LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pazaret Rama-Basha/ Si i kërkon 20% kreu i PD-së kryeministrit

26 Nëntor 2021, 16:24, Politikë CNA

Ish kryeministri Sali Berisha ka lëshuar një akuzë të fortë nga Foltorja e Kurbinit, ku po mban takimin e rradhës me demokratët.

Berisha, nga aty duke folur për pazaret mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, deklaroi se në Tiranë po qarkullon një fjalë se 20% të fitimit që i mbetet Ramës ja kërkon Basha.

Për ish liderin historik, ky është një Pazar i turpshëm në kurriz të shqiptarëve.

?Në Tiranë qarkullon një fjalë se Edi Rama kur u kërkon 20% u kthehet e u thotë që mua smë mbetet gjë se unë 20% i jap edhe Lulit. Pazari e thash këtë fjalë që qarkullon e cila shpreh më së miri pazaret e turpshme që bëri kreu i opozitës për të shkelmuar idealte tuaja të përbashkëta.

Në tetë vite, janë më të vështirat për ju, sepse ju kishit nga një anë qeverinë që mbante një qëndrim armiqësor ndaj jush por kishit të paqenë edhe kreun e opozitës, i cili në ccdo marrëveshje do favorizonte qeverinë, për të kaluar nga disfata në disfatë, duhet të largohet nga skena politike?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga