Connect with Us

Foltorja e Berishës/ Zbulohet kur dhe ku do të mbahet takimi i radhës me demokratët

Politikë

Foltorja e Berishës/ Zbulohet kur dhe ku do të mbahet takimi i radhës me demokratët

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Pas takimit në Laç, ish kryeministri, Sali Berisha, Foltoren e radhës do ta mbajë në Devoll, në qendrën kulturore të Bilishtit.

Takimi do të mbahet ditën e Premte, me datë 3 Dhjetor, në orën 17:00 ku do të takojë demokratët dhe demokratet e Devollit.

Ditën e Premte, datë 3 Dhjetor 2021,  ora 17.00, në Qendrën Kulturore Bilisht, zoti Sali Berisha do të mbajë foltoren me demokratët dhe qytetarët e Devollit për një Parti Demokratike më të bashkuar, më të fortë, dhe më të hapur”, thuhet në njoftim.

LEXO EDHE:  “Hyrja ime në parlament caktohet nga populli”/ Berisha: Do vazhdoj betejën duke i dhënë frymë PD

Kujtojmë se Berisha ka nisur kohë më parë lëvizjen e tij për një Parti Demokratike më të bashkuar, më të fortë dhe më të hapur.

Deri më tani ka zhvilluar takime në qytete të ndryshme të Shqipërisë, ku ka ngjallur shpresën për një ringritje të Partisë Demokratike pas 8 vitesh në opozitë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Miu nuk bëhet kurrë luan”/ Demokratët i “ngrijnë” buzëqeshjen Bashës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha e ka nisur ditën duke vijuar me “teatrin” e tij.

Në një postim në rrjetet sociale, Basha iu ka drejtuar një mesazh demokratëve, duke thënë se ai është “e ardhmja”.

Pasi shkaktoi humbje të njëpasnjëshme, dështime dhe tradhëtoi demokratët, tani Basha kërkon t’iu hedhë his syve, duke thënë se ai do luftojë korrupsionin, se ai është e ardhmja, e të tjera broçkulla si këto.

Por, pas këtij postimi, demokratët i kanë “ngrirë buzëqeshjen” Lulzim Bashës, të cilin e akuzojnë si tradhtar dhe dështak.

Ti ke 10 vjet që thua këto fjalë mor dështak”-shkruan një komentues.

Më tej një tjetër shkruan “Zoti të na ruajë nga ty…o tradhëtar !!!”-

LEXO EDHE:  Protestat e maturantëve/ Berisha: Me sjellje cinizmi dhe urrejtjeje Shahini refuzoi kërkesat

LEXO EDHE:  Zëdhënësja e PD “i çjerr maskën” Veliajt/ Tregon si po mashtron qytetarëtGjithashtu një qytetar shkruan “Shko tek 5 Maji apo atje pjesën e tepsisë...”

Nuk t’i jep votat Amerika o mavri, po populli.

E popullin nuk e ke me vete se ti je vetëm humbës!”-shkruan një tjetër.

Po ashtu një demokrat shkruan “Po i bën tamam o Bashë detyrat që të janë ngarkuar për të përçarë sa të mundesh PD, por shpejt do marrësh përgjigjen nga demokratët me votë do të ngrijë buzeqeshja dhe pabesia që po bën për gjithë shqiptarët”.

Miu sado të mburret e të kapardiset elefant nuk bëhet kurrë,ti je një mi”-shkruan një tjetër ndjekës i Bashës në rrjetet sociale.

Më poshtë disa nga komentet:

LEXO TE PLOTE

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve.

Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda Angoni, të jetë kandidatja për kryetare të Bashkisë së Shkodrës.Gjithashtu është përzgjedhur edhe kandidatja për kryetare bashkie në Durrës. Bëhet fjalë për Emirjana Sako, e cila  do të garojë në 6 mars për Bashkinë e Durrësit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet vendore të 6 marsit/ Zbulohet emri i kandidatit së PS në Durrës

Publikuar

-

Nga

Më 6 mars do të zhvillohen zgjedhjet e pjesshme vendore për 6 bashkitë që kanë mbetur pa kryetar.

Ditën e sotme është zbuluar edhe emri i parë nga PS që do të “garojë” në këto zgjedhje.

Raportohet se sot do të mbidhet edhe kryesia e PS për të prezantuar kështu edhe kandidaten e Durrësit.LEXO EDHE:  Protestat e maturantëve/ Berisha: Me sjellje cinizmi dhe urrejtjeje Shahini refuzoi kërkesat

Bëhet fjalë për Emirjana Sako, që  do të garojë në 6 mars për Bashkinë e Durrësit.

LEXO EDHE:  Protestat e maturantëve/ Berisha: Me sjellje cinizmi dhe urrejtjeje Shahini refuzoi kërkesat

Kujtojmë që janë 6 bashki që do të futen në zgjedhje, Shkodër, Dibër, Durrës, Vorë, Rrogozhinë dhe Lushnjë./CNA.al

LEXO TE PLOTE