Berisha uron shqiptarët në 109 vjetorin e Pavarësisë/ "Gëzuar ditëlindjen e re të Shqipërisë"

28 Nëntor 2021, 09:50, Aktualitet CNA
Berisha uron shqiptarët në 109 vjetorin e Pavarësisë/

Ish kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha ka uruar të gjithë shqiptarët në 109-vjetorin e Pavarësisë.

Lideri historik, me anën e një postimi në faqen e tij zyrtare të Facebook, ka shprehur nderim për të gjithë ata që luftuan për Shqipërinë e pavarur.

“Gezuar 28 nentorin, ditelindjen e re te Shqiperise,  kombit dhe Flamurit tone.

Nderim perjete Ismail Bej Vlores, baballareve te tjere te Pavaresise se Shqiperise dhe te gjithe atyre qe luftuan dhe rane per Shqiperine e pavarur! Lavdi?, shkruan Berisha në postimin e tij“./CNA.al

Lajmet e fundit nga