Connect with Us

Drogë, para e armë/ Kapet banda shqiptare në Athinë, mes tyre një grua

Kronika

Drogë, para e armë/ Kapet banda shqiptare në Athinë, mes tyre një grua

Publikuar

-

/

Gjatë një operacioni në lagjet Kipseli dhe Galatsi, policia ka arrestuar 3 shqiptarë të moshave 33 dhe 36 vjeç, si dhe një grua e moshës 60-vjeçare.

Banda shqiptare në Athinë akuzohet se trafikonte lëndë narkotike dhe në kuadër të këtij operacioni janë sekuestruar 21 kg heroinë, 1 pistoletë me 11 fishekë, mbi 13 mijë euro, 2 automjete, 1 furgon, 2 peshore, 7 celularë, pajisje laboratori si prerëse etj.

LEXO EDHE:  Sekuestrohet 300 kg drogë/ Në pranga shtatë persona

Mediat greke shkruajnë se në një banesë në Galtasi është gjetur edhe një laborator i përpunimit të heroinës, për të cilin përgjegjëse ishte gruaja e arrestuar.

Si kreu i grupit është identifikuar 33-vjeçari, ndërsa përgjegjës për transportin e lëndës narkotike besohet të jetë 36-vjeçari, tashmë i arrestuar./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Qarkullonte me armë dhe drogë me vete/ Prangoset i “forti” i Tiranës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme kronike

Një 35-vjeçar është vënë në pranga nga Policia e Tiranës, pasi është kapur duke qarkulluar me armë dhe drogë me vete.

Gjithashtu është sekuestruar një armë zjarri pistoletë, fishekë dhe një dozë me kokainë.

Në zbatim të planit të masave për garantimin e rendit e sigurisë, kapjen e personave në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë zjarri apo posedojnë lëndë narkotike, si rezultat i kontrolleve të shtuara, u bë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit E. N., 35 vjeç, banues në Tiranë.LEXO EDHE:  Sekuestrohet 300 kg drogë/ Në pranga shtatë persona

LEXO EDHE:  I vendosën tritol në banesë/ Kush është pronari, i dënuar me ‘arrest shtëpie’

Ky shtetas u kap në flagrancë nga Forca e Posaçme “Shqiponja”, rreth orës 02:30 të mëngjesit, në rrugën “Frang Bardhi”.  Gjatë kontrollit fizik, këtij shtetasi iu gjet një dozë me lëndë të dyshuar narkotike kokainë dhe një armë zjarri pistoletë, me fishekë në krehër.

Metarialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.”-thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

3 vjeçari humbi jetën në kopësht/ Arrestohet edukatorja

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar dje në Fier. Një 3 vjeçar ka humbur jetën aksidentalisht në një kopësht privat.

Policia njofton se ka arrestuar edukatoren, shtetasen R.B, 27 vjeçe, pasi duhej ta kishte nën mbikqyrje fëmijën.Ajo akuzohet për shkeljen e rregullave të mbrojtjes në punë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E moshuara hidhet nga kati i tretë, humb jetën/ Nuk dihen rrethanat

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Mëngjesin e sotëm, rreth orës 07:50, në “Don Bosko”, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i tretë i pallatit ku banonte, shtetasja D. L., 84 vjeçe, e cila për pasojë ka ndërruar jetë.Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE