Dortmundi ngjitet përkohësisht në krye, Furth dhe Hoffenheim luajnë tenis

27 Nëntor 2021, 16:51, Sport CNA
Dortmundi ngjitet përkohësisht në krye, Furth dhe Hoffenheim

Janë luajtur sot ndeshjet e javës së 13-të të Bundesligës gjermane, takime që kanë dhuruar shumë gola.

Borussia Dortmund ngjitet përkohësisht në krye të renditjes, falë fitores me përmbysje 3-1 në fushën e Wolfsburgut. Vendasit zhbllokojnë sfidën që në minutat e para, por Dortmundi përmbys gjithçka, duke shënuar 3 gola në portën e Wolfsburg.

Sfida Greuther Furth ? Hoffenheim ka prodhuar një rezultat tenistik, pasi miqtë fitojnë 6-3. Bebou shënon një tregolësh, ndërsa Rutter dopietë në këtë sukses të Hoffenheimit.

Freiburgu pëson një tjetër humbje në kampionat, kësaj radhe përballë Bochumit që fiton 2-1. Kolni rikthehet tek fitorja, pasi mposht bindshëm 4-1 Borussia M?gladbach.

Hertha Berlin qan tre pikët, pasi një gol i Gregoritsch në minutën e 7-të shtesë i ka dhuruar barazimin Augsburgut përballë kryeqytetasve.

Greuther Furth ? Hoffenheim 3-6

Leweling 22?, Tillman 46?, Hrgota 68?/ Bebou 32?, 62?, 80?, Rutter 40?, 58?, Meyerhofer 66? (aut)

Bochum ? Freiburg 2-1