Connect with Us

E rëndë në Kavajë/ Dy persona asfiksohen nga gazi, gjenden të pajetë një ditë më pas

Kronika

E rëndë në Kavajë/ Dy persona asfiksohen nga gazi, gjenden të pajetë një ditë më pas

Publikuar

-

/
Tentativë vjedhjeje në Kavajë/ Tre autorët dhunojnë të miturin dhe 47-vjeçaren

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Kavajë. Sipas policisë, dy persona, përkatësisht shtetasit me iniciale M.J 60 vjeç dhe A.Ll 50 vjeç janë gjetur të pajetë në banesën e tyre.

Sipas uniformave blu, ata nuk kanë pasur shenja dhune dhe paraprakisht dyshohet se janë asfiksuar nga gazi, ku dhe mendohet se kanë ndërruar jetë një ditë më parë.

Kavajë/ Informacion paraprak

Më datë 27.11.2021, rreth orës 17:45, në Golem, në katin e dytë të një pallati, janë gjetur në banesën e shtetasit M.J,  pa shenja jete dhe pa shenja dhune, shtetasi M. J., 60 vjeç banues në Golem  dhe shtetasja A. Ll., 50 vjeçe, banuese në Tiranë.

Nga hetimet paraprake dyshohet se kanë humbur jetën një ditë më parë si pasojë e asfiksisë nga gazi.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e plotë të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Qarkullonte me armë dhe drogë me vete/ Prangoset i “forti” i Tiranës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme kronike

Një 35-vjeçar është vënë në pranga nga Policia e Tiranës, pasi është kapur duke qarkulluar me armë dhe drogë me vete.

Gjithashtu është sekuestruar një armë zjarri pistoletë, fishekë dhe një dozë me kokainë.

Në zbatim të planit të masave për garantimin e rendit e sigurisë, kapjen e personave në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë zjarri apo posedojnë lëndë narkotike, si rezultat i kontrolleve të shtuara, u bë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit E. N., 35 vjeç, banues në Tiranë.LEXO EDHE:  Sekuestrohen 720 fishekë/Arrestohet një person

LEXO EDHE:  Sekuestrohen 720 fishekë/Arrestohet një person

Ky shtetas u kap në flagrancë nga Forca e Posaçme “Shqiponja”, rreth orës 02:30 të mëngjesit, në rrugën “Frang Bardhi”.  Gjatë kontrollit fizik, këtij shtetasi iu gjet një dozë me lëndë të dyshuar narkotike kokainë dhe një armë zjarri pistoletë, me fishekë në krehër.

Metarialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.”-thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

3 vjeçari humbi jetën në kopësht/ Arrestohet edukatorja

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar dje në Fier. Një 3 vjeçar ka humbur jetën aksidentalisht në një kopësht privat.

Policia njofton se ka arrestuar edukatoren, shtetasen R.B, 27 vjeçe, pasi duhej ta kishte nën mbikqyrje fëmijën.Ajo akuzohet për shkeljen e rregullave të mbrojtjes në punë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E moshuara hidhet nga kati i tretë, humb jetën/ Nuk dihen rrethanat

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Mëngjesin e sotëm, rreth orës 07:50, në “Don Bosko”, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i tretë i pallatit ku banonte, shtetasja D. L., 84 vjeçe, e cila për pasojë ka ndërruar jetë.Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE