Connect with Us

Zidane në modë, e do dhe PSG-ja

Sport

Zidane në modë, e do dhe PSG-ja

Publikuar

-

/

Zinedin Zidan duhet më pranë stolit të PSG-së. Sipas “Le Parisien”, drejtori sportiv i francezëve, Leonardo, është takuar me ish-trajnerin e Realit dhe drejtorin e përgjithshëm të klubit Zhan-Klod Blank në Paris.

Ideja është që Zidanit t’i ofrohet stoli i “Parc des Princes” në sezonin e ardhshëm, duke i hapur në këtë mënyrë rrugën largimit të Mauricio Poçetinos drejt stolit të Junajtidit.

Në konferencën për shtyp përpara ndeshjes me Sitin, ish-tekniku i Totenhemit i dribloi pyetjet e gazetarëve. “Jemi në këtë biznes ku zërat janë gjithnjë të pranishëm.

E kuptoj se çfarë po ndodh, por kjo gjë nuk mund të na shpërqendrojë. Duhet të bashkëjetojmë. Unë jam shumë i lumtur te PSG-ja. Nuk mund të flasim për të ardhmen time.

Ajo që një tjetër klub është duke bërë në këtë moment nuk është puna ime. Unë kam një kontratë deri në vitin 2023. Jam me të vërtetë i lumtur te Parisi dhe ky është një fakt”, tha tekniku 49-vjeçar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Luhet sot Kukësi-Skënderbeu, zbulohet arbitri që do vendosë drejtësi

Publikuar

-

Sot, Kategoria Superiore zhvillon një ndeshje të saj, Kukësi-Skënderbeu në orën 16:45 në stadiumin “Loro Boriçi”.

Janë zbuluar edhe arbitrat që do të vendosin drejtësi sot në sfidën e Superiores.Arbitër kryesor do të jetë Olsid Ferataj, i mbështetur nga asistentët Renato Malaj dhe Marjus Qose.

Arbitër i katërt pritet të jetë Indrit Myrtja. Në VAR do të jetë Kreshnik Cjapi dhe në AVAR, Elvis Gjoka.

LEXO TE PLOTE

Sport

ZYRTARE/ U afrua gjatë merkatos së verës, një tjetër lojtar e mbyll me Partizanin pas 6 muajsh

Publikuar

-

Dajan Shehi e mbyll me Partizanin. Qendërmbrojtëi u afrua gjatë merkatos së verës dhe shihej si një afrim cilësor për të qenë titullar këtë sezon.

Pas vetëm 6 muajsh dhe 13 ndeshje të zhvilluara me fanellën e kuqe, 24-vjeçari ka vendosur që të largohet për të nisur një aventurë të re. Lajmi është konfirmuar nga vetë lojtari përmes një postimi në rrjetet sociale.“Faleminderit për çdo moment të bukur që kaluam së bashku. Ju uroj më të mirat të gjithëve”, shkruan qendërmbrojtësi në postimin e tij. Tashmë ngelet që zyrtarizimi të bëhet edhe nga klubi në faqen zyrtare, ndërsa në ditët në vijim pritet të zbulohet edhe e ardhmja e Dajan Shehit që me shumë mundësi do të jetë sërish në Superligën shqiptare.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

VIDEO/ Broja i pafat, godet shtyllën ndaj Mançester Sitit

Publikuar

-

Armando Broja është i uritur për gola dhe sot ndaj Mançester Sitit, sulmuesi shqiptar i Sauthempton tregoi se është padyshim një lojtar për të cilin duhet pasur shumë vëmendje nga mbrojtësit kundërshtarë.

Pas golit të anuluar, në minutën e 57 erdhi një tjetër rast i artë për sulmuesin, kur pas një goditje nga këndi, ai gjuajti me kokë para portës së Sitit. Por për fat të keq, topi u ndal nga shtylla e portës së Ederson. 

LEXO TE PLOTE