”, pasi në takim nuk i shkuan më shumë se pesë veta.

Ndoshta braktisja e demokratëve dhe “Foltorja” e Berishës i kanë shkaktuar pagjumësi Lulzim Bashës dhe për pasojë po i bien edhe flokët./CNA.al

FOTO- Lulit i bien flokët nga stresi

Video-Durrësi braktis Bashën/ Kreu i PD mbetet me “gisht në gojë”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satire Politike

VIDEO/Gjendet dera e duhur për Lulzim Bashën

Publikuar

-

Nga

Pas shumë tentativash e përpjekjesh për ndërrime bravash dhe blindime dyersh, duket se u gjet edhe zgjidhja e vetme për Lulzim Bashën.

Një derë me shenjën e gishtave është ideale për kryetarin e shkarkuar të PD, për të bërë të mundur ndalimin e hyrjes për ata që janë të padëshiruar për të.

Një video që po qarkullon në rrjetet sociale, është kthyer në një meme të gatshme për Lulin.

LEXO EDHE:  “Koha nuk pret!”/ Basha publikon fotot nga Shkozeti, apel strukturave shtetërore

LEXO EDHE:  Kuvendi i 11 dhjetorit/ Redon Meksi: Anëtarësia vendos të ardhmen e PDProjektin për realizimin e kësaj “vepre” mund ta implementojë kunati.

Nga sot, Luli mund të flejë i qetë dhe i sigurt se e gjeti zgjidhjen për të mos i marrë njeri zyrën. Mjafton që ky projekt i quajtur Fingerprint Brava të implementohet /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Basha zbret në bazë/ Ku është Grida?

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Satirë nga Agim Xhafka

Sa i erdhi Lul Bashës ultimatumi që deri në 5 janar të lirojë zyrën, i dha zemër vetes duke bërtitur:

-Nuk më plas fare për…

-Mos fol kështu,-e këshilloi Gazmor Bardhi. -Nuk të plas ty, por ata mund të vijnë e të të marrin hopa. Pastaj të plasin brenda në Lanë.

Atë çast u tremb, kërkoi këshillë nga ata rreth e qark.

-Unë them të shkosh patjetër në bazë,!- i tha Xhelal Mziu.

-Po çfarë flet, mo?- iu hakërrye

-Duhet, duhet,- i tha Gjekmarkaj. -Ta dijë Berisha se ti nuk tutesh nga drejtimi i partisë.

O zot, këta kanë luajtur nga fiqiri, mendoi Luli. Dhe ktheu sytë nga Alibeaj.

-Them se du-het të fla-sësh me ba-zën,- e këshilloi mjeshtri i rrokjeve.Ama zgjidhjen tamam e gjeti Tabaku.

-Ne bazë tani kemi veç selinë e partisë. Nuk shkojmë dot askund. Edhe pallatin e kongreseve e mbushëm me miq e farefis. Ndaj takimet t’i bëjmë te selia. Ftojmë kamerat e televizioneve, marrim kushërinj e kushërira e i sjellim para teje. Kupton?

LEXO EDHE:  “Koha nuk pret!”/ Basha publikon fotot nga Shkozeti, apel strukturave shtetërore

LEXO EDHE:  Përplasja Berisha-Basha/ Analistët: Ish-kryeministri, armë e fortë për të larguar kryetarin

Alibeaj u entuziazmua aq shumë sa e vazhdoi më tej skenarin.

-Në zyrat tona te dyert do vendosim me bojë blu përzier me lejla emrat: “FIERI”, “LUSHNJA”, “ELBASANI”, “KORÇA”, “SHKODRA”, “KUKËSI”… Dhe ti i merr me radhë. Çdo ditë shkon në një qytet.

Lulit i shkoi goja vesh më vesh.

-Kam dëshirë nesër ta filloj me “DURRËSIN”. Ku është Grida?

-Këtu jemi!- folën në të njëjtën kohë ajo dhe Salianji.

Aq u lumturua, sa u shtri të flinte që në orën 18. Që mëngjesi të çelte sa më shpejt e ky të takohej me durrsakët në katin e parë të selisë.

-Kamerat të nxjerrin herë pas here fragmente nga Lana që të duket sikur jam në breg të detit, -porositi dhe u shtri te kolltuku i zyrës. Pas dy minutash fliste në gjumë, tani nis beteja, tani nis lufta…

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Foto-247 milionë lek në një muaj?/ Kujt i iku truri nga rroga e Ben Blushit, shpërthen humori në rrjet

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Skandali i publikimit të të dhënave personale dhe listës së pagesave të qytetarëve, është bërë kryefjalë e mediave.

Por, skandali në fjalë nuk mund t’iu shpëtonte as faqeve të humorit në rrjetet sociale, të cilat kanë ironizuar nëpërmjet memeve.

Ajo që u ka rënë në sy shqiptarëve është fakti se në krye të listës së personave më të paguar thuhet se është ish-politikani, Ben Blushi, me një pagë mujore prej 247 milionë lekë.

LEXO EDHE:  Përplasja Berisha-Basha/ Analistët: Ish-kryeministri, armë e fortë për të larguar kryetarin

LEXO EDHE:  “Koha nuk pret!”/ Basha publikon fotot nga Shkozeti, apel strukturave shtetërore

Vetë Blushi, në një reagim për mediat, ka thënë kjo shifër nuk është e vërtetë, pasi merr të paktën 20 herë më pak.Megjithatë kjo nuk i ka penguar mediat sociale që të shpërthejnë me meme.

Më poshtë disa nga memet më pikante në rrjet:/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE